Přijato (Accepted) 26.11.2015
ELATERIDARIUM ročník 10 (2016)(Supplementum)   strany  14-88  (12.02.2016)

 

část II.
Přehled všech čeledí a počty druhů v jednotlivých čeledích prokázaných na území CHKO Broumovsko a jejich zařazení do kategorií podle ohrožení.

Alois Hamet 1) & Zdeněk Vancl 2)

VÝSLEDKY

     Za období 1970 – 2016 se nám podařilo dokumentovat celkem 2160 druhů zařazených do 89 čeledí. Převážná většina dat je od autorů této práce. Další data byla poskytnuta sběrateli, kteří v uvedené oblasti sbírali a poskytli nám laskavě svoje data. Tito kolegové jsou uvedeni v kapitole Materiál a metodika. Konečně část údajů byla vybrána z dostupné literatury, případně z osobního sdělení. Jednotlivé čeledi a počty v nich obsažených druhů uvádí tabulka 1. Seznam všech druhů prokázaných na území CHKO Broumovsko je uveden v tabulce 2. V obou tabulkách jsou data řazena abecedně. Ve druhé tabulce je v prvním sloupci uvedena čeleď, respektive druh, ve druhém je počet lokalit, na kterých byl daný druh zjištěn. V třetím sloupci jsou čísla lokalit, na kterých byl druh prokázán. Čísla lokalit a jejich charakteristika jsou uvedeny v kapitole Charakteristika lokalit. Čtvrtý sloupec uvádí stupeň ohrožení podle Červeného seznamu ohrožených druhů (Farkač et al. 2005). Písmena CR označují kriticky ohrožené druhy, EN druhy ohrožené, VU zranitelné a NT téměř zranitelné druhy. V pátém sloupci je písmenem K vyznačen druh, který je dále komentován v kapitole Komentář k jednotlivým druhům. Pro snadnější přehled jsou v samostatných tabulkách uvedeny ohrožené druhy. V tabulce 3 kriticky ohrožené, v tabulce 4 ohrožené, v tabulce 5 a v tabulce 6 téměř zranitelné druhy. Ve druhém sloupci těchto tabulek jsou čísla lokalit, na kterých byl druh prokázán. Čísla lokalit a jejich charakteristika jsou uvedeny v kapitole Charakteristika lokalit.


Tabulka 1. Přehled zjištěných čeledí, počty druhů a počty determinovaných exemplářů

Aderidae 3 8 Endomychidae 4 88 Noteridae 2 196
Agyrtidae 2 6 Erirhinidae 7 98 Oedemeridae 5 104
Anthicidae 4 65 Erotylidae 4 31 Omalisidae 1 6
Anthribidae 2 69 Eucnemidae 2 9 Orsodacnidae 1 109
Apionidae 46 918 Geotrupidae 3 104 Phalacridae 2 13
Attelabidae 1 1 Gyrinidae 1 11 Phloeostichidae 1 1
Bolboceratidae 1 3 Haliplidae 11 1043 Psephenidae 1 1
Buprestidae 16 478 Helophoridae 15 788 Ptiliidae 8 42
Byrrhidae 8 130 Heteroceridae 2 66 Ptinidae 27 405
Byturidae 2 83 Histeridae 24 256 Pyrochroidae 2 35
Cantharidae 41 1023 Hydraenidae 8 588 Pythidae 1 1
Carabidae 206 5231 Hydrophilidae 46 2486 Rhipiphoridae 1 1
Cerambycidae 61 1538 Chrysomelidae 163 2762 Rhynchitidae 12 239
Cerylonidae 3 105 Kateretidae 7 211 Salpingidae 6 42
Ciidae 15 261 Laemophloeidae 1 1 Scarabaeidae 33 1010
Clambidae 4 15 Lampyridae 3 32 Scirtidae 13 175
Cleridae 4 106 Latridiidae 34 697 Scraptiidae 4 172
Coccinelidae 35 567 Leiodidae 61 1214 Silphidae 16 869
Corylophidae 4 54 Lucanidae 3 172 Silvanidae 5 75
Cryptophagidae 58 858 Lycidae 4 66 Spercheidae 1 5
Cucujidae 1 8 Lymexylidae 1 43 Sphaeritidae 1 8
Curculionidae 264 4832 Malachiidae 10 54 Sphindidae 2 51
Dascillidae 1 1 Megalopodidae 4 14 Staphylinidae 527 6773
Dasytidae 8 259 Melandryidae 10 35 Tenebrionidae 17 253
Dermestidae 15 178 Meloidae 2 12 Tetratomidae 1 3
Dryophthoridae 1 3 Monotomidae 13 383 Throscidae 4 116
Dryopidae 2 111 Mordellidae 13 93 Trogidae 1 10
Dytiscidae 68 3555 Mycetophagidae 10 143 Trogossitidae 2 220
Elateridae 56 3994 Nanophyidae 1 20 Zopheridae 2 26
Elmidae 7 723 Nitidulidae 55 1291 celkem 2160 48955
 

 

Tabulka 2. Přehled všech druhů a čeledí prokázaných na území CHKO Broumovsko 

čeleď/druh počet lokalit čísla lokalit na kterých byl druh zjištěn stupeň ohrožení komentář
Aderidae        
Aderus populnaeus (Creutzer, 1796) 1 63 0  
Anidorus nigrinus (Germar, 1842) 1 121 0  
Euglenes pygmaeus (DeGeer, 1775) 1 141 0 K
Agyrtidae        
Agyrtes bicolor Laporte, 1840 1 41 VU K
Pteroloma forsstromii (Gyllenhal, 1810) 3 1, 60, 176 VU K
Anthicidae        
Anthicus antherimus antherimus (Linnaeus, 1760) 2 1, 155 0  
Notoxus monoceros (Linnaeus, 1758) 3 77, 78, 141 0  
Omonadus floralis (Linnaeus, 1758) 11 1, 16 a, 53, 55, 82, 101, 115, 141, 154, 168, 200 0  
Omonadus formicarius formicarius (Goeze, 1777) 9 1, 14, 53, 54, 55, 154, 157, 167, 168 0  
Anthribidae        
Anthribus nebulosus Forster, 1770 32 1, 14, 15, 18, 22, 25, 26, 41, 46, 55, 83, 93, 99, 101, 115, 116, 126, 128, 132, 134, 137, 154, 155, 166 a, 167, 171, 173, 184, 185, 186, 192, 202 0  
Platystomos albinus (Linnaeus, 1758) 4 8, 83, 137, 155   0  
Apionidae        
Apion cruentatum Walton, 1844 5 55, 114, 132, 154, 155 0  
Apion frumentarium (Linnaeus, 1758) 13 1, 7, 15, 29, 114, 122, 128, 137, 141, 144, 153, 155, 157 0  
Apion haematodes Kirby, 1808 1 132 0  
Apion rubens Stephens 1839 1 17 0 K
Betulapion simile simile (Kirby, 1811) 20 14 , 15 , 16 b , 19 , 20 , 26 , 61 , 76 , 83 , 99 , 102 , 120 , 137 , 154 , 155 , 161 , 173 , 177 , 187 , 192 0  
Catapion seniculus (Kirby, 1808) 15 1 , 7 , 10 , 15 , 16 a , 23 , 27 , 69 , 78 , 115 , 134 , 137 , 155 , 157 , 173 0  
Ceratapion gibbirostre (Gyllenhal, 1813) 8 41 , 48 , 53 , 128 , 151 , 157 , 173 , 199 0  
Ceratapion onopordi (Kirby, 1808) 7 16 a , 26 , 55 , 123 , 173 , 198 , 199 0  
Cyanapion afer (Gyllenhal, 1833) 8 15 , 29 , 83 , 99 , 102 , 154 , 157 , 166 a 0  
Cyanapion columbinum (Germar, 1817) 2 83, 173 0  
Cyanapion gyllenhali (Kirby, 1808) 12 61 , 64 , 83 , 99 , 123 , 137 , 154 , 155 , 157 , 166 a , 167 , 173 0  
Cyanapion spencii (Kirby, 1808) 15 1 , 15 , 53 , 83 , 91 , 102 , 114 a , 115 , 120 , 123 , 137 , 154 , 155 , 173 , 199 0  
Eutrichapion ervi (Kirby, 1811) 24 1 , 2 , 15 , 29 , 52 , 53 , 54 , 61 , 63 , 77 , 78 , 83 , 95 , 99 , 102 , 114 , 115 , 122 , 137 , 141 , 144 , 154 , 155 , 173 0  
Eutrichapion melancholicum (Wencker, 1864) 2 83, 155 0 K
Eutrichapion viciae (Paykull, 1800) 20 1 , 2 , 15 , 61 , 63 , 77 , 78 , 83 , 95 , 102 , 105 , 115 , 122 , 123 , 137 , 154 , 155 , 157 , 171 , 173 0  
Exapion difficile (Herbst, 1797) 1 155 0  
Exapion fuscirostre fuscirostre (Fabricius, 1775) 1 83 0  
Holotrichapion aethiops (Herbst, 1797) 2 76, 137 0  
Holotrichapion ononis (Kirby, 1808) 1 15 0  
Holotrichapion pisi (Fabricius, 1801) 1 173 0  
Ischnopterapion loti (Kirby, 1808) 12 1 , 61 , 95 , 101 , 137 , 144 , 154 , 155 , 157 , 161 , 173 , 187 0  
Ischnopterapion modestum (Germar, 1817) 2 105, 173 NT K
Ischnopterapion virens (Herbst, 1797) 34 1 , 7 , 15 , 16 a , 41 , 48 , 53 , 54 , 55 , 61 , 67 , 77 , 78 , 84 , 91 , 95 , 98 , 99 , 102 , 110 , 123 , 127 , 128 , 137 , 141 , 144 , 152 , 153 , 154 , 155 , 157 , 166 a , 168 , 187 0  
Kalcapion pallipes (Kirby, 1808) 11 15 , 51 , 61 , 64 , 83 , 114 , 137 , 155 a , 155 , 167 , 171 0  
Omphalapion hookerorum (Kirby, 1808) 15 7 , 14 , 27 , 61 , 63 , 77 , 78 , 83 , 102 , 137 , 144 , 157 , 173 , 192 , 199 0  
Oxystoma cerdo (Germar, 1818) 14 7 , 15 , 16b , 18 , 53 , 55 , 83 , 123 , 137 , 154 , 155 , 157 , 167 , 173 0  
Oxystoma craccae (Linnaeus, 1767) 1 128 0  
Oxystoma ochropus (Germar, 1817) 11 15 , 16 b , 50 a , 52 , 63 , 64 , 77 , 78 , 102 , 137 , 154 0 K
Oxystoma subulatum (Kirby, 1808) 14 2 , 15 , 29 , 77 , 78 , 83 , 95 , 99 , 102 , 120 , 137 , 154 , 171 , 173 0  
Perapion curtirostre (Gerstäsker, 1854) 22 1 , 2 , 15 , 29 , 51 , 55 , 64 , 68 , 76 , 83 , 99 , 102 , 106 , 115 , 143 , 144 , 154 , 155 , 157 , 173 , 176 , 186 0  
Perapion marchicum (Herbst, 1797) 2 102, 154 0  
Perapion violaceum violaceum (Kirby, 1808) 9 15 , 51 , 55 , 99 , 115 , 123 , 126 , 137 , 154   0  
Protapion apricans (Herbst, 1797) 26 1 , 7 , 14 , 15 , 27 , 50 a , 63 , 77 , 78 , 83 , 95 , 101 , 102 , 114 , 123 , 127 , 128 , 137 , 147 , 154 , 155 , 157 , 168 , 171 , 173 , 186 0  
Protapion assimile (Kirby, 1808) 7 1 , 64 , 83 , 84 , 112 , 137 , 155 0  
Protapion dissimile (Germar, 1817) 3 155, 167, 187 0  
Protapion fulvipes (Geoffroy in Fourcroy, 1785) 49 1 , 10 , 14 , 15 , 16 a , 16 b , 22 , 23 , 26 , 36 , 41 , 48 , 50 , 52 , 53 , 54 , 55 , 61 , 63 , 64 , 65 , 76 , 77 , 78 , 83 , 84 , 95 , 99 , 110 , 114 , 123 , 127 , 128 , 132 , 137 , 143 , 145 , 151 , 152 , 154 , 155 , 156 , 157 , 166 a , 167 , 171 , 173 , 177 , 186 0  
Protapion ononidis (Gyllenhal, 1827) 1 173 0  
Protapion trifolii (Linnaeus, 1768) 1 154 0  
Pseudoperapion brevirostre (Herbst, 1797) 3 102, 154, 167 0  
Pseudoprotapion astragali (Paykull, 1800) 2 155, 171 0  
Pseudostenapion simum (Germar, 1817) 6 68 , 84 , 102 , 154 , 155 , 173 0  
Squamapion atomarium (Kirby, 1808) 3 115, 123, 155 0  
Squamapion hoffmanni (Wagner, 1930) 1 123 NT K
Stenopterapion meliloti (Kirby, 1808) 1 83 0  
Stenopterapion tenue (Kirby, 1808) 2 173, 187 0  
Taeniapion urticarium (Herbst, 1784) 8 16 a , 123 , 134 , 154 , 157 , 171 , 173 , 199 0  
Attelabidae 1 137    
Attelabus nitens (Scopoli, 1763)     0  
Bolboceratidae        
Odonteus armiger (Scopoli, 1772) 2 141, 155 a EN K
Buprestidae        
Agrilus angustulus angustulus (Illiger, 1803) 2 137, 173 0  
Agrilus betuleti (Ratzeburg, 1837) 1 155 VU K
Agrilus cuprescens cuprescens (Ménétriés, 1832) 1 155 NT K
Agrilus cyanescens cyanescens (Ratzeburg, 1837) 1 137 NT K
Agrilus pratensis pratensis (Ratzeburg, 1837) 1 102 NT K
Agrilus sulcicollis Lacordaire, 1835 2 137, 173 0  
Agrilus viridis viridis (Linnaeus, 1758) 2 36, 155 0  
Anthaxia helvetica helvetica Stierlin, 1868 30 12 , 14 , 15 , 16 b , 23 , 55 , 58 , 77 , 78 , 83 , 87 , 90 , 99 , 101 , 103 , 106 , 110 , 115 , 121 , 122 , 128 , 132 , 141 , 155 a , 155 , 158 , 167 , 171 , 181 , 199 0  
Anthaxia nitidula (Linnaeus, 1758) 6 19 , 23 , 27 , 115 , 137 , 199   0  
Anthaxia quadripunctata quadripunctata (Linnaeus, 1758) 27 1 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 23 , 28 , 36 , 46 , 51 , 76 , 99 , 102 , 115 , 121 , 126 , 128 , 137 , 143 , 152 , 154 , 155 , 158 , 161 , 181 , 187 , 199 0  
Anthaxia morio (Saunders, 1871) 14 14 , 15 , 18 , 22 , 36 , 55 , 77 , 78 , 115 , 121 , 158 , 171 , 181 , 199 0  
Buprestis rustica rustica Linnaeus, 1758 11 1 , 14 , 15 , 36 , 42 , 45 , 46 , 154 , 162 , 174 , 180 NT K
Coraebus elatus elatus (Fabricius, 1787) 2 141, 168 NT K
Lamprodila rutilans rutilans (Fabricius, 1777) 3 28, 133, 135 NT K
Phaenops cyaneus (Fabricius, 1775) 3 14, 141, 155 a 0 K
Trachys minutus minutus (Linnaeus, 1758) 6 15 , 137 , 144 , 157 , 199 , 155 0  
Byrrhidae        
Byrrhus arietinus arietinus Steffahny, 1842 10 1 , 12 , 14 , 15 , 31 , 107 , 132 , 141 , 174 , 182 a 0 K
Byrrhus fasciatus fasciatus (Forster, 1771) 3 1, 15, 195 0  
Byrrhus pilula pilula (Linnaeus, 1758) 8 1 , 64 , 107 , 141 , 150 , 154 , 158 , 200 0  
Byrrhus pustulatus pustulatus (Forster, 1771) 1 100 VU K
Curimopsis paleata (Erichson, 1846) 2 1, 101 EN K
Cytilus sericeus (Forster, 1771) 24 1 , 2 , 14 , 15 , 21 , 23 , 33 , 36 , 46 , 50 , 55 , 83 , 101 , 110 , 115 , 132 , 137 , 141 , 145 , 154 , 155 , 160 , 173 , 174   0  
Morychus aeneus (Fabricius, 1775) 1 50 VU K
Simplocaria semistriata (Fabricius, 1794) 8 1 , 57 , 101 , 105 , 128 , 150 , 151 , 173 0  
Byturidae        
Byturus ochraceus (L. G. Scriba, 1790) 16 1 , 23 , 50 a , 51 , 61 , 61 , 77 , 78 , 110 , 128 , 137 , 147 , 168 , 171 , 172 , 190 0  
Byturus tomentosus (DeGeer, 1774) 27 1 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 23 , 33 , 38 , 39 , 41 , 42 , 45 , 46 , 77 , 78 , 83 , 95 , 99 , 120 , 132 , 137 , 144 , 154 , 165 , 167 , 184 , 186 0  
Cantharidae        
Ancistronycha abdominalis (Fabricius, 1798) 2 14, 183 0 K
Ancistronycha erichsoni erichsoni (Bach, 1852) 3 1, 141, 147 0 K
Ancistronycha violacea (Paykull, 1798) 9 1 , 14 , 77 , 78 , 114 a , 115 , 154 , 165 , 168   0 K
Cantharis fibulata Märkel, 1852 2 14, 177 0 K
Cantharis figurata Mannerheim, 1843 16 1 , 8 , 14 , 15 , 29 , 36 , 69 , 77 , 78 , 82 , 99 , 112 , 115 , 137 , 154 , 202 0  
Cantharis flavilabris Fallen, 1807 3 15, 115, 154 0  
Cantharis fusca Linnaeus, 1758 15 15 , 16 b , 17 , 22 , 33 , 53 , 53 , 69 , 76 , 77 , 78 , 115 , 147 , 186 , 202 0  
Cantharis lateralis Linnaeus, 1758 4 15, 63, 83, 173 0  
Cantharis livida Linnaeus, 1758 24 8 , 15 , 16 b , 22 , 25 , 36 , 40 , 51 , 53 , 61 , 63 , 77 , 78 , 99 , 115 , 123 , 128 , 137 , 146 , 147 , 154 , 155 , 172 , 173 0  
Cantharis nigra (DeGeer, 1774) 2 1, 84 0 K
Cantharis nigricans (O. F. Müller, 1776) 32 15 , 16 b , 17 , 18 , 22 , 25 , 42 , 51 , 53 , 55 , 59 , 61 , 63 , 77 , 78 , 102 , 114 a , 115 , 121 , 123 , 128 , 137 , 154 , 155, 155 a, 167 , 168 , 171 , 172 , 173 , 186 , 202 0  
Cantharis obscura Linnaeus, 1758 18 8 , 14 , 15 , 18 , 21 , 40 , 55 , 78 , 101 , 113 , 128 , 132 , 137 , 141 , 154 , 155 , 171 , 181 0  
Cantharis pagana Rosenhauer, 1846 6 15 , 16 a , 16 b , 102 , 114 a , 141 0 K
Cantharis pallida Goeze, 1777 1 1 0  
Cantharis paludosa Fallen, 1807 11 1 , 8 , 16 b , 77 , 78 , 99 , 102 , 114 a , 115 , 154 , 165   0  
Cantharis pellucida Fabricius, 1792 30 14 , 15 , 16 b , 17 , 22 , 23 , 25 , 27 , 59 , 61 , 77 , 78 , 99 , 102 , 114 a , 115 , 120 , 137 , 144 , 147 , 154 , 167 , 168 , 171 , 173 , 177 , 181 , 186 , 199 , 202 0  
Cantharis rufa Linnaeus, 1758 11 1 , 15 , 17 , 53 , 55 , 102 , 115 , 120 , 147 , 154 , 173 0  
Cantharis rustica Fallen, 1807 3 40, 147, 154 0  
Malthinus biguttatus (Linnaeus, 1758) 3 14, 15, 141 0  
Malthinus flaveolus (Herbst, 1786) 8 15 , 78 , 83 , 102 , 120 , 132 , 154 , 159 0  
Malthinus frontalis (Marsham, 1802) 1 99 0 K
Malthodes dispar (Germar, 1824) 2 84, 102 0  
Malthodes flavoguttatus Kiesenwetter, 1852 1 14 0  
Malthodes fuscus (Waltl, 1838) 1 14 0  
Malthodes guttifer Kiesenwetter, 1852 1 14 0 K
Malthodes hexacanthus Kiesenwetter, 1852 7 14 , 77 , 78 , 83 , 102 , 112 , 154   0  
Malthodes minimus (Linnaeus, 1758) 1 15 0  
Matlthodes mysticus mysticus Kiesenwetter, 1852 1 14 0  
Metacantharis discoidea (Ahrens, 1812) 4 15, 36, 102, 123 0  
Podabrus alpinus (Paykull, 1798) 16 7 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 22 , 102 , 114 a , 115 , 132 , 141 , 154 , 155 , 155 a , 177, 181 0  
Podistra schoenherri (Dejean, 1836) 6 1 , 14 , 41 , 61 , 78 , 177 0  
Rhagonycha atra (Linnaeus, 1767) 1 14 0 K
Rhagonycha fulva (Scopoli, 1763) 17 15 , 29 , 50 a , 51 , 53 , 55 , 69 , 77 , 78 , 99 , 115 , 121 , 154 , 167 , 181 , 187 , 194 0  
Rhagonycha gallica Pic, 1923 14 7 , 15 , 16 b , 36 , 51 , 61 , 78 , 83 , 102 , 132 , 154 , 155 a , 155 , 199 0  
Rhagonycha lignosa (O. F. Müller, 1764) 13 15 , 17 , 26 , 78 , 83 , 102 , 114 a , 128 , 132 , 137 , 155 a , 167 , 199 0  
Rhagonycha lutea (O. F. Müller, 1764) 4 15, 55, 83, 120 0  
Rhagonycha nigripes W. Redtenbacher, 1842 3 1, 15, 154 0 K
Rhagonycha nigriventis Motschulsky, 1860 21 8 , 15 , 16 b , 22 , 26 , 53 , 59 , 77 , 78 , 99 , 102 , 115 , 117 , 128 , 137 , 147 , 151 , 154 , 171 , 185 , 202 0  
Rhagonycha testacea (Linnaeus, 1758) 10 14 , 15 , 61 , 77 , 78 , 84 , 102 , 110 , 115 , 168 0  
Rhagonycha translucida (Krynicky, 1832) 5 55 , 61 , 78 , 114 a , 155   0 K
Silis ruficollis (Fabricius, 1775) 1 144 VU K
Carabidae        
Abax carinatus carinatus (Duftschmid, 1812) 2 84, 154 0  
Abax ovalis (Duftschmid, 1812) 14 16 , 16 b , 35 , 50 a , 51 , 51 , 73 a , 78 , 114 a , 141 , 154 , 167 , 172 , 199 0  
Abax parallelepipedus (Piller & Mitterpacher, 1783) 34 155 , 1 , 16 , 16 b , 22 , 23 , 25 , 27 , 29 , 35 , 40 , 50 a , 51 , 55 , 61 , 69 , 73 a , 77 , 78 , 101 , 107 , 114 a , 127 , 128 , 137 , 141 , 150 , 154 155 , 166 a , 167 , 172 , 187 , 190 , 199 0  
Acupalpus flavicollis (Sturm, 1825) 5 1, 15, 101, 110, 155 0  
Acupalpus parvulus (Sturm, 1825) 2 50, 101 0  
Agonum fuliginosum (Panzer, 1805) 1 43 b    
Agonum gracile S turm, 1824 1 86 b    
Agonum gracilipes (Duftschmid, 1812) 1 110 0  
Agonum marginatum (Linnaeus, 1758) 5 1 , 29 , 63 , 144 , 193 0  
Agonum muelleri (Herbst, 1784) 11 1 , 15 , 19 , 33 , 101 , 110 , 137 , 141 , 155 a , 158 , 163 0  
Agonum sexpunctatum (Linnaeus, 1758) 11 1 , 14 , 15 , 21 , 50 , 69 , 95 , 101 , 107 , 115 , 154 0  
Agonum viduum (Panzer, 1797) 15 1 , 15 , 50 , 55 , 61 , 86 b , 101 , 110 , 141 , 154 , 161 , 173 , 186 , 199 , 203 0  
Amara aenea (DeGeer, 1774) 9 1 , 17 , 69 , 105 , 120 , 127 , 128 , 141 , 152 0  
Amara apricaria apricaria (Paykull, 1790) 2 1, 144 0  
Amara aulica (Panzer, 1797) 17 1 , 15 , 27 , 53 , 60 , 77 , 78 , 83 , 102 , 121 , 127 , 128 , 141 , 151 , 154 , 155 , 173 0  
Amara bifrons (Gyllenhal, 1810) 3 87, 115, 141 0  
Amara communis (Panzer, 1797) 15 22 , 33 , 46 , 53 , 77 , 78 , 101 , 102 , 121 , 128 , 137 , 141 , 154 , 161 , 167 0  
Amara consularis (Duftschmid, 1812) 2 87, 154 0  
Amara convexior Stephens, 1828 8 15 , 36 , 50 , 65 , 137 , 154 , 155 , 156 0  
Amara cursitans Zimmermann, 1832 2 115, 155 0  
Amara curta Dejean, 1828 2 69, 155 0  
Amara equestris equestris (Duftschmid, 1812) 2 53, 154 0  
Amara erratica (Duftschmid, 1812) 1 40 0 K
Amara eurynota (Panzer, 1797) 1 7 0  
Amara familiaris (Duftschmid, 1812) 35 1 , 15 , 16 b , 20 , 21 , 22 , 23 , 33 , 36 , 40 , 45 , 46 , 53 , 55 , 59 , 61 , 99 , 101 , 107 , 110 , 120 , 121 , 127 , 128 , 137 , 141 , 145 , 149 , 150 , 152 , 154 , 156 , 183 , 186 , 199 0  
Amara lunicollis Schiödte, 1837 24 1 , 14 , 18 , 27 , 33 , 36 , 40 , 45 , 53 , 61 , 69 , 77 , 78 , 84 , 107 , 115 , 127 , 128 , 137 , 154 , 161 , 168 , 184 , 199 0  
Amara majuscula Chaudoir, 1850 1 151 0  
Amara makolskii Roubal, 1923 6 15 , 53 , 77 , 78 , 127 , 154 0  
Amara montivaga Sturm, 1825 5 45, 123, 132, 154, 155 0  
Amara municipalis municipalis (Duftschmid, 1812) 1 115 0  
Amara nitida nitida Sturm, 1825 2 84, 141 0  
Amara ovata (Fabricius, 1792)   36, 45, 46, 60, 150, 155, 186, 192 0  
Amara plebeja (Gyllenhal, 1810) 27 15 , 20 , 21 , 22 , 25 , 33 , 45 , 46 , 50 , 61 , 69 , 99 , 101 , 106 , 120 , 121 , 127 , 128 , 132 , 137 , 141 , 154 , 155 , 156 , 167 , 173 , 199 0  
Amara similata (Gyllenhal, 1810) 22 15 , 16 b , 20 , 21 , 23 , 33 , 36 , 40 , 61 , 81 , 115 , 121 , 128 , 137 , 149 , 150 , 151 , 152 , 155 , 156 , 199 , 200 0  
Amara spreta Dejean, 1831 1 101 0  
Anchomenus dorsalis Pontoppidan, 1763) 7 53 , 127 , 128 , 137 , 149 , 173 , 200   0  
Anisodactylus binotatus (Fabricius, 1787) 4 15 , 103 , 110 , 167   0  
Asaphidion flavipes (Linnaeus, 1761) 8 1 , 15 , 101 , 127 , 149 , 151 , 163 , 176 0  
Aspahidion pallipes (Duftschmid, 1812) 3 1, 84, 101 0  
Badister bullatus (Schrank, 1798) 1 1 0  
Badister lacertosus Sturm, 1815 11 15 , 23 , 25 , 65 , 102 , 121 , 145 , 150 , 154 , 167 , 186 0  
Bembidion articulatum articulatum (Panzer, 1796) 11 1 , 15 , 16 a , 63 , 68 , 81 , 101 , 144 , 141 , 173 , 193   0  
Bembidion assimile Gyllenhal, 1810 2 1, 115 0  
Bembidion biguttatum (Fabricius, 1779) 1 127 0  
Bembidion bruxellense Wesmael, 1835 3 1, 15, 144 0  
Bembidion decorum decorum (Zenker in Panzer, 1799) 1 155 0  
Bembidion deletum Audinet-Serville, 1821 10 1 , 14 , 15 , 36 , 58 , 115 , 141 , 154 , 176 , 184   0  
Bembidion dentellum (Thunberg, 1787) 1 173 0  
Bembidion doris (Panzer, 1797) 2 1, 110 0  
Bembidion femoratum Sturm, 1825 10 3 , 15 , 29 , 98 , 100 , 101 , 102 , 110 , 141 , 192 0  
Bembidion geniculatum Heer, 1837 4 1, 14, 74, 165 0  
Bembidion guttula (Fabricius, 1792) 3 1, 20, 150 0  
Bembidion illigeri (Netolitzky, 1914) 4 1, 15, 145, 155 0  
Bembidion lampros (Herbst, 1784) 26 1 , 7 , 15 , 21 , 42 , 48 , 55 , 60 , 98 , 99 , 101 , 115 , 121 , 127 , 137 , 141 , 147 , 149 , 150 , 154 , 167 , 168 , 173 , 177 , 182 , 192 0  
Bembidion lunulatum (Fourcroy, 1785) 7 1 , 15 , 25 , 48 , 63 , 128 , 163 0  
Bembidion mannerheimi C. R. Sahlberg, 1827 20 1 , 11 , 15 , 23 , 48 , 50 , 53 , 54 , 60 , 65 , 84 , 95 , 99 , 101 , 110 , 115 , 121 , 154 , 155 , 167 0  
Bembidion millerianum Heyden, 1833 1 60 0 K
Bembidion monticola monticola Sturm, 1825 1 187 0  
Bembidion obliquum Sturm, 1825 1 1 0  
Bembidion obtusum Audinet-Serville, 1821 3 27, 48, 115 0  
Bembidion octomaculatum (Goeze, 1777) 4 14, 36, 144, 173 0  
Bembidion properans (Stephens, 1828) 7 1 , 27 , 36 , 54 , 78 , 101 , 110 0  
Bembidion quadrimaculatum quadrimaculatum (Linnaeus, 1761) 19 1 , 7 , 14 , 15 , 16 b , 29 , 48 , 50 , 56 , 60 , 101 , 141 , 147 , 150 , 154 , 165 , 168 , 199 , 200 0  
Bembidion stephensii Crotch, 1866 2 14, 141 0  
Bembidion stomoides Dejean, 1831 3 60, 141, 187 0 K
Bembidion tetracolum tetracolum Say, 1823 22 1 , 11 , 15 , 22 , 27 , 60 , 77 , 78 , 94 , 95 , 99 , 101 , 127 , 128 , 135 , 144 , 145 , 147 , 149 , 150 , 165 , 187 0  
Bembidion tibiale (Duftschmid, 1812) 17 1 , 11 , 14 , 51 , 52 , 56 , 60 , 74 , 77 , 78 , 102 , 117 , 135 , 157 , 169 , 187 , 188 0  
Bembidion varium (Olivier, 1795) 10 1 , 15 , 63 , 76 , 98 , 101 , 110 , 141 , 144 , 193 0  
Bradycellus caucasicus (Chaudoir, 1846) 9 1 , 15 , 65 , 120 , 121 , 151 , 154 , 168 , 176 0  
Bradycellus harpalinus (Audinet-Serville, 1821) 3 1, 15, 168 0  
Bradycellus ruficollis (Stephens, 1828) 1 1 0 K
Bradycellus verbasci (Duftschmid, 1812) 2 36, 115 0  
Broscus cephalotes cephalotes (Linnaeus, 1758) 1 100 0  
Calathus ambiguus ambiguus (Paykull, 1790) 1 10 0  
Calathus erratus erratus (C. R. Sahlberg, 1827) 1 1 0  
Calathus fuscipes fuscipes (Goeze, 1777) 6 1 , 53 , 87 , 127 , 149 , 173 0  
Calathus melanocephalus (Linnaeus, 1758) 8 15 , 69 , 132 , 149 , 154 , 173 , 193 , 200 0  
Calosoma inquisitor inquisitor (Linnaeus, 1758) 2 155, 159 ChZ  
Carabus arvensis arvensis Herbst, 1784 11 1 , 14 , 40 , 48 , 78 , 103 , 107 , 114 a , 132 , 154 , 202 ChZ  
Carabus auronitens auronitens Fabricius, 1792 33 1 , 15 , 16 , 16 b , 35 , 40 , 46 , 48 , 50 a , 51 , 55 , 61 , 77 , 78 , 99 , 101 , 107 , 125 , 129 , 141 , 147 , 150 , 151 , 152 , 154 , 155 , 159 , 167 , 174 , 200 , 201 , 202 , 203 0  
Carabus cancelatus cancelatus Illiger, 1798 16 14 , 22 , 29 , 46 , 127 , 141 , 146 , 150 , 154 , 155 , 159 , 161 , 173 , 187 , 199 , 202 NT K
Carabus convexus convexus Fabricius, 1775 13 15 , 40 , 51 , 107 , 121 , 132 , 132 , 149 , 154 , 155 , 195 , 201 , 202 0  
Carabus coriaceus coriaceus Linnaeus, 1758 8 1 , 27 , 48 , 141 , 155 , 168 , 172 , 202 0  
Carabus glabratus glabratus Paykull, 1790 22 15 , 16 b , 22 , 35 , 40 , 43 b , 61 , 69 , 78 , 83 , 107 , 124 , 127 , 141 , 147 , 154 , 155 , 167 , 172 , 191 , 199 , 202 0  
Carabus granulatus granulatus Linnaeus, 1758 30 1 , 14 , 15 , 22 , 29 , 69 , 73 a , 77 , 78 , 86 b , 99 , 107 , 121 , 124 , 127 , 132 , 141 , 147 , 150 , 151 , 154 , 155 , 161 , 174 , 194 , 195 , 199 , 200 , 202 , 203 0  
Carabus hortensis Linnaeus, 1758 24 15 , 16 , 16 b , 36 , 40 , 48 , 50 a , 52 , 61 , 69 , 78 , 101 , 111 , 115 , 141 , 147 , 150 , 154 , 155 , 167 , 185 , 199 , 200 , 202 0  
Carabus intricatus intricatus Linnaeus, 1761 15 12 , 14 , 15 , 16 , 37 , 40 , 44 , 48 , 78 , 111 , 141 , 145 , 154 , 155 , 184 0  
Carabus linnaei Panzer, 1810 27 1 , 14 , 15 , 16 b , 35 , 36 , 40 , 48 , 50 a , 55 , 78 , 99 , 101 , 107 , 111 , 114 a , 132 , 141 , 147 , 154 , 155 , 155 a , 159 , 161 , 167 , 199 , 202 0  
Carabus nemoralis nemoralis O. F. Müller, 1764 13 1 , 15 , 16 b , 90 , 107 , 114 a , 147 , 150 , 154 , 155 , 159 , 167 , 174 0  
Carabus scheidleri helleri Ganglbauer, 1892 10 16 , 69 , 107 , 111 , 141 , 155 , 155 a , 167 , 195 , 202 ChZ  
Carabus sylvestris sylvestris Panzer, 1793 4 1 , 14 , 40 , 183 0  
Carabus ullrichi ullrichi Germar, 1824 20 1 , 15 , 40 , 48 , 51 , 52 , 53 , 77 , 78 , 111 , 113 , 127 , 139 , 141 , 150 , 154 , 194 , 195 , 199 , 200 ChZ  
Carabus violaceus violaceus Linnaeus, 1758 23 14 , 35 , 40 , 43 b , 48 , 55 , 61 , 69 , 78 , 111 , 115 , 132 , 141 , 149 , 154 , 155 , 161 , 167 , 172 , 190 , 195 , 199 , 202 0  
Cicindela arenaria viennensis Schrank, 1781 1 101 ChZ K
Cicindela campestris campestris Linnaeus, 1758 15 6, 14, 15 , 21 , 32 , 40 , 50 , 78 , 81 , 103 , 154 , 155 , 162 , 194 , 199 0  
Cicindela hybrida hybrida Linnaeus, 1758 4 1 , 10 , 83 , 101   0  
Cicindela sylvatica Linnaeus, 1758 2 15, 141 NT, ChZ K
Cicindela sylvicola Dejean in Latreille & Dejean, 1822 6 6 , 10 , 15 , 40 , 112 , 154 ChZ  
Clivina fossor (Linnaeus, 1758) 15 1 , 14 , 16 b , 23 , 25 , 54 , 110 , 115 , 127 , 137 , 152 , 154 , 167 a , 173 , 200 0  
Cryptophonus tenebrosus centralis (Schauberger, 1929) 1 53 0 K
Cychrus attenuatus (Fabricius, 1792) 6 14 , 35 , 43 b , 78 , 145 , 167 0 K
Cychrus caraboides caraboides (Linnaeus, 1758) 22 1 , 14 , 15 , 35 , 36 , 36 a , 40 , 43 b , 45 , 46 , 48 , 50 a , 53 , 73 a , 78 , 107 , 111 , 150 , 154 , 155 , 184 , 202 0  
Demetrias atricapillus (Linnaeus, 1758) 3 27, 63, 137 0  
Demetrias monostigma Samouelle, 1819 1 41 0  
Dicheirotrichus rufithorax (C. R. Sahlberg, 1827) 2 1, 7 0  
Dromius agilis (Fabricius, 1787) 7 14 , 16 b , 137 , 155 , 161 , 167 , 199 0  
Dromius fenestratus (Fabricius, 1794) 8 1 , 3 , 33 , 39 , 48 , 83 , 154 , 162 0  
Dromius quadrimaculatus (Linnaeus, 1758) 7 1 , 15 , 141 , 144 , 145 , 169 , 193 0  
Dyschirius globosus (Herbst, 1783) 5 1, 101, 110, 127, 154 0  
Dyschirius intermedius Putzeys, 1846 1 144 NT K
Dyschirius tristis Stephens, 1827 1 193 0  
Elaphropus diabrachys diabrachys Kolenati, 1845 1 155 0  
Elaphropus parvula (Dejean, 1831) 1 155 0  
Elaphropus quadrisignata (Duftschmid, 1812) 1 155 0  
Elaphrus cupreus Duftschmid, 1812 1 110 0  
Elaphrus riparius (Linnaeus, 1758) 7 1 , 15 , 63 , 101 , 110 , 144 , 193 0  
Epaphius secalis secalis (Paykull, 1790) 10 1 , 15 , 50 , 65 , 69 , 84 , 115 , 149 , 154 , 167 0  
Europhilus fuliginosus (Panzer, 1809) 15 1 , 14 , 40 , 53 , 54 , 61 , 102 , 110 , 128 , 141 , 144 , 154 , 157 , 160 , 173 0  
Europhilus gracilis (Sturm, 1824) 5 1, 8, 19, 76, 160 0  
Europhilus micans (Nicolai, 1822) 7 15 , 29 , 40 , 61 , 76 , 101 , 187 0  
Europhilus piceus (Linnaeus, 1758) 2 14, 48 0  
Harpalus affinis (Schrank, 1781) 20 1 , 8 , 15 , 29 , 36 , 54 , 63 , 67 , 84 , 94 , 99 , 102 , 105 , 110 , 115 , 127 , 141 , 152 , 161 , 167 0  
Harpalus froelichi Sturm, 1818 1 141 0  
Harpalus honestus (Duftschmid, 1812) 4 36, 42, 53, 132 0  
Harpalus latus (Linnaeus, 1758) 9 21 , 22 , 73 a , 121 , 128 , 151 , 154 , 161 , 199 0  
Harpalus luteicornis (Duftschmid, 1812) 1 48 0  
Harpalus quadripunctatus Dejean, 1829 15 1 , 16 b , 21 , 22 , 33 , 36 , 40 , 42 , 45 , 46 , 78 , 141 , 154 , 167 , 183 0  
Harpalus rubripes (Duftschmid, 1812) 8 33 , 36 , 84 , 132 , 152 , 155 , 176 , 194 0  
Harpalus rufipalpis Sturm, 1818 10 3 , 14 , 33 , 36 , 40 , 45 , 141 , 154 , 176 , 183 0  
Harpalus signaticornis (Duftschmid, 1812) 1 46 0  
Harpalus smaragdinus (Duftschmid, 1812) 1 151 0  
Harpalus solitaris Dejean, 1829 2 15, 83 0  
Harpalus tardus (Panzer, 1797) 1 141 0  
Chlaenius nigricornis Fabricius, 1787 1 86 b    
Chlaenius tristis (Schaller, 1783) 1 1 VU K
Chlaenius vestitus (Paykull, 1790) 2 144, 155 0  
Lasiotrechus discus discus (Fabricius, 1792) 4 1, 104, 141, 144 0 K
Lebia cruxminor (Linnaeus, 1758) 1 155 0  
Lebia chlorocephala (Hoffman, Koch, P. Müller & Linz, 1803) 7 1 , 102 , 121 , 141 , 150 , 155 , 173 0  
Leistus ferrugineus (Linnaeus, 1758) 6 1 , 7 , 55 , 83 , 151 , 161 0  
Leistus piceus Froelich, 1799 9 36 a , 46 , 50 a , 84 , 114 a , 161 , 179 , 184 , 184 a 0  
Leistus terminatus (Hellwig in Panzer, 1793) 6 1 , 26 , 84 , 121 , 125 , 168 0  
Loricera pilicornis (Fabricius, 1775) 34 1 , 12 , 15 , 17 , 29 , 40 , 41 , 43 b , 55 , 74 , 77 , 78 , 101 , 102 , 107 , 107 , 110 , 114 a , 115 , 127 , 128 , 137 , 141 , 149 , 150 , 151 , 154 , 155 , 155 a , 162 , 168 , 173 , 186 , 191 0  
Microlestes maurus (Sturm, 1827) 1 120 0  
Microlestes minutulus (Goeze, 1777) 2 65, 176 0  
Molops piceus piceus (Panzer, 1793) 13 16 , 50 a , 51 , 57 , 65 , 102 , 107 , 141 , 154 , 155 , 168 , 190 , 199 0  
Nebria brevicollis (Fabricius, 1792) 12 1 , 20 , 25 , 101 , 113 , 127 , 128 , 141 , 154 , 168 , 199 , 200 0  
Nebria rufescens (Stroem, 1768) 2 183, 184 0 K
Notiophilus biguttatus (Fabricius, 1779) 28 1 , 3 , 10 , 15 , 21 , 33 , 40 , 41 , 55 , 56 , 63 , 65 , 78 , 101 , 115 , 116 , 123 , 137 , 151 , 154 , 167 , 168 , 173 , 176 , 184 , 187 , 188 , 202 0  
Notiophilus palustris (Duftschmid, 1812) 23 1 , 29 , 48 , 60 , 69 , 95 , 99 , 101 , 102 , 115 , 127 , 128 , 132 , 137 , 149 , 150 , 152 , 154 , 157 , 161 , 166 a , 183 , 186 0  
Notiophilus pusillus G. R. Waterhouse, 1833 1 123 0  
Oodes helopioides (Fabricius, 1792) 6 1 , 16 b , 86 b , 99 , 110 , 194 0  
Ophonus laticollis Mannerheim, 1825 2 150, 166 a 0  
Ophonus puncticeps Stephens, 1828 1 155 0  
Ophonus puncticollis (Paykull, 1798) 1 150 0  
Ophonus rufibarbis (Fabricius, 1792) 6 1 , 27 , 50 a , 115 , 127 , 141 0  
Ophonus schaubergerianus Puel, 1937 1 150 0  
Panagaeus bipustulatus (Fabricius, 1775) 3 15, 120, 202 0  
Paranchus albipes (Fabricius, 1796) 13 1 , 11 , 41 , 51 , 60 , 74 , 77 , 78 , 102 , 135 , 145 , 155 , 165 0  
Patrobus atrorufus (Stroem, 1768) 6 1 , 61 , 115 , 149 , 156 , 161 0  
Perigona nigriceps (Dejean, 1831) 2 1, 141 0  
Perileptus areolatus (Creutzer, 1799) 1 155 NT K
Philorhizus notatus (Stephens, 1827) 2 132, 134 0  
Philorhizus spilotus (Illiger, 1798) 1 152 0  
Platynus assimilis (Paykull, 1790) 31 1 , 15 , 16 b , 17 , 20 , 22 , 25 , 29 , 36 a , 46 , 55 , 61 , 69 , 99 , 102 , 114 a , 115 , 117 , 123 , 127 , 135 , 137 , 141 , 149 , 150 , 151 , 154 , 167 , 168 , 173 , 186 0  
Poecilus cupreus cupreus (Linnaeus, 1758) 26 14 , 15 , 29 , 40 , 46 , 48 , 53 , 54 , 55 , 69 , 81 , 101 , 107 , 127 , 128 , 132 , 137 , 141 , 149 , 150 , 154 , 155 , 162 , 176 , 194 , 199 0  
Poecilus lepidus (Leske, 1785) 3 1, 15, 141 0  
Poecilus versicolor (Sturm, 1824) 18 1 , 15 , 22 , 53 , 69 , 77 , 78 , 94 , 99 , 101 , 113 , 121 , 127 , 128 , 141 , 154 , 161 , 194 0  
Pseudoophonus griseus (Panzer, 1797) 5 17 , 51 , 115 , 141 , 151 0  
Pseudoophonus rufipes (DeGeer, 1774) 19 1 , 15 , 25 , 51 , 53 , 55 , 87 , 113 , 127 , 137 , 141 , 150 , 152 , 154 , 154 , 161 , 167 , 194 , 199 0  
Pterostichus aethiops (Panzer, 1797) 9 15 , 40 , 43 b , 48 , 78 , 101 , 107 , 154 , 184 a 0  
Pterostichus anthracinus anthracinus (Illiger, 1798) 2 110, 127 0  
Pterostichus burmeisteri Heer, 1841 24 1 , 15 , 16 , 35 , 50 a , 51 , 61 , 69 , 78 , 86 b , 103 , 114 a , 116 , 121 , 141 , 154 , 155 , 161 , 167 , 172 , 190 , 190 , 199 , 200 0  
Pterostichus diligens (Sturm, 1824) 18 1 , 14 , 15 , 16 b , 25 , 36 , 73 a , 86 b , 95 , 99 , 101 , 105 , 110 , 115 , 141 , 154 , 160 , 167 0  
Pterostichus melanarius melanarius (Illiger, 1798) 34 1 , 15 , 16 b , 20 , 22 , 25 , 29 , 50 a , 53 , 60 , 73 a , 77 , 78 , 99 , 101 , 110 , 115 , 121 , 123 , 127 , 128 , 137 , 141 , 147 , 154 , 155 , 161 , 167 , 168 , 172 , 173 , 194 , 199 , 200 0  
Pterostichus melas melas (Creutzer, 1799) 1 1 0  
Pterostichus minor minor (Gyllenhal, 1827) 5 38 , 48 , 61 , 110 , 154 0  
Pterostichus niger niger (Schaller, 1783) 21 1 , 15 , 22 , 25 , 40 , 43 b , 48 , 53 , 73 a , 78 , 86 b , 99 , 103 , 114 a , 115 , 127 , 128 , 141 , 154 , 172 , 173 0  
Pterostichus nigrita (Paykull, 1790) 17 1 , 16 b , 40 , 53 , 77 , 78 , 99 , 101 , 110 , 113 , 115 , 150 , 154 , 160 , 165 , 168 , 187 0  
Pterostichus oblongopunctatu s oblongopunctatus (Fabricius, 1787) 34 1 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 25 , 36 , 40 , 41 , 43 b , 48 , 60 , 61 , 63 , 78 , 81 , 99 , 101 , 107 , 110 , 111 , 114 a , 115 , 127 , 137 , 141 , 150 , 154 , 161 , 167 , 171 , 172 , 199 , 202 0  
Pterostichus quadrifoveolatus Letzner, 1852 1 100 0  
Pterostichus rhaeticus Heer, 1837 8 14 , 43 b , 48 , 73 a , 76 , 86 b , 99 , 154 0  
Pterostichus rufitarsis cordatus Letzner, 1842 9 1 , 14 , 36 , 40 , 41 , 176 , 183 , 184 , 184 a NT  
Pterostichus strenuus (Panzer, 1797) 28 14 , 15 , 16 b , 19 , 23 , 25 , 36 , 48 , 54 , 61 , 65 , 77 , 78 , 99 , 101 , 102 , 110 , 115 , 121 , 125 , 127 , 144 , 150 , 154 , 168 , 176 , 186 , 187 0  
Pterostichus unctulatus (Duftschmid, 1812) 6 1 , 14 , 99 , 145 , 154, 161 0  
Pterostichus vernalis (Panzer, 1796) 10 1 , 23 , 65 , 104 , 110 , 121 , 137 , 144 , 154 , 167 0  
Sericoda quadripunctata (DeGeer, 1774) 2 1, 182 0  
Stenolophus teutonus (Schrank, 1781) 1 155 0  
Stomis pumicatus pumicatus (Panzer, 1796) 5 1 , 22 , 102 , 127 , 137 0  
Syntomus foveatus (Fourcroy, 1785) 2 83, 132 0  
Syntomus truncatellus (Linnaeus, 1761) 6 101 , 101 , 121 , 132 , 137 , 152 0  
Synuchus vivalis vivalis (Illiger, 1798) 4 52 , 127 , 128 , 149 0  
Tachyta nana nana (Gyllenhal, 1810) 8 14 , 15 , 21 , 36 , 91 , 92 , 101 , 123 0  
Tachyura diabrachys Kolenati, 1845 1 155 0 K
Tachyura parvula (Dejean, 1831) 1 155 0 K
Tachyura quadrisignata (Duftschmid, 1812) 1 155 0 K
Trechoblemus micros (Herbst, 1784) 1 1 0 K
Trechus amplicollis Fairmaire, 1859 2 41, 184 0 K
Trechus pilisensis sudeticus Pawlowski, 1975 27 1 , 11 , 15 , 16 b , 34 , 40 , 41 , 50 a , 51 , 59 , 60 , 61 , 78 , 101 , 114 a , 115 , 116 , 121 , 145 , 147 , 149 , 151 , 154 , 167 , 168 , 186 , 187 0  
Trechus pulchellus Putzeys, 1846 37 1 , 15 , 35 , 36 , 40 , 41 , 46 , 51 , 57 , 60 , 61 , 78 , 91 , 102 , 103 , 111 , 114 a , 115 , 116 , 121 , 137 , 141 , 145 , 150 , 152 , 154 , 155 , 161 , 167 , 168 , 169 , 176 , 179 , 184 , 185 , 187 , 202 0  
Trechus quadristriatus (Schrank, 1781) 14 1 , 18 , 53 , 99 , 105 , 127 , 128 , 132 , 141 , 151 , 154 , 155 , 169 , 176 0  
Trechus rubens (Fabricius, 1792) 2 1, 48 0 K
Trechus splendens Gemminer & Harold, 1868 17 1 , 14 , 16 b , 36 a , 48 , 99 , 101 , 110 , 114 a , 115 , 151 , 154 , 160 , 176 , 179 , 183 , 184 0  
Trechus striatulus Putzeys, 1847 2 182 a,183 0 K
Trichotichnus laevicollis (Duftschmid, 1812) 30 1 , 15 , 16 , 16 b , 20 , 21 , 35 , 36 , 36 a , 42 , 46 , 53 , 60 , 78 , 83 , 114 a , 115 , 119 , 121 , 128 , 132 , 141 , 152 , 154 , 155 , 161 , 166 a , 172 , 179 , 184 a 0  
Zabrus tenebrioides tenebrioides (Goeze, 1777) 1 154 0 K
Cerambycidae        
Acanthocinus aedilis (Linnaeus, 1758) 1 38 0  
Acanthocinus griseus (Fabricius, 1792) 1 161 0 K
Agapanthia intermedia Ganglbauer, 1884 10 15 , 83 , 84 , 101 , 102 , 125 , 141 , 149 , 154 , 167 0  
Agapanthia villosoviridescens (DeGeer, 1775) 24 2 , 8 , 14 , 15 , 16 b , 53 , 55 , 77 , 78 , 99 , 101 , 102 , 122 , 126 , 137 , 147 , 154 , 155 , 161 , 167 , 171 , 173 , 176 , 200 0  
Allosterna tabacicolor tabacicolor (DeGeer, 1775) 21 15 , 16 b , 19 , 21 , 22 , 23 , 51 , 55 , 61 , 78 , 90 , 114 a , 115 , 128 , 137 , 151 , 155 , 155 a , 167 , 172 , 178 a 0  
Anaglyptus mysticus (Linnaeus, 1758) 3 154, 155, 161 0  
Anastrangalia sanguinolenta (Linnaeus, 1760) 14 1 , 7 , 14 , 15 , 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 155 a , 159 , 178 a , 181 , 198 0  
Anisarthron barbipes (Schrank, 1781) 1 154 0  
Arhopalus rusticus (Linnaeus, 1758) 12 1 , 14 , 42 , 46 , 115 , 127 , 132 , 140 , 141 , 151 , 155 a , 198 0  
Aromia moschata moschata (Linnaeus, 1758) 16 1 , 15 , 36 , 69 , 86 , 90 , 99 , 122 , 129 , 132 , 141 , 149 , 154 , 159 , 165 , 174 NT K
Asemum striatum (Linnaeus, 1758) 2 36, 100 0  
Callidium violaceum (Fabricius, 1775) 15 1 , 15 , 21 , 25 , 39 , 55 , 125 , 141 , 151 , 152 , 154 , 158 , 181 , 191 , 200, 202 0  
Clytus lama Mulsant, 1847 7 7 , 14 , 15 , 116 , 154, 159 , 182 0 K
Dinoptera collaris (Linnaeus, 1758) 16 16 b , 17 , 19 , 23 , 25 , 55 , 59 , 114 a , 115 , 137 , 147 , 151 , 155 , 167 , 168 , 173 0  
Etorufus pubescens (Fabricius, 1787)   7 1 , 7 , 14 , 159 , 161 , 178 a , 181 EN K
Evodinus clathratus (Fabricius, 1792) 19 1 , 12 , 14 , 15 , 21 , 22 , 23 , 42 , 46 , 58 , 78 , 83 , 128 , 149 , 159 , 161 , 177 , 178 a , 181 0 K
Gaurotes virginea virginea (Linnaeus, 1758)   28 1 , 7 , 14 , 15, 22 , 42 , 55 , 77 , 78 , 90 , 101 , 115 , 121 , 122 , 126 , 128 , 137 , 154 , 155 , 159 , 161 , 173 , 176 , 177 , 178 a , 181 , 186 , 199 0  
Glaphyra umbellatarum (Schreber, 1859) 1 155 0  
Grammoptera ruficornis ruficornis (Fabricius, 1781) 23 15 , 16 b , 17 , 19 , 23 , 50 a , 53 , 55 , 59 , 61 , 77 , 78 , 82 , 114 a , 115 , 122 , 126 , 128 , 137 , 143 , 154 , 173 , 178 a 0  
Hylotrupes bajulus (Linnaeus, 1758) 5 14 , 69 , 154 , 159 , 200 0  
Judolia sexmaculata (Linnaeus, 1758) 11 7 , 14 , 15 , 33 , 39 , 42 , 46 , 99 , 128 , 180 , 181 0  
Leiopus nebulosus nebulosus (Linnaeus, 1758) 10 1 , 8 , 137 , 141 , 147 , 154 , 155 , 155 a , 159 , 161 0 K
Leptura quadrifasciata quadrifasciata Linnaeus, 1758 2 127, 155 0  
Molorchus minor minor (Linnaeus, 1758) 27 8 , 14 , 15 , 21 , 22 , 23 , 25 , 33 , 36 , 45 , 77 , 78 , 95 , 102 , 114 a , 115 , 126 , 128 , 137 , 143 , 147 , 154 , 155 , 155 a , 178 a , 181 , 182 0  
Monochamus galloprovincialis (Olivier, 1795) 1 1 0 K
Monochamus sartor (Fabricius, 1787) 7 1 , 14 , 86 , 159 , 161 , 176 , 178 EN K
Oberea oculata (Linnaeus, 1758) 7 1 , 15 , 132 , 152 , 155 , 157 , 159 0  
Oberea linearis (Linnaeus, 1760) 1 155 0  
Obrium brunneum (Fabricius, 1792) 14 1 , 14 , 15 , 25 , 69 , 77 , 78 , 114 a , 115 , 126 , 137 , 155 , 161 , 178 a 0  
Oxymirus cursor (Linnaeus, 1758) 18 1 , 12 , 14 , 15 , 21 , 36 , 45 , 46 , 78 , 99 , 103 , 116 , 141 , 154 , 167 , 174 , 184 , 202 0  
Pachyta lamed lamed (Linnaeus, 1758) 1 161 EN K
Pachytodes cerambyciformis (Schrank, 1781) 33 1 , 3 , 7 , 14 , 15 , 16 b , 23 , 39 , 42 , 51 , 55 , 69 , 76 , 77 , 78 , 90 , 99 , 114 a , 115 , 121 , 126 , 128 , 132 , 137 , 141 , 154 , 155 , 155 a , 159 , 161 , 167 , 178 a , 181 0  
Phymatodes testaceus (Linnaeus, 1758) 5 144 , 151 , 154 , 161 , 198 0  
Pidonia lurida (Fabricius, 1792) 4 55 , 78 , 114 a , 115 0  
Plagionotus arcuatus (Linnaeus, 1758) 2 113, 127 0  
Poecilium alni alni (Linnaeus, 1767) 2 23, 137 0  
Pogonocherus fasciculatus fasciculatus (DeGeer, 1775) 2 101, 155 0  
Pogonocherus ovatus (Goeze, 1777) 1 115 NT K
Prionus coriarius (Linnaeus, 1758) 3 87, 162, 167 0  
Pseudovadonia livida livida (Fabricius, 1776) 15 15 , 16 b , 23 , 53 , 55 , 78 , 115 , 123 , 126 , 132 , 141 , 144 , 154 , 155 , 159 0  
Pyrrhidium sanguineum (Linnaeus, 1758) 1 46 0 K
Rhagium bifasciatum (Fabricius, 1775) 13 1 , 12 , 14 , 21 , 33 , 42 , 78 , 83 , 115 , 132 , 162 , 178 a , 181 0  
Rhagium inquisitor inquisitor (Linnaeus, 1758) 18 1 , 12 , 14 , 15 , 21 , 31 , 33 , 45 , 46 , 55 , 78 , 103 , 132 , 137 , 141 , 161 , 185 , 202 0  
Rhagium mordax (DeGeer, 1775) 10 14 , 15 , 21 , 46 , 55 , 78 , 128 , 132 , 141 , 154 0  
Rutpela maculata maculata (Poda von Neuhaus, 1761) 5 14 , 17 , 155 , 155 a , 181 0  
Saperda carcharias (Linnaeus, 1758)   5 1 , 129 , 146 , 161 , 186 0  
Saperda perforata (Pallas, 1773) 1 155 0 K
Saperda populnea (Linnaeus, 1758) 3 15, 155, 173 0  
Saperda scalaris scalaris (Linnaeus, 1758) 6 1 , 53 , 147 , 154 , 155 , 159 0  
Saperda similis (Laicharting, 1784) 1 154 NT K
Saphanus piceus piceus (Laicharting, 1784) 10 1 , 46 , 132 , 141 , 151 , 154 , 155 a , 155 , 159 , 160 NT K
Spondylis buprestoides (Linnaeus, 1758) 9 15 , 36 , 55 , 132 , 143 , 151 , 182 , 191 , 198 0  
Stenostola dubia (Laicharting, 1784) 11 17 , 23 , 26 , 53 , 61 , 77 , 78 , 141 , 155 , 155 a , 199 0  
Stenurella melanura (Linnaeus, 1758) 26 1 , 7 , 14 , 15 , 16 b , 53 , 55 , 61 , 77 , 78 , 83 , 86 , 90 , 121 , 125 , 128 , 132 , 154 , 155 , 155 a , 159 , 161 , 178 a , 176 , 181 , 198 0  
Stenurella nigra (Linnaeus, 1758) 1 1 0  
Stictoleptura maculicornis maculicornis (DeGeer, 1775) 1 46 0  
Stictoleptura rubra rubra (Linnaeus, 1758) 23 1 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 46 , 69 , 78 , 90 , 101 , 114 a , 115 , 126 , 132 , 152 , 154 , 155 a , 160 , 161 , 166 a , 181 , 199 , 202 0  
Tetropium castaneum (Linnaeus, 1758) 20 1 , 3 , 14 , 15 , 21 , 33 , 36 , 45 , 46 , 51 , 53 , 102 , 126 , 152 , 154 , 155 , 162 , 176 , 181 , 182 0  
Tetropium fuscum (Fabricius, 1787) 1 1 0 K
Tetrops praeustus (Linnaeus, 1758) 10 2 , 15 , 26 , 55 , 126 , 137 , 143 , 154 , 155 , 172 0  
Cerylonidae        
Cerylon fagi C. Brisout de Barneville, 1867 4 46 , 78 , 137 , 155 0  
Cerylon ferrugineus Stephens, 1830 17 21 , 33 , 36 , 39 , 41 , 42 , 46 , 57 , 63 , 65 , 123 , 128 , 151 , 155 a , 161 , 167 , 187 0  
Cerylon histeroides (Fabricius, 1792) 19 1 , 15 , 21 , 36 , 39 , 42 , 46 , 61 , 65 , 78 , 103 , 137 , 151 , 155 , 155 a , 161 , 167 a , 168 , 173 0  
Ciidae        
Cis alter Silfberger, 1991 13 41 , 48 , 78 , 92 , 114 a , 115 , 123 , 137 , 151 , 154 , 161 , 167 , 168 0  
Cis bidentatus (A. G. Olivier, 1790) 4 1, 21, 42, 114 a 0  
Cis boleti (Scopoli, 1763) 19 15 , 21 , 39 , 41 , 42 , 45 , 46 , 51 , 55 , 78 , 91 , 103 , 112 , 115 , 128 , 132 , 134 , 168 , 199 0  
Cis castaneus (Herbst, 1793) 3 46, 114 a, 137 0  
Cis dentatus Mellié, 1848 5 21, 41, 45, 46, 151 VU K
Cis fagi Waltl, 1839 3 57, 78, 151 0  
Cis glabratus Mellié, 1848 2 114 a, 151 0  
Cis hispidus (Paykull, 1798) 12 15 , 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 57 , 91 , 112 , 134 0  
Cis jacquemarti Mellié, 1848 15 15 , 21 , 33 , 36 , 41 , 42 , 46 , 65 , 78 , 91 , 103 , 132 , 151 , 161 , 168 0  
Cis punctulatus Gyllenhal, 1827 3 21, 33, 39 0  
Cis rugulosus Mellié, 1848 2 15, 41 0  
Ennearthron cornutum (Gyllenhal, 1827) 2 137, 186 0  
Octotemnus glabriculus (Gyllenhal, 1827) 9 15 , 48 , 57 , 101 , 103 , 114 a , 123 , 168 , 173 0  
Orthocis alni (Gyllenhal, 1813) 1 145 0  
Sulcacis nitidus (Fabricius, 1792)

4

33, 41, 80, 103 0  
Clambidae        
Calyptomerus alpestris L. Redtenbacher, 1849 1 1 0  
Clambus armadillo (DeGeer, 1774) 4 16 a , 55 , 137 , 168 0  
Clambus pubescens L. Redtenbacher, 1849 3 15, 55, 168 0  
Clambus punctulum (L. Beck, 1817) 4 15, 55, 78, 186 0  
Cleridae        
Korynetes ruficornis Sturm, 1837 2 1, 55 0  
Necrobia violacea (Linnaeus, 1758) 2 39, 120 0  
Thanasimus formicarius formicarius (Linnaeus, 1758) 18 1 , 14 , 21 , 33 , 36 , 38 , 45 , 46 , 78 , 102 , 103 , 116 , 126 , 132 , 154 , 155 , 155 a , 176 0  
Tillus elongatus (Linnaeus, 1758) 6 78 , 154 , 155 a , 155 , 161 , 167 0  
Coccinellidae        
Adalia bipunctata (Linnaeus, 1758) 16 14 , 15 , 23 , 55 , 101 , 127 , 137 , 141 , 144 , 152 , 154 , 159 , 161 , 162 , 166 a , 173 0  
Adalia conglomerata (Linnaeus, 1758) 1 144 0  
Adalia decempunctata (Linnaeus, 1758) 18 15 , 16 b , 17 , 23 , 27 , 41 , 77 , 78 , 83 , 137 , 141 , 144 , 151 , 154 , 155 , 164 , 177 , 186 0  
Anatis ocellata (Linnaeus, 1758) 19 14 , 15 , 16 b , 40 , 55 , 66 , 83 , 95 , 99 , 101 , 115 , 137 , 141 , 144 , 154 , 155 , 155 a , 161 , 191 0  
Anisosticta novemdecimpunctata (Linnaeus, 1758) 7 16 b , 29 , 50 , 101 , 110 , 160 , 167 0  
Aphidecta obliterata (Linnaeus, 1758) 20 15 , 16 b , 25 , 36 , 48 , 55 , 83 , 95 , 115 , 120 , 128 , 137 , 143 , 154 , 155 , 157 , 159 , 168 , 177 , 199 0  
Calvia decemguttata (Linnaeus, 1767) 7 14 , 83 , 101 , 127 , 137 , 155 , 192 0  
Calvia quatordecimguttata (Linnaeus, 1758) 23 15 , 16 b , 17 , 55 , 77 , 78 , 83 , 95 , 114 , 114 a , 115 , 127 , 134 , 137 , 143 , 141 , 144 , 154 , 155 , 167 , 173 , 181 , 188 0  
Coccidula rufa (Herbst, 1783) 16 1 , 8 , 15 , 29 , 50 , 76 , 84 , 99 , 101 , 105 , 137 , 157 , 160 , 162 , 173 , 191 0  
Coccidula scutellata (Herbst, 1783) 2 101, 144 0  
Coccinela quinquepunctata Linnaeus, 1758 4 15, 144, 155, 199 0  
Coccinela septempunctata (Linnaeus, 1758) 22 14 , 15 , 16 b , 45 , 46 , 57 , 61 , 77 , 78 , 99 , 114 a , 137 , 144 , 154 , 155 , 159 , 161 , 172 , 181 , 186 , 188 , 199 0  
Exochomus quadripustulatus (Linnaeus, 1758) 8 18 , 27 , 55 , 57 , 121 , 137 , 155 , 173 0  
Halyzia sedecimguttata (Linnaeus, 1758) 5 15 , 61 , 154 , 155 , 173 0  
Harmonia axyridis Pallas, 1773 4 16 a , 141 , 154 , 155 0  
Hippodamia tredecimpunctata (Linnaeus, 1758) 3 8, 101, 144 0  
Hippodamia variegata (Goeze, 1777) 4 120, 123, 155, 188 0  
Hyperaspis campestris (Herbst, 1783) 3 10, 14, 177 0  
Chilocorus bipustulatus (Linnaeus, 1758) 3 36, 50, 137 0  
Chilocorus renipustulatus (L. G. Scriba, 1791) 20 14 , 15 , 41 , 52 , 55 , 94 , 95 , 127 , 137 , 144 , 154 , 155 , 157 , 166 a , 171 , 177 , 183 , 188 , 199 , 202 0  
Myrrha octodecimguttata (Linnaeus, 1758) 1 151 0  
Myzia oblongoguttata oblongoguttata (Linnaeus, 1758) 8 15 , 94 , 128 , 137 , 141 , 154 , 155 , 155 a 0  
Nephus redtenbacheri Mulsant, 1846 1 137 0  
Oenopia conglobata conglobata (Linnaeus, 1758) 2 15, 141 0  
Propylea quatuordecimpunctata (Linnaeus, 1758) 26 12 , 14 , 15 , 16 b , 50 a , 57 , 69 , 94 , 95 , 99 , 114 , 114 a , 115 , 120 , 137 , 143 , 144 , 154 , 166 a , 167 , 172 , 173 , 186 , 188 , 192 , 199 0  
Psyllobora vigintiduopunctata (Linnaeus, 1758) 14 15 , 25 , 83 , 99 , 122 , 123 , 137 , 141 , 144 , 152 , 154 , 155 , 173 , 199 0  
Scymnus abietis (Paykull, 1798) 4 1, 147, 154, 199 0  
Scymnus auritus Thunberg, 1795 1 137 0  
Scymnus femoralis (Gyllenhal, 1827) 4 68, 128, 137, 157 0  
Scymnus haemorrhoidalis Herbst, 1797 6 14 , 33 , 50 , 53 , 152 , 186 0  
Scymnus nigrinus Kugelann, 1794 3 14, 95, 173 0  
Scymnus suturalis Thunberg, 1795 2 76, 94 0  
Sospita vigintiguttata (Linnaeus, 1758) 1 99 0 K
Stethorus pusillus (Herbst, 1797) 1 151 0  
Subcoccinella vigintiquatuorpunctata (Linnaeus, 1758) 4 15, 115, 127, 128 0  

Tytthapsis sedecimpunctata (Linnaeus, 1761,)

3 48, 120, 128 0  
Corylophidae        
Clypastraea pusilla (Gyllenhal, 1810) 4 21 , 33 , 36 , 46 0  
Orthoperus atomus (Gyllenhal, 1808) 7 1 , 15 , 48 , 55 , 151 , 166 , 183 0  
Orthoperus corticalis (L. Redtenbacher, 1845) 1 151 0  
Sericoderus lateralis (Gyllenhal, 1827) 11 15 , 48 , 55 , 80 , 103 , 115 , 137 , 144 , 154 , 168 , 186 0  
Cryptophagidae        
Antherophagus nigricornis (Fabricius, 1787) 7 14 , 16 b , 76 , 127 , 154 , 195 , 199 0  
Antherophagus pallens (Linnaeus, 1758) 1 155 0  
Antherophagus silaceus (Herbst, 1792) 4 39, 78, 100, 134 0  
Atomaria analis Erichson, 1846 18 1 , 15 , 53 , 54 , 55 , 65 , 91 , 103 , 110 , 119 , 137 , 151 , 152 , 167 , 168 , 173 , 183 , 186 0  
Atomaria apicalis Erichson, 1846 5 15, 53, 103, 115, 168 0 K
Atomaria atricapilla Stephens, 1830 13 1 , 15 , 51 , 53 , 55 , 61 , 82 , 91 , 100 , 110 , 137 , 151 , 173 0  
Atomaria badia Erichson, 1846 1 166 a 0  
Atomaria diluta Erichson, 1846 1 84 0  
Atomaria elongatula Erichson, 1846 1 84 0 K
Atomaria fuscata (Schönherr, 1808) 19 1 , 15 , 16 a , 49 , 53 , 54 , 55 , 61 , 63 , 84 , 115 , 134 , 137 , 141 , 151 , 166 a , 167 , 173 , 186 0  
Atomaria gibbula Erichson, 1846 2 15, 114 a 0  
Atomaria lewisi Reitter, 1877 14 1 , 15 , 16 a , 53 , 54 , 55 , 65 , 103 , 115 , 120 , 132 , 141 , 154 , 168 0 K
Atomaria linearis Stephens, 1830 3 1, 141, 184 a 0  
Atomaria longicornis C. G. Thomson, 1863 1 21, 84 0  
Atomaria mesomela (Herbst, 1792) 1 84 0  
Atomaria munda Erichson, 1846 1 1 0 K
Atomaria nigrirostris Stephens, 1830 10 46 , 60 , 61 , 101 , 132 , 144 , 151 , 167 , 186 , 187 0  
Atomaria nigriventris Stephens, 1830 4 91, 127, 137, 186 0  
Atomaria nitidula (Marsham, 1802) 3 55, 141, 186 0 K
Atomaria ornata Heer, 1841 6 48 , 55 , 78 , 147 , 152 , 167 0  
Atomaria plicata Reitter, 1875 1 187 0  
Atomaria puncticollis C. G. Thomson, 1868 7 1 , 84 , 110 , 115 , 127 , 144 , 186 0  
Atomaria pusilla (Paykull, 1798) 5 1 , 15 , 99 , 115 , 168 0  
Atomaria rubella Heer, 1841 8 1 , 15 , 53 , 54 , 55 , 115 , 134 , 186 0  
Atomaria testacea Stephens, 1830 24 1 , 12 , 14 , 15 , 16 a , 46 , 48 , 53 , 54 , 55 , 65 , 78 , 101 , 103 , 119 , 137 , 154 , 166 a , 167 , 168 , 173 , 183 , 187 , 195 0  
Atomaria turgida Erichson, 1846 2 21, 141 0  
Atomaria vespertina Máklin, 1853 1 84 0 K
Caenoscelis ferruginea (C. R. Sahlberg, 1822) 1 188 0 K
Caenoscelis sibirica Reitter, 1889 1 1 0 K
Caenoscelis subdeplanata (C. Brisout de Barneville, 1882) 1 114 a 0  
Cryptophagus acutangulus Gyllenhal, 1828 9 1 , 53 , 55 , 63 , 83 , 84 , 144 , 151 , 168 0  
Cryptophagus affinis Sturm, 1845 2 82, 168 0  
Cryptophagus badius Sturm, 1845 1 147 0  
Cryptophagus dentatus (Herbst, 1793) 2 151, 161 0  
Cryptophagus deubeli Ganglbauer, 1897 14 1 , 39 , 48 , 50 , 55 , 78 , 84 , 107 , 114 a , 120 , 127 , 166 a , 167 , 186 0  
Cryptophagus distinquendus Sturm, 1845 3 53, 55, 168 0  
Cryptophagus dorsalis C. R. Sahlberg, 1834 2 1, 100 0  
Cryptophagus fuscicornis Sturm, 1845 1 41 0  
Cryptophagus lycoperdi (Scopoli, 1763) 10 14 , 16 a , 39 , 48 , 49 , 101 , 115 , 123 , 151 , 176 0  
Cryptophagus pilosus Gyllenhal, 1828 10 1 , 15 , 55 , 84 , 115 , 127 , 137 , 166 a , 168 , 186 0  
Cryptophagus pseudodentatus Bruce, 1936 2 41, 151 0 K
Cryptophagus pubescens Sturm, 1845 1 1 0  
Cryptophagus punctipennis C. N. F. Brisout de Barneville, 1863 1 176 0  
Cryptophagus saginatus Sturm, 1845 2 55, 168 0  
Cryptophagus scanicus (Linnaeus, 1758) 2 1, 84 0  
Cryptophagus scutellatus Newman, 1834 4 15 , 55 , 127 , 168 0  
Cryptophagus setulosus Sturm, 1845 6 82 , 84 , 137 , 152 , 154 , 166 a 0  
Cryptophagus sporadum Bruce, 1934 1 127 0  
Ephistemus globulus (Paykull, 1798) 8 1 , 15 , 16 a , 48 , 53 , 55 , 115 , 168 0  
Ephistemus reitteri Casey, 1900 13 15 , 16 a , 53 , 54 , 55 , 60 , 65 , 82 , 84 , 137 , 145 , 173 , 186 0  
Micrambe abietis (Paykull, 1798) 10 10 , 15 , 45 , 57 , 78 , 141 , 152 , 166 a , 167 , 184 a 0  
Micrambe lindbergorum Bruce, 1936 1 1 0  
Ootypus globossus (Waltl,1838) 1 55 K K
Paramecosoma melanocephalum (Herbst, 1793) 2 1, 187 0  
Pteryngium crenatum (Gyllenhal, 1808) 1 115 0  
Spavius glaber (Gyllenhal, 1808) 4 34, 41, 65, 132 0  
Telmatophilus caricis (A. G. Olivier, 1790) 2 144, 155 0  
Telmatophilus schoenherri (Gyllenhal, 1808) 4 1, 101, 144, 145 0  
Cucujidae        
Leptophloeus alternans (Erichson, 1846) 1 167 0  
Curculionidae        
Acalles camelus (Fabricius, 1792) 7 41 , 57 , 64 , 78 , 103 , 122 , 161 NT K
Acalles fallax Boheman, 1844 21 35 , 41 , 48 , 50 a , 57 , 65 , 78 , 83 , 91 , 103 , 114 a , 122 , 154 , 155 , 155 a , 161 , 166 a , 167 , 185 , 186 , 187 NT K
Acalyptus carpini (Fabricius, 1792) 3 185, 187, 198 0  
Acalyptus sericeus Gyllenhal, 1836 1 198 0 K
Anisandrus dispar (Fabricius, 1792) 3 55, 115, 154 0  
Anoplus plantaris (Naezen, 1794) 15 1 , 7 , 14 , 15 , 17 , 20 , 63 , 64 , 83 , 95 , 99 , 102 , 127 , 155 , 186 0  
Anoplus roboris Suffrian, 1840 15 1 , 15 , 77 , 78 , 84 , 99 , 101 , 102 , 106 , 120 , 141 , 154 , 155 , 186 , 188 0  
Anthonomus conspersus Desbrochers, 1868 4 36, 141, 154, 176 0  
Anthonomus pedicularius (Linnaeus, 1758) 7 15 , 55 , 134 , 141 , 155 , 185 , 187 0  
Anthonomus phyllocola (Herbst, 1795) 1 119 0  
Anthonomus pomorum (Linnaeus, 1758) 5 1 , 15 , 28 , 120 , 134 , 141 0  
Anthonomus rubi (Herbst, 1795) 31 1 , 14 , 15 , 26 , 48 , 65 , 76 , 77 , 78 , 83 , 95 , 99 , 101 , 102 , 105 , 115 , 126 , 128 , 132 , 137 , 143 , 144 , 154 , 155 , 166 a , 171 , 173 , 185 , 186 , 191 , 199 0  
Archarius crux (Fabricius, 1776) 12 1 , 15 , 55 , 83 , 99 , 102 , 152 , 154 , 165 , 173 , 186 , 198 0  
Archarius pyrrhoceras (Marsham 1802) 11 7 , 15 , 18 , 25 , 26 , 27 , 102 , 137 , 141 , 173 , 185 0  
Archarius salicivorus (Paykull, 1792) 15 1 , 15 , 64 , 83 , 95 , 99 , 101 , 102 , 122 , 132 , 137 , 144 , 154 , 173 , 199 0  
Auleutes epilobii (Paykull, 1800) 2 83, 154 0  
Bagous glabrirostris (Herbst, 1795) 1 1 VU K
Bagous lutulentus (Gyllenhal, 1813) 1 101 NT K
Barynotus moerens (Fabricius, 1792) 3 16 b, 61, 84 NT K
Barynotus obscurus (Fabricius, 1775) 8 15 , 82 , 141 , 152 , 154 , 161 , 167 , 181 0  
Barypeithes chevrolati (Boheman, 1843) 7 1 , 50 a , 51 , 55 , 137 , 167 , 198 0  
Barypeithes mollicomus (Ahrens, 1812) 2 1, 55 0  
Barypeithes pellucidus (Boheman, 1843) 6 15 , 26 , 64 , 126 , 127 , 198 0  
Bradybatus fallax Gerstäcker, 1860 2 61, 155 0  
Bradybatus kellneri Bach, 1854 3 51, 83, 145 0  
Brachonyx pineti (Paykull, 1792) 1 137 0  
Brachypera zoilus (Scopoli, 1763) 10 1 , 15 , 31 , 54 , 57 , 126 , 127 , 132 , 141 , 199 0  
Brachysomus echinatus (Bonsdorff, 1785) 16 1 , 25 , 27 , 64 , 83 , 101 , 114 a , 127 , 128 , 137 , 151 , 154 , 155 , 167 , 173 , 187 0  
Catormiocerus aristatus (Gyllenhal, 1827) 2 1, 55 0  
Ceutorhynchus alliariae H. Brisout, 1860 1 137 0  
Ceutorhynchus assimilis (Paykull, 1792) 8 15 , 23 , 77 , 78 , 137 , 155 , 157 , 199 0  
Ceutorhynchus barbarae Suffrian, 1847 1 155 NT K
Ceutorhynchus cochleariae (Gyllenhal, 1813) 10 1 , 77 , 78 , 93 , 94 , 99 , 101 , 154 , 165 , 181 0  
  (Marsham, 1802) 2 50 a, 137 0  

Ceutorhynchus contractus (Marsham, 1802)

8 41 , 61 , 99 , 126 , 137 , 167 , 185 , 198 0  
Ceutorhynchus erysimi (Fabricius, 1787) 20 1 , 14 , 27 , 41 , 61 , 64 , 83 , 84 , 99 , 132 , 141 , 151 , 154 , 155 , 157 , 167 , 168 , 173 , 181 , 185 0  
Ceutorhynchus inaffectatus Gyllenhal, 1837 1 137 NT K
Ceutorhynchus napi Gyllenhal, 1837 3 1, 23, 84 0  
Ceutorhynchus obstrictus (Marsham, 1802) 27 14 , 15 , 20 , 22 , 25 , 27 , 50 a , 51 , 53 , 55 , 76 , 77 , 78 , 99 , 102 , 114 , 115 , 126 , 127 , 141 , 144 , 154 , 155 , 167 , 168 , 173 , 199 0  
Ceutorhynchus pallidactylus (Marsham, 1802) 24 1 , 15 , 19 , 22 , 23 , 27 , 50 a , 61 , 64 , 84 , 93 , 99 , 137 , 143 , 151 , 152 , 166 a , 167 , 168 , 185 , 186 , 188 , 198 , 199 0  
Ceutorhynchus parvulus C. Brisout, 1869 1 137 NT K
Ceutorhynchus pectoralis Weise, 1895 3 77, 78, 155 NT K
Ceutorhynchus rapae Gyllenhal, 1837 1 1 0  
Ceutorhynchus roberti Gyllenhal, 1837 3 137, 185, 187 0  
Ceutorhynchus sulcicollis (Paykull, 1800) 11 14 , 15 , 77 , 78 , 93 , 141 , 155 , 167 , 168 , 173 , 192 0  
Ceutorhynchus typhae (Herbst, 1795) 41 1 , 14 , 15 , 17 , 18 , 27 , 41 , 50 , 51 , 55 , 61 , 64 , 66 , 77 , 78 , 80 , 84 , 91 , 94 , 95 , 99 , 106 , 110 , 114 , 121 , 123 , 127 , 128 , 132 , 137 , 143 , 147 , 151 , 154 , 155 , 167 , 173 , 181 , 185 , 187 , 192 0  
Cionus hortulanus (Fourcroy, 1785) 4 154 , 155 , 171 , 199 0  
Cionus scrophulariae (Linnaeus, 1758) 1 155 0  
Cionus tuberculosus (Scopoli, 1763) 8 14 , 36 , 95 , 126 , 154 , 155 , 171 , 181 0  
Coeliodes rana (Fabricius, 1787) 1 137 0  
Coeliodes transversealbofasciatus (Goeze, 1777) 1 137 0  
Coeliodinus rubicundus (Herbst, 1795) 18 1 , 7 , 14 , 15 , 61 , 64 , 82 , 83 , 84 , 99 , 132 , 137 , 143 , 161 , 174 , 176 , 179 , 198 0  
Cossonus linearis (Fabricius, 1775) 1 83 0  
Cryphalus asperatus (Gyllenhlal, 1813 8 1 , 14 , 21 , 46 , 65 , 101 , 132 , 152 0  
Cryptorhynchus lapathi (Linnaeus, 1758) 1 93 0  
Crypturgus cinereus (Herbst, 1794) 2 36, 42 0  
Crypturgus hispidulus C. G. Thomson, 1870 3 15, 21, 46, 0  
Crypturgus pusillus (Gyllenhal, 1813) 2 1, 132 0  
Curculio glandium Marsham, 1802 2 137, 143 0  
Curculio nucum Linnaeus, 1758 5 51 , 83 , 141 , 144 , 155 0  
Curculio venosus (Gravenhorst, 1807) 2 15, 137 0  
Curculio villosus (Fabricius, 1781) 1 137 0  
Datonychus angulosus (Boheman, 1845) 5 1 , 77 , 78 , 83 , 166 a 0  
Dendroctonus micans (Kugelann, 1794) 1 46 0  
Donus comatus (Boheman, 1842) 1 181 0  

Donus ovalis (Boheman, 1842)

4 15 , 115 , 150 , 199 0  
Dorytomus dejeani Faust, 1882 5 126, 137, 141, 173, 186 0  
Dorytomus edoughensis Desbrochers, 1875 1 28 0  
Dorytomus hirtipennis Bedel, 1884 2 144, 186 0  
Dorytomus ictor (Herbst, 1795) 2 185, 187 0  
Dorytomus melanophthalmus (Paykull, 1792) 2 15, 157 0  
Dorytomus reussi Formánek, 1908 2 185, 187 NT K
Dorytomus rufatus (Bedel, 1888) 9 15 , 83 , 99 , 120 , 154 , 157 , 167 , 173 , 199 0  
Dorytomus taeniatus (Fabricius, 1781) 15 15 , 64 , 102 , 115 , 120 , 137 , 147 , 154 , 161 , 165 , 185 , 186 , 186 , 198 , 202 0  
Dorytomus tortrix (Linnaeus, 1761) 8 15 , 16 b , 95 , 102 , 126 , 137 , 155 , 173 0  
Dryocoetes autographus (Ratzeburg, 1837) 14 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 78 , 115 , 121 , 128 , 132 , 137 , 156 0  
Dryocoetes hectographus Reitter, 1913 3 14, 23, 128 0  
Ellescus bipunctatus (Linnaeus, 1758) 9 15 , 16 b , 95 , 101 , 137 , 152 , 154 , 161 , 173 0  
Ellescus scanicus (Paykull, 1792) 4 1, 15, 16 b, 95 0  
Eusomus ovulum Germar, 1824 7 15 , 83 , 122 , 123 , 141 , 147 , 173 0  
Furcipus rectirostris (Linnaeus, 1758) 11 1 , 15 , 114 a , 115 , 126 , 127 , 137 , 141 , 155 , 171 , 199 0  
Glocianus punctiger (C. R. Sahlberg, 1835) 8 1 , 15 , 50 a , 55 , 83 , 84 , 101 , 186 0  
Graptus triguttatus (Fabricius, 1775) 4 1 , 125 , 150 , 202 0  
Graptus weberi Penecke, 1901 4 15, 36 a, 46, 128 0  
Gymnetron melanarium (Germar, 1821) 3 15, 154, 171 0  
Gymnetron veronicae (Germar, 1821) 6 8 , 83 , 83 , 99 , 154 , 155 0  
Hylastes ater (Paykull, 1800) 1 36 0  
Hylastes brunneus Erichson, 1836 3 14, 21, 127 0  
Hylastes cunicularius Erichson, 1836 14 14 , 15 , 21 , 27 , 33 , 36 , 46 , 53 , 58 , 115 , 128 , 132 , 152 , 171 0  
Hylastes opacus Erichson, 1836 5 21 , 33 , 36 , 38 , 128 0  
Hylesinus toranio D´Anthonine, 1788 1 137 0  
Hylesinus varius (Fabricius, 1775)   15 1 , 19 , 21 , 23 , 27 , 78 , 115 , 128 , 132 , 137 , 141 , 151 , 152 , 154 , 167 0  
Hylobius abietis (Linnaeus, 1758) 19 1 , 4 , 14 , 15 , 38 , 40 , 41 , 57 , 64 , 78 , 83 , 103 , 154 , 155 , 157 , 161 , 174 , 176 , 186 0  
Hylobius excavatus (Laicharting, 1781) 7 1 , 15 , 40 , 57 , 78 , 107 , 132 0  
Hylobius pinastri (Gyllenhal, 1813) 2 174, 176 0  
Hylurgops palliatus (Gyllenhal, 1813) 13 1 , 14 , 15 , 16 a , 46 , 57 , 83 , 127 , 128 , 152 , 154 , 162 , 173 0  
Hypera arator (Linnaeus, 1758) 3 1, 84, 100 0  
Hypera conmaculata (Herbst, 1795) 3 115, 154, 173 0  
Hypera diversipunctata (Schrank, 1798) 6 1 , 84 , 87 , 121 , 154 , 165 0  
Hypera meles (Fabricius, 1792) 1 155 0  
Hypera miles (Paykull, 1792)   19 1 , 8 , 15 , 77 , 78 , 83 , 99 , 100 , 102 , 121 , 127 , 132 , 137 , 141 , 144 , 154 , 155, 173 , 176 0  
Hypera nigrirostris (Fabricius, 1775) 13 1 , 15 , 23 , 61 , 65 , 82 , 83 , 84 , 110 , 132 , 168 , 174 , 184 0  
Hypera plantaginis (DeGeer, 1775) 1 1 0  
Hypera postica (Gyllenhal, 1813) 2 34, 84 0  
Hypera rumicis (Linnaeus, 1758) 10 63 , 84 , 94 , 99 , 115 , 126 , 132 , 137 , 155 , 186 0  
Hypera viciae (Gyllenhal, 1813) 1 173 0  
Charagmus gressorius (Fabricius, 1792) 2 115, 155 0  
Chlorophanus viridis (Linnaeus, 1758) 4 1 , 126 , 173 , 187 0  
Ips amitinus (Eichhoff, 1872) 2 1, 21 0  
Ips duplicatus (C. R. Sahlberg, 1836) 2 21, 46 0  
Ips typographus (Linnaeus, 1758) 18 1 , 12 , 15 , 21 , 33 , 36 , 42 , 45 , 46 , 78 , 101 , 115 , 120 , 128 , 141 , 154 , 156 , 171 0  
Isochnus foliorum (O. F. Müller, 1776) 5 1 , 102 , 187 , 185 , 187 0  
Isochnus sequensi (Steirling, 1793) 4 1 , 7 , 186 , 187 0  
Larinus planus (Fabricius, 1792) 3 15, 126, 154 0  
Larinus pollinis (Laicharting, 1893) 1 123 0  
Larinus sturnus (Schaller, 1783) 1 155 NT K
Larinus turbinatus Gyllenhal, 1836 6 115 , 126 , 137 , 155 , 157 , 173 0  
Leiosoma cribrum (Gyllenhal, 1834) 6 51 , 65 , 151 , 155 a , 167 , 199 0  
Leiosoma deflexum (Panzer, 1795) 10 61 , 84 , 115 , 126 , 145 , 161 , 167 , 185 , 187 , 198 0  
Leiosoma oblongulum Boheman, 1842 1 186 0  
Lepyrus capucinus (Schaller, 1783) 1 155 0  
Limnobaris dolorosa (Goeze, 1777) 3 29, 101, 192 0  
Limnobaris t-album atriplicis (Fabricius, 1777) 1 101 0  
Limobius borealis (Paykull, 1792) 10 16 a , 23 , 144 , 152 , 153 , 154 , 166 a , 173 , 186 , 202 0  
Liophloeus tessulatus (O. F. Müller, 1776) 11 1 , 15 , 57 , 64 , 84 , 102 , 141 , 154 , 155 , 165 , 186 0  
Liparus germanus (Linnaeus, 1758) 8 15 , 16 b , 100 , 121 , 141 , 154 , 167 , 174 0  
Liparus glabrirostris Küster, 1849 13 51 , 57 , 64 , 99 , 102 , 126 , 127 , 144 , 154 , 155 , 165 , 187 0  
Lixus iridis Olivier, 1807 6 16 b , 99 , 101 , 129 , 144 , 155    
Magdalis armigera (Geoffroy, 1785) 5 23 , 77 , 78 , 99 , 143 0  
Magdalis barbicornis (Latreille, 1804) 3 14, 23, 154 0  
Magdalis carbonaria (Linnaeus, 1758) 2 155, 181 0  
Magdalis duplicata Germar, 1819 4 1, 33, 155, 173 0  
Magdalis nitida (Gyllenhal, 1827) 1 51 0  
Magdalis phlegmatica (Herbst, 1797) 2 128, 155 0  
Magdalis ruficornis (Linnaeus, 1758) 13 26 , 83 , 101 , 102 , 120 , 126 , 132 , 134 , 143 , 147 , 154 , 168 , 202 0  
Magdalis violacea (Linnaeus, 1758) 6 14 , 128 , 137 , 155 , 161 , 199 0  
Mecinus labilis (Herbst, 1795) 2 53, 115 0  
Mecinus pascuorum (Gyllenhal, 1813) 1 154, 187 0  
Mecinus pyraster (Herbst, 1795) 3 132, 155, 173 0  
Miarus ajugae (Herbst, 1795) 9 2 , 20 , 25 , 102 , 128 , 137 , 154 , 155 , 171 0  
Miarus monticola Petri, 1912 2 147, 154 0  
Micrelus ericae (Gyllenhal, 1813) 2 50, 66 0  
Microplontus campestris (Gyllenhal, 1837) 6 64 , 95 , 110 , 137 , 154 , 155 0  
Microplontus triangulum (Boheman, 1845) 1 57 NT K
Mogulones abbreviatulus (Fabricius, 1792) 8 1 , 102 , 126 , 144 , 144 , 173 , 174 , 202 0  
Mogulones asperifoliarum (Gyllenhal, 1813) 1 91 0  
Mogulones raphani (Fabricius, 1792) 16 1 , 15 , 16 b , 51 , 77 , 78 , 83 , 102 , 137 , 144 , 165 , 166 a , 167 , 171 , 173 , 186 0  
Nedyus quadrimaculatus (Linnaeus, 1758) 40 1 , 7 , 14 , 15 , 16 a , 16 b , 36 , 48 , 50 , 50 a , 61 , 77 , 78 , 83 , 84 , 94 , 99 , 102 , 106 , 115 , 122 , 126 , 134 , 137 , 144 , 154 , 155 , 155 , 155 , 157 , 161 , 165 , 167 , 167 a , 171 , 173 , 176 , 181 , 185 , 186 0  
Omiamima mollina (Boheman, 1834) 4 137 , 147 , 173 , 202 0  
Onyxacalles pyrenaeus (Boheman, 1844) 6 14 , 101 , 137 , 166 a , 167 , 185 NT K
Orchestes fagi (Linnaeus, 1758) 2 78, 161 0  
Orchestes quercus (Linnaeus, 1758) 1 1 0  
Orchestes rusci (Herbst, 1795) 1 64 0  
Orchestes testaceus (O. F. Müller, 1776) 9 64 , 26 , 83 , 95 , 99 , 102 , 165 , 185 , 187 0  
Orthochaetes setiger (Beck, 1817) 4 50 a , 82 , 102 , 154 NT K
Orthotomicus laricis (Fabricius, 1792) 6 15 , 21 , 33 , 45 , 95 , 132 0  
Otiorhynchus coecus Germar, 1824 19 1 , 7 , 14 , 15 , 16 b , 36 , 55 , 64 , 90 , 94 , 132 , 141 , 154 , 155 , 159 , 174 , 176 , 184 , 191 0  
Otiorhynchus equestris (Richter, 1821) 10 1 , 14 , 15 , 84 , 94 , 121 , 126 , 154 , 174 , 176 0  
Otiorhynchus lepidopterus (Fabricius, 1794) 11 14 , 15 , 36 , 48 , 77 , 78 , 159 , 176 , 177 , 181 , 184 0  
Otiorhynchus nodosus (O. F. Müller, 1764) 2 174, 176 0  
Otiorhynchus ovatus (Linnaeus, 1758) 15 1 , 15 , 50 a , 53 , 54 , 84 , 91 , 101 , 102 , 127 , 128 , 154 , 155 , 173 , 185 0  
Otiorhynchus pinastri (Herbst, 1795) 2 83, 123 NT K
Otiorhynchus porcatus (Herbst, 1795) 13 1 , 15 , 50 a , 51 , 53 , 75 , 114 a , 115 , 127 , 144 , 145 , 154 , 198 0  
Otiorhynchus raucus (Fabricius, 1777) 3 127, 137, 155 0  
Otiorhynchus scaber (Linnaeus, 1758) 31 1 , 10 , 14 , 15 , 16 b , 36 , 38 , 41 , 50 a , 64 , 65 , 78 , 83 , 84 , 95 , 99 , 101 , 102 , 103 , 107 , 114 a , 115 , 132 , 154 , 155 a , 160 , 167 , 176 , 186 , 194 , 198 0  
Otiorhynchus singularis (Linnaeus, 1767) 33 1 , 2 , 15 , 16 b , 41 , 50 a , 64 , 69 , 77 , 78 , 83 , 84 , 90 , 94 , 95 , 102 , 115 , 122 , 126 , 132 , 137 , 141 , 147 , 154 , 155 a , 155 , 157 , 167 , 172 , 173 , 176 , 185 , 186 0  
Otiorhynchus subdentatus Bach, 1854 14 14 , 36 , 41 , 64 , 83 , 132 , 154 , 155 , 155 a , 174 , 176 , 179 , 200 , 202 0  
Otiorhynchus sulcatus (Fabricius, 1775) 2 55, 154 0  
Otiorhynchus tenebricosus (Herbst, 1784) 24 1 , 7 , 12 , 14 , 15 , 16 b , 33 , 36 , 36 a , 47, 57 , 64 , 126 , 141 , 154 , 155 a , 161 , 162 , 176 , 177 , 184 a , 199 , 202 0  
Otiorhynchus uncinatus Germar, 1824 5 15 , 50 a , 166 a , 167 , 198 NT K
Pachyrhinus mustela (Herbst, 1797) 2 95, 99 0  
Parethelcus pollinarius (Forster, 1771) 6 15 , 63 , 141 , 155 , 173 , 187 0  
Pelenomus commari (Panzer, 1794) 1 126 0  
Pelenomus quadrituberculatus (Fabricius, 1787) 16 1 , 83 , 84 , 99 , 121 , 127 , 134 , 137 , 144 , 151 , 161 , 167 , 167 a , 185 , 187 , 198 0  
Phleotribus spinulosus Rey, 1883 2 33, 45 0  
Phyllobius arborator (Herbst, 1797) 27 1 , 14 , 15 , 25 , 26 , 36 , 51 , 61 , 77 , 78 , 83 , 102 , 114 a , 115 , 116 , 122 , 126 , 127 , 137 , 141 , 144 , 154 , 155 a , 168 , 173 , 181 , 186 0  
Phyllobius argentatus (Linnaeus, 1758) 16 1 , 15 , 16 b , 20 , 55 , 64 , 83 , 102 , 122 , 137 , 143 , 144 , 154 , 155 a , 165 , 173 0  
Phyllobius glaucus (Scopoli, 1763) 30 1 , 8 , 14 , 15 , 16 b , 19 , 36 , 64 , 77 , 78 , 83 , 84 , 90 , 94 , 99 , 100 , 101 , 102 , 122 , 132 , 137 , 141 , 155 , 165 , 168 , 172 , 173 , 176 , 184 , 186 0  
Phyllobius maculicornis Germar, 1824 17 1 , 15 , 16 b , 50 a , 53 , 55 , 64 , 78 , 83 , 99 , 102 , 114 a , 141 , 144 , 154 , 155 , 173 0  
Phyllobius oblongus (Linnaeus, 1758) 18 2 , 8 , 15 , 55 , 76 , 77 , 78 , 83 , 102 , 115 , 122 , 141 , 147 , 154 , 155 , 173 , 186 , 199 0  
Phyllobius pomaceus Gyllenhal, 1834 19 1 , 14 , 16 b , 29 , 51 , 55 , 77 , 78 , 83 , 102 , 115 , 127 , 137 , 154 , 155 , 165 , 173 , 186 , 197 0  
Phyllobius pyri (Linnaeus, 1758) 13 1 , 15 , 16 b , 20 , 27 , 76 , 77 , 78 , 99 , 134 , 137 , 141 , 143 0  
Phyllobius vespertinus (Fabricius, 1792) 10 15 , 27 , 77 , 78 , 99 , 137 , 141 , 144 , 154 , 186 0  
Phyllobius viridicollis (Fabricius, 1792) 24 2 , 14 , 15 , 16 b , 50 a , 55 , 64 , 77 , 78 , 99 , 102 , 123 , 134 , 137 , 141 , 144 , 152 , 153 , 154 , 155 , 168 , 173 , 176 , 186 0  
Phytobius leucogaster (Marsham, 1802) 1 101 NT K
Pissodes picae (Illiger, 1807) 1 33 0  
Pissodes pini (Linnaeus, 1758) 2 33, 141 0  
Pissodes piniphilus (Herbst, 1795) 1 14 0  
Pissodes scabricollis L. Miller, 1859 1 14 0  
Pityogenes bidentatus (Herbst, 1784) 3 21, 45, 46 0  
Pityogenes chalcographus (Linnaeus, 1760) 20 1 , 14 , 15 , 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 55 , 78 , 84 , 102 , 128 , 141 , 152 , 154 , 156 , 181 0  
Pityophthorus pityographus pityographus (Ratzeburg, 1837) 3 21, 33, 42 0  
Plinthus tischeri Germar, 1824 10 8 , 15 , 35 , 107 , 115 , 127 , 154 , 159 , 174 , 183 0  
Polydrusus amoenus (Germar, 1824) 2 87, 101 0  
Polydrusus cervinus (Linnaeus, 1758) 4 102, 137, 155, 173 0  
Polydrusus formosus (Mayer,1779) 6 15 , 17 , 18 , 83 , 102 , 173 0  
Polydrusus impar Des Gozis, 1882 12 15 , 17 , 20 , 25 , 42 , 51 , 83 , 102 , 115 , 122 , 154 , 173 0  
Polydrusus mollis (Ström, 1768) 16 15 , 16 b , 55 , 64 , 77 , 78 , 83 , 95 , 101 , 106 , 114 a , 132 , 137 , 141 , 155 , 167   0  
Polydrusus pallidus Gyllenhal, 1834 1 100 0  
Polydrusus pilosus Gredler, 1866 12 15 , 16 b , 26 , 55 , 77 , 78 , 99 , 102 , 114 , 137 , 154 , 202 0  
Polydrusus ruficornis (Bonsdorff, 1785) 1 15 0  
Polydrusus undatus (Fabricius, 1781)   25 7 , 14 , 15 , 17 , 20 , 22 , 26 , 41 , 57 , 64 , 69 , 77 , 78 , 83 , 95 , 102 , 106 , 122 , 137 , 141 , 154 , 155 , 161 , 173 , 176 0  
Polygraphus grandiclava C. G. Thomson, 1866 2 33, 51 0  
Polygraphus poligraphus (Linnaeus, 1758) 2 33, 127 0  
Rhamphus oxyacanthe Marsham, 1802 1 173 0  
Rhamphus pulicarius (Herbst, 1795) 10 14 , 15 , 16 b , 64 , 83 , 99 , 102 , 144 , 154 , 173 0  
Rhinocyllus conicus (Frölich, 1792) 7 15 , 77 , 78 , 115 , 126 , 154 , 155 0  
Rhinomias forticornis (Boheman, 1843) 15 1 , 15 , 16 b , 41 , 50 a , 55 , 57 , 78 , 83 , 114 a , 137 , 155 , 161 , 167 , 199 0  
Rhinoncus bruchoides (Herbst, 1784) 9 1 , 14 , 15 , 101 , 126 , 132 , 151 , 185 , 187 0  
Rhinoncus castor (Fabricius, 1792) 2 99, 154 0  
Rhinoncus inconspectus (Herbst, 1795) 1 15 0  
Rhinoncus pericarpius (Linnaus, 1758) 23 1 , 15 , 16 b , 29 , 53 , 51 , 55 , 77 , 78 , 99 , 102 , 114 , 115 , 125 , 126 , 132 , 137 , 143 , 144 , 154 , 155 , 171 , 173 0  
Rhinoncus perpendicularis (Reich, 1797) 3 1, 15, 144 0  
Rhinusa antirrhini (Paykull, 1800) 3 15, 54, 123 0  
Rhinusa bipustulata (Rossi, 1792) 1 155 0  
Rhinusa linariae (Panzer, 1792) 1 171 0  
Rhinusa tetra (Fabricius, 1792) 1 155 0  
Rhyncolus ater (Linnaeus, 1758) 7 1 , 17 , 41 , 110 , 137 , 159 , 161 0  
Rhyncolus punctatulus (Boheman, 1838) 1 132 0  
Rhynchaenus xylostei (Clairville, 1798) 1 137 0  
Romualdius bifoveolatus (Beck, 1817) 3 82, 84, 154 0  
Ruteria hypocrita (Boheman, 1837) 11 41 , 50 a , 57 , 64 , 78 , 114 a , 120 , 155 , 155 a , 167 , 186 NT K
Sciaphilus asperatus (Bonsdorff, 1785) 31 1 , 15 , 16 b , 20 , 25 , 27 , 50 a , 51 , 61 , 77 , 78 , 83 , 84 , 102 , 114 a , 115 , 122 , 126 , 137 , 144 , 145 , 147 , 154 , 155 , 165 , 167 , 171 , 173 , 185 , 186 , 187 0  
Scleropteridius fallax (Otto, 1897)   13 15 , 41 , 51 , 57 , 77 , 78 , 91 , 103 , 114 a , 161 , 167 , 185 , 187 0  
Scleropterus serratus (Germar, 1824) 4 15, 84, 126, 176 0  
Scolytus intricatus (Ratzeburg, 1837) 2 115, 137 0  
Simo hirticornis (Herbst, 1795) 9 41 , 64 , 78 , 102 , 103 , 154 , 155 , 155 a , 171 0  
Sirocalodes quercicola (Paykull, 1792) 3 151, 185, 187 NT K
Sitona ambiguus Gyllenhal, 1834 18 1 , 7 , 15 , 16 a , 16 b , 77 , 78 , 83 , 102 , 110 , 137 , 144 , 145 , 154 , 155 , 161 , 176 , 198 0  
Sitona cylindricollis (Fahreus, 1840) 1 144 0  
Sitona hispidulus (Fabricius, 1776) 16   1 , 15 , 16 b , 50 , 68 , 84 , 99 , 115 , 123 , 127 , 152 , 154 , 155 , 157 , 173 , 176 0  
Sitona humeralis Stephens, 1831 10 14 , 15 , 48 , 83 , 101 , 137 , 141 , 154 , 157 , 168 0  
Sitona lepidus Gyllenhal, 1834 16 1 , 15 , 16 a , 48 , 53 , 84 , 101 , 114 , 122 , 141 , 144 , 154 , 155 , 169 , 173 , 199 0  
Sitona lineatus (Linnaeus, 1758) 31 1 , 14 , 15 , 16 b , 20 , 23 , 27 , 48 , 53 , 64 , 77 , 78 , 83 , 84 , 99 , 110 , 114 , 115 , 121 , 134 , 137 , 144 , 147 , 150 , 152 , 153 , 154 , 157 , 168 , 173 , 186 0  
Sitona macularius (Marsham, 1802) 8 16 a , 78 , 91 , 102 , 137 , 144 , 154 , 157 0  
Sitona puncticollis Stephens, 1831 1 162 0  
Sitona striatellus Gyllenhal, 1834 3 15, 83, 155 0  
Sitona sulcifrons (Thunberg, 1798) 34 1 , 8 , 14 , 15 , 16 a , 16 b , 48 , 53 , 63 , 64 , 77 , 78 , 83 , 95 , 98 , 101 , 102 , 110 , 122 , 123 , 126 , 137 , 141 , 144 , 154 , 155 , 157 , 165 , 166 a , 167 , 173 , 184 , 186 , 199 0  
Sitona suturalis Stephens, 1831 14 1 , 15 , 16 b , 63 , 83 , 99 , 122 , 137 , 141 , 144 , 154 , 155 , 167 , 173 0  
Stenocarus ruficornis (Stephens, 1831) 2 17, 199 0  
Stereonychus fraxini (DeGeer, 1775) 11 16 b , 77 , 78 , 83 , 145 , 167 , 168 , 185 , 186 , 187 , 200 0  
Strophosoma capitatum (DeGeer, 1775) 4 10, 14, 50, 95 0  
Strophosoma melanogrammum (Forster, 1771) 32 1 , 12 , 14 , 15 , 16 b , 41 , 48 , 50 , 55 , 64 , 77 , 78 , 95 , 99 , 102 , 106 , 114 , 126 , 137 , 141 , 154 , 154 , 155 , 158 , 161 , 167 , 173 , 185 , 186 , 192 , 199 , 202 0  
Tachyerges decoratus (Germar, 1821) 22 1 , 14 , 14 , 15 , 26 , 33 , 61 , 83 , 95 , 99 , 102 , 115 , 132 , 137 , 143 , 154 , 155 , 161 , 165 , 173 , 185 , 187 0  
Tachyerges rufitarsis (Germar, 1821) 1 15 NT K
Tachyerges salicis (Linnaeus, 1758) 12 1 , 7 , 15 , 16 b , 64 , 95 , 154 , 155 , 156 , 185 , 187 , 199 0  
Tachyerges stigma (Germar, 1821) 11 14 , 15 , 36 , 64 , 102 , 121 , 132 , 137 , 154 , 167 , 171 0  
Tanymecus palliatus (Fabricius, 1787) 2 137, 173 0  
Tapeinotus sellatus (Fabricius, 1794) 1 155 a 0  
Tomicus piniperda (Linnaeus, 1758) 3 128, 141, 152 0  
Trachodes hispidus (Linnaeus, 1758) 2 3, 103 0  
Trichosirocalus troglodytes (Fabricius, 1787) 8 1 , 64 , 68 , 141 , 156 , 157 , 173 , 173 0  
Tropiphorus elevatus (Herbst, 1795) 6 1 , 55 , 84 , 126 , 154 , 174 0  
Tropiphorus terricola (Newman, 1838) 4 102, 154, 185, 187 NT K
Trypodendron domesticum (Linnaeus, 1758) 6 1 , 14 , 15 , 58 , 103 , 161 0  
Trypodendron lineatum (Olivier, 1795) 11 14 , 15 , 21 , 33 , 36 , 46 , 57 , 58 , 78 , 83 , 102 0  
Trypodendron signatum (Fabricius, 1792) 1 1 0  
Tychius aureolus Kiesenwetter, 1851 1 155 0  
Tychius junceus (Reich, 1797) 1 101 0  
Tychius meliloti Stephens, 1831 1 198 0  
Tychius picirostris (Fabricius, 1787) 29 1 , 7 , 14 , 15 , 26 , 50 , 54 , 61 , 77 , 78 , 83 , 84 , 94 , 95 , 99 , 99 , 102 , 122 , 128 , 137 , 144 , 147 , 152 , 154 , 155 , 173 , 186 , 187 , 198 0  
Tychius pusillus Germar, 1842 1 154 NT K
Tychius stephensi Schönherr, 1836 1 122 0  
Xyleborinus saxesenii (Ratzeburg, 1837) 1 39 0  
Xylechinus pilosus (Ratzeburg, 1837) 2 1, 152 0  
Zacladus geranii (Paykull, 1800) 11 1 , 15 , 29 , 64 , 126 , 127 , 141 , 144 , 157 , 173 , 187 0  
Dascillidae        
Dascillus cervinus (Linnaeus, 1758) 1 115 0  
Dasytidae        
Aplocnemus nigricornis nigricornis (Fabricius, 1792) 5 1 , 15 , 50 a , 137 , 154 0  
Danacea morosa Kiesenwetter, 1863 1 155 0 K
Danacea nigritarsis nigritarsis (Küster, 1850) 4 82, 84, 132, 155 0  
Danacea pallipes (Panzer, 1793) 1 187 0  
Dasytes aeratus Stephens, 1829 3 23, 137, 141 0  
Dasytes niger (Linnaeus, 1761) 13 14 , 18 , 21 , 33 , 39 , 45 , 51 , 53 , 77 , 78 , 115 , 121 , 181 0  
Dasytes obscurus Gyllenhal, 1813 12 15 , 18 , 23 , 69 , 97 , 120 , 128 , 137 , 147 , 151 , 168 , 173 0  
Dasytes plumbeus (O. F. Müller, 1776) 29 8 , 15 , 16 b , 17 , 23 , 26 , 27 , 36 , 51 , 53 , 61 , 77 , 78 , 99 , 102 , 114 a , 115 , 120 , 121 , 123 , 128 , 137 , 154 , 155 , 166 a , 167 , 172 , 181 , 199 0  
Dermestidae        
Anthrenus fuscus A. G. Olivier, 1790 3 53, 128, 154 0  
Anthrenus museorum (Linnaeus, 1761) 10 1 , 15 , 45 , 133 , 141 , 151 , 152 , 154 , 191 , 195 0  
Anthrenus olgae Kalík, 1946 1 141 0  
Anthrenus pimpinellae pimpinellae Fabricius, 1775 1 17 0  
Anthrenus scrophulariae scrophulariae (Linnaeus, 1758) 10 1 , 17 , 22 , 27 , 51 , 55 , 115 , 137 , 141 , 154 0  
Anthrenus verbasci (Linnaeus, 1767) 2 15, 127    
Attagenus pellio (Linnaeus, 1758) 14 1 , 15 , 22 , 33 , 36 , 55 , 115 , 127 , 137 , 141 , 143 , 154 , 155 , 168 0  
Attagenus schaefferi schaefferi (Herbst, 1792) 2 15, 141 0  
Dermestes frischi Kugelann, 1792 1 154 0  
Dermestes lardarius Linnaeus, 1758 3 55, 155, 195 0  
Dermestes murinus murinus (Linnaeus, 1758) 10 15 , 16 a , 18 , 19 , 25 , 46 , 127 , 128 , 137 , 167 0  
Megatoma undata undata (Linnaeus, 1758) 6 21 , 36 , 39 , 45 , 46 , 127 0  
Trinodes hirtus (Fabricius, 1781) 1 55 0  
Trogoderma angustum (Solier, 1849) 1 141 0  
Trogoderma glabrum (Herbst, 1783) 3 15, 141, 195 0 K
Dryophthoridae        
Sitophilus oryzae (Linnaeus, 1763) 1 28 0  
Dryopidae        
Dryops auriculatus Geoffroy, 1785 1 29 0  
Dryops ernesti Gozis, 1886 2 1, 101 0  
Dytiscidae        
Acilius canaliculatus (Nicolai, 1822) 3 8, 15, 101 0  
Acilius sulcatus (Linnaeus, 1758) 9 8 , 55 , 63 , 69 , 95 , 101 , 152 , 153 , 157 0  
Agabus biguttatus (Olivier, 1795) 1 157 0  
Agabus bipustulatus (Linnaeus, 1767) 30 5 , 8 , 14 , 15 , 16 a , 29 , 48 , 50 , 67 , 69 , 95 , 98 , 99 , 101 , 105 , 106 , 107 , 112 , 144 , 152 , 154 , 155 , 157 , 169 , 173 , 175 , 193 , 193 , 194 , 197 0  
Agabus congener (Thunberg, 1794) 9 14 , 29 , 48 , 50 , 76 , 107 , 160 , 194 , 197 0  
Agabus guttatus guttatus (Paykull, 1798) 16 14 , 15 , 26 , 36 a , 46 , 67 , 70 , 78 , 88 , 99 , 147 , 169 , 173 , 176 , 184 , 194 0  
Agabus melanarius Aubé, 1837 22 13 , 14 , 15 , 21 , 33 , 36 , 42 , 45 , 46 , 48 , 55 , 58 , 78 , 92 , 99 , 115 , 141 , 154 , 156 , 157 , 184 , 194 0  
Agabus nebulosus (Forster, 1771) 6 15 , 48 , 59 , 98 , 144 , 164 0  
Agabus paludosus (Fabricius, 1801) 10 8 , 15 , 29 , 59 , 63 , 67 , 70 , 155 , 173 , 193 0  
Agabus sturmii (Gyllenhal, 1808) 23 8 , 15 , 16 a , 43 , 50 , 67 , 68 , 70 , 76 , 101 , 105 , 106 , 107 , 144 , 152 , 154 , 155 , 157 , 160 , 169 , 175 , 193 , 194 0  
Agabus undulatus (Schrank, 1776) 13 8 , 50 , 55 , 63 , 76 , 101 , 110 , 134 , 144 , 160 , 175 , 193 , 194 0  
Agabus unguicularis (Thomson, 1867) 1 76 0  
Colymbetes fuscus (Linnaeus, 1758) 11 8 , 50 , 63 , 76 , 101 , 105 , 144 , 164 , 193 , 193 , 194 0  
Cybister lateralimarginalis lateralimarginalis (DeGeer, 1774) 1 63 CR K
Deronectes latus (Stephens, 1829) 1 101 VU K
Deronectes platynosus platynosus (Germar, 1836) 2 15, 133 0  
Dytiscus circumflexus Fabricius, 1801 1 63 VU K
Dytiscus marginalis marginalis Linnaeus, 1758 16 8 , 55 , 63 , 68 , 76 , 95 , 98 , 98 , 101 , 134 , 144 , 152 , 155 , 157 , 189 , 193 0  
Graphoderus cinereus (Linnaeus, 1758) 5 63 , 76 , 144 , 160 , 169 0  
Graphoderus zonatus zonatus (Hoppe, 1795) 1 101 NT K
Graptodytes pictus (Fabricius, 1787) 19 8 , 10 , 30 , 50 , 63 , 67 , 70 , 76 , 95 , 101 , 105 , 106 , 134 , 144 , 169 , 175 , 193 , 193 , 194 0  
Hydaticus seminiger (DeGeer, 1774) 3 63, 76, 194 0  
Hydroglyphus geminus (Fabricius, 1792)   22 8 , 15 , 16 a , 29 , 50 , 63 , 76 , 98 , 101 , 134 , 134 , 138 , 141 , 144 , 153 , 155 , 157 , 160 , 165 , 169 , 175 , 193 0  
Hydroporus angustatus Sturm, 1835 10 8 , 29 , 54 , 63 , 76 , 110 , 144 , 155 , 175 , 193 0  
Hydroporus discretus Fairmaire & Brisout, 1859 9 5 , 84 , 99 , 132 , 154 , 155 , 157 , 173 , 175 0  
Hydroporus erythrocephalus (Linnaeus, 1758) 3 15, 50, 160 0  
Hydroporus ferrugineus Stephens, 1828 10 14 , 15 , 48 , 78 , 84 , 99 , 144 , 154 , 173 , 184 0  
Hydroporus fuscipennis Schaum, 1868 1 8 CR K
Hydroporus incognitus Sharp, 1869 37 1 , 8 , 14 , 15 , 26 , 29 , 30 , 33 , 36 , 43 , 48 , 50 , 54 , 59 , 67 , 76 , 77 , 78 , 95 , 99 , 101 , 107 , 117 , 144 , 152 , 152 , 152 , 154 , 156 , 157 , 160 , 165 , 169 , 173 , 193 , 194 , 197 0  
Hydroporus longicornis Sharp, 1871 4 5 , 99 , 157 , 194 VU K
Hydroporus melanarius Sturm, 1835 2 14, 33 0  
Hydroporus memnonius Nicolai, 1822 16 1 , 8 , 9 , 14 , 15 , 29 , 46 , 48 , 67 , 99 , , 157 , 173 , 184 , 194 , 197 0  
Hydroporus morio Aubé, 1838 5 1, 14, 33, 43, 48 0  
Hydroporus neglectus Schaum, 1845 4 50 , 76 , 134 , 160 0  
Hydroporus nigrita (Fabricius, 1792) 9 1 , 15 , 48 , 50 , , 94 , 95 , 99 , 197 0  
Hydroporus obscurus Sturm, 1835 1 160 0  
Hydroporus palustris (Linnaeus, 1761) 33 1 , 8 , 14 , 15 , 16 a , 29 , 30 , 45 , 50 , 54 , 59 , 63 , 67 , 68 , 76 , 101 , 102 , 105 , 106 , 108 , 110 , 134 , 144 , 152 , 153 , 155 , 157 , 160 , 165 , 169 , 173 , 175 , 193 0  
Hydroporus planus (Fabricius, 1781) 30 1 , 8 , 14 , 15 , 29 , 36 , 48 , 50 , 63 , 67 , 72 , 95 , 98 , 101 , 102 , 105 , 107 , 138 , 144 , 147 , 152 , 154 , 157 , 163 , 164 , 165 , 169 , 173 , 193 , 194 0  
Hydroporus striola Gyllenhal, 1827 1 8 0  
Hydroporus tristis (Paykull, 1798) 7 8 , 48 , 50 , 76 , 99 , 160 , 165 0  
Hydroporus umbrosus (Gyllenhal, 1808) 3 76, 160, 194 0  
Hygrotus confluens (Fabricius, 1787) 2 50, 144 0  
Hygrotus decoratus (Gyllenhal, 1810) 1 63 0  
Hygrotus impressopunctatus (Schaller, 1783) 17 8 , 14 , 29 , 50 , 63 , 76 , 99 , 101 , 105 , 110 , 144 , 155 , 160 , 169 , 193 , 194 , 197 0  
Hygrotus inaequalis (Fabricius, 1777) 16 8 , 15 , 29 , 54 , 63 , 76 , 101 , 105 , 110 , 138 , 144 , 157 , 163 , 164 , 193 , 194 0  
Hygrotus nigrolineatus (Steven, 1808) 1 144 VU K
Hygrotus versicolor (Schaller, 1783) 2 76, 144 0  
Hyphydrus ovatus (Linnaeus, 1761) 9 8 , 50 , 54 , 63 , 101 , 105 , 134 , 160 , 194 0  
Ilybius ater (DeGeer, 1774) 5 8 , 29 , 54 , 63 , 144 0  
Ilybius fenestratus (Fabricius, 1781) 8 8 , 30 , 76 , 101 , 102 , 105 , 144 , 193 0  
Ilybius fuliginosus fuliginosus (Fabricius, 1792) 31 8 , 9 , 10 , 14 , 15 , 16 a , 29 , 50 , 58 , 59 , 63 , 67 , 68 , 70 , 98 , 101 , 105 , 107 , 115 , 144 , 145 , 141 , 151 , 155 , 164 , 169 , 173 , 175 , 192 , 193 , 194 0  
Ilybius guttiger (Gyllenhal, 1808) 1 194 0  
Ilybius chalconatus (Panzer, 1796) 5 50 , 99 , 154 , 173 , 194 0  
Ilybius subaeneus Erichson, 1837 1 101 0  
Laccophilus hyalinus (DeGeer, 1774) 3 10, 30, 133 0  
Laccophilus minutus (Linnaeus, 1758) 17 1 , 10 , 15 , 16 a , 50 , 63 , 76 , 98 , 101 , 105 , 110 , 134 , 144 , 153 , 169 , 193 , 194 0  
Liopterus haemorrhoidalis (Fabricius, 1787) 1 155 0  
Nebrioporus canaliculatus (Lacordaire, 1835) 1 144 0  
Nebrioporus depressus (Fabricius, 1775) 1 144 0  
Oreodytes sanmarkii sanmarkii (C. R. Sahlberg, 1826) 19 8 , 13 , 15 , 50 , 52 , 60 , 67 , 77 , 115 , 117 , 129 , 135 , 142 , 148 , 152 , 157 , 165 , 188 , 200 0  
Platambus maculatus (Linnaeus, 1758) 18 8 , 9 , 10 , 15 , 26 , 59 , 67 , 70 , 75 , 101 , 108 , 129 , 133 , 135 , 157 , 162 , 175 , 188 0  
Rhantus bistriatus (Bergsträsser, 1778) 2 50, 54 0  
Rhantus exsoletus (Forster, 1771) 6 50 , 54 , 110 , 144 , 169 , 193 0  
Rhantus frontalis (Marsham, 1802) 8 8 , 63 , 141 , 144 , 160 , 164 , 193 , 194 0  
Rhantus grapii (Gyllenhal, 1808) 1 194 0  
Rhantus suturalis (MacLeay, 1825) 16 15 , 29 , 54 , 63 , 98 , 101 , 102 , 110 , 144 , 151 , 155 , 157 , 160 , 169 , 193 , 194 0  
Scarodytes halensis halensis (Fabricius, 1787) 1 144 0  
Stictotarsus duodecimpustulatus (Fabricius, 1792) 1 10 NT K
Elateridae        
Actenicerus siaelandicus (O. F. Müller, 1764) 11 1 , 8 , 14 , 15 , 55 , 77 , 78 , 99 , 115 , 121 , 154 0  
Adrastus axillaris Erichson, 1841 1 155 0  
Adrastus pallens (Fabricius, 1792) 10 1 , 14 , 15 , 51 , 55 , 101 , 115 , 141 , 144 , 187 0  
Agriotes lineatus (Linnaeus, 1767) 1 27 0  
Agriotes obscurus (Linnaeus, 1758) 28 1 , 15 , 16 b , 23 , 53 , 54 , 55 , 59 , 69 , 77 , 78 , 84 , 99 , 101 , 102 , 107 , 115 , 121 , 128 , 132 , 137 , 141 , 150 , 154 , 155 , 173 , 181 , 183 0  
Agriotes pilosellus (Schönherr, 1817) 3 61, 154, 167 0  
Agriotes sputator (Linnaeus, 1758) 8 1 , 25 , 26 , 77 , 78 , 123 , 141 , 173 0  
Agriotes ustulatus (Schaller, 1783) 3 14, 53, 155 0  
Agrypnus murinus (Linnaeus, 1758) 16 1 , 15 , 23 , 33 , 42 , 53 , 55 , 69 , 113 , 115 , 121 , 137 , 154 , 173 , 176 , 199 0  
Ampedus aethiops (Lacordaire, 1835) 11 12 , 14 , 21 , 24 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 181 0  
Ampedus balteatus (Linnaeus, 1758) 26 1 , 14 , 15 , 21 , 24 , 27 , 33 , 36 , 39 , 40 , 42 , 45 , 46 , 48 , 55 , 78 , 95 , 115 , 128 , 132 , 137 , 141 , 156 , 158 , 161 , 181 0  
Ampedus erythrogonus (P. W. J. Müller, 1821) 11 14 , 15 , 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 176 , 199 0  
Ampedus nigrinus (Herbst, 1784) 24 12 , 14 , 21 , 24 , 33 , 36 , 39 , 39 , 39 , 42 , 42 , 45 , 46 , 84 , 85 , 137 , 154 , 155 , 161 , 167 , 176 , 181 , 183 , 184 0  
Ampedus nigroflavus (Goeze, 1777) 3 8, 61, 155 0  
Ampedus pomorum (Herbst, 1784) 5 19, 21, 39, 137, 152 0  
Ampedus sanguineus (Linnaeus, 1758) 19 12 , 14 , 15 , 21 , 24 , 33 , 36 , 39 , 40 , 42 , 45 , 46 , 78 , 85 , 132 , 137 , 141 , 154 , 155 0  
Ampedus sanquinolentus (Schrank, 1776) 1 78 0  
Ampedus suecicus (Palm, 1976) 12 14 , 21 , 24 , 33 , 36 , 38 , 39 , 42 , 45 , 46 , 48 , 85 EN K
Anostirus castaneus (Linnaeus, 1758) 11 15 , 21 , 33 , 36 , 42 , 45 , 46 , 100 , 132 , 154 , 155 0  
Anostirus purpureus (Poda, 1761) 35 1 , 3 , 14 , 15 , 16 b , 16 b , 21 , 23 , 24 , 33 , 36 , 39 , 40 , 42 , 45 , 46 , 55 , 79 , 83 , 92 , 115 , 120 , 121 , 126 , 128 , 137 , 154 , 155 , 155 a , 156 , 158 , 167 , 168 , 181 , 199 0  
Aplotarsus angustulus (Kiesenwetter, 1858) 4 1, 2, 77, 84 VU K
Aplotarsus incanus (Gyllenhal, 1827) 8 21 , 26 , 77 , 101 , 102 , 115 , 152 , 159 0  
Athous haemorrhoidalis (Fabricius, 1801) 22 15 , 16 b , 17 , 20 , 23 , 25 , 27 , 51 , 94 , 102 , 115 , 120 , 121 , 126 , 128 , 137 , 141 , 144 , 155 , 173 , 186 , 202 0  
Athous subfuscus (O. F. Müller, 1767) 43 8 , 14 , 15 , 16 b , 17 , 20 , 21 , 23 , 27 , 33 , 35 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 51 , 61 , 77 , 78 , 83 , 94 , 95 , 99 , 110 , 113 , 114 a , 115 , 120 , 121 , 128 , 137 , 141 , 144 , 147 , 154 , 156 , 167 , 171 , 172 , 176 , 181 , 184 0  
Athous vittatus (Fabricius, 1792) 4 61 , 78 , 120 , 155 0  
Athous zebei Bach, 1854 33 1 , 8 , 12 , 14 , 15 , 16 b , 17 , 21 , 25 , 33 , 35 , 36 , 42 , 45 , 46 , 51 , 55 , 61 , 69 , 78 , 114 a , 115 , 128 , 134 , 137 , 141 , 144 , 154 , 155 , 156 , 167 , 171 , 181 NT K
Calambus bipustulatus (Linnaeus, 1767) 1 135 NT K
Cardiophorus nigerrimus Erichson, 1840 2 14, 159 NT K
Cardiophorus ruficollis (Linnaeus, 1758) 13 14 , 18 , 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 92 , 115 , 154 , 156 0  
Cidnopus aeruginosus (Olivier, 1790) 2 101, 186 EN K
Cidnopus pilosus (Leske, 1785) 2 26, 53 0  
Ctenicera cuprea (Fabricius, 1781) 20 14 , 15 , 21 , 23 , 33 , 35 , 36 , 39 , 42 , 45 , 51 , 78 , 94 , 121 , 128 , 132 , 154 , 158 , 171 , 181 0  
Ctenicera pectinicornis (Linnaeus, 1758) 20 1 , 15 , 16 b , 22 , 23 , 35 , 36 , 53 , 77 , 78 , 99 , 101 , 102 , 115 , 121 , 128 , 137 , 144 , 154 , 155 0  
Ctenicera virens (Schrank, 1781) 2 21, 126 EN K
Dalopius marginatus (Linnaeus, 1758) 35 1 , 8 , 14 , 15 , 16 b , 17 , 20 , 21 , 23 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 48, 53 , 78 , 83 , 99 , 115 , 121 , 126 , 128 , 132 , 137 , 141 , 154 , 156 , 159 , 176 , 181 , 184 , 186 , 199 0  
Danosoma fasciata (Linnaeus, 1758) 1 24 EN K
Denticollis linearis (Linnaeus, 1758) 24 14 , 15 , 16 b , 19 , 21 , 23 , 25 , 26 , 42 , 51 , 61 , 77 , 78 , 102 , 110 , 114 a , 115 , 126 , 137 , 141 , 155 , 155 a , 167 , 172 0  
Denticollis rubens (Piller & Mitterpacher, 1783) 4 14, 78, 154, 185 VU K
Hemicrepidius niger (Linnaeus, 1758) 33 14 , 15 , 17 , 18 , 20 , 36 , 51 , 53 , 55 , 59 , 69 , 99 , 101 , 115 , 120 , 121 , 127 , 137 , 141 , 141 , 154 , 155 , 155 a , 156 , 159 , 173 , 173 , 176 , 181 , 187 , 192 , 194 , 202 0  
Hypnoidus riparius (Fabricius, 1792) 4 74 , 77 , 101 , 165 EN K
Idolus picipennis (Bach, 1852) 1 46 0  
Limonius minutus (Linnaeus, 1758) 6 (8?) 15 , 17 , 25 , 127 , 137 , 143 0 K
Limonius poneli Leseigneur & Mertlik, 2007 7 53, 94, 141, 143, 144, 168, 202 0 K
Liotrichus affinis (Paykull, 1800) 10 12 , 14 , 21 , 33 , 36 , 39 , 45 , 85 , 177 , 183 VU K
Melanotus castanipes (Paykull, 1800) 27 1 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 23 , 33 , 36 , 38 , 39 , 41 , 42 , 45 , 46 , 61 , 78 , 103 , 114 a , 115 , 121 , 128 , 137 , 141 , 154 , 156 , 161 , 181 0  
Melanotus villosus (Fourcroy, 1785) 4 15, 137, 141, 161 0  
Oedostethus quadripustulatus (Fabricius, 1792) 2 53, 128 EN K
Orithales serraticornis (Paykull, 1800) 1 14 EN K
Paraphotistus impressus (Fabricius, 1792) 6 14 , 36 , 42 , 46 , 132 , 177 VU K
Pheletes aeneoniger (DeGeer, 1774) 25 12 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 33 , 35 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 50 , 55 , 78 , 83 , 95 , 102 , 115 , 128 , 144 , 155 , 176 , 181 , 187 0  
Prosternon tessellatum (Linnaeus, 1758) 11 17 , 51 , 53 , 55 , 121 , 128 , 137 , 144 , 147 , 154 , 155 a 0  
Quasimus minutissimus (Germar, 1823) 1 155 VU K
Selatosomus aeneus (Linnaeus, 1758) 18 1 , 15 , 21 , 24 , 33 , 36 , 45 , 46 , 55 , 69 , 82 , 83 , 102 , 115 , 128 , 141 , 154 , 155 0  
Sericus brunneus (Linnaeus, 1758) 16 14 , 21 , 33 , 35 , 36 , 39 , 40 , 42 , 45 , 46 , 95 , 101 , 127 , 176 , 177 , 181 0  
Sericus subaeneus (W. Redtenbacher, 1842) 7 1 , 14 , 21 , 33 , 42 , 85 , 177 CR K
Stenagostus rufus (DeGeer, 1774) 1 79 NT K
Zorochros meridionalis (Laporte de Castelnau, 1840) 1 155 CR K
Elmidae        
Elmis aenea (Ph. Müller, 1806) 34 8 , 13 , 14 , 15 , 26 , 52 , 53 , 55 , 58 , 63 , 67 , 69 , 71 , 74 , 75 , 77 , 96 , 102 , 114 a , 115 , 117 , 133 , 136 , 145 , 148 , 152 , 155 , 157 , 165 , 166 , 169 , 187 , 188 , 193 0  
Elmis latreillei Bedel, 1878 9 1 , 13 , 15 , 105 , 114 a , 145 , 154 , 168 , 171 0  
Elmis maugetii maugetii Latreille, 1798 24 8 , 13 , 15 , 26 , 55 , 58 , 63 , 69 , 70 , 74 , 75 , 77 , 98 , 102 , 115 , 117 , 148 , 155 , 157 , 165 , 166 , 174 , 188 , 200 0  
Esolus angustatus ( Ph. Müller,1821) 1 166 0  
Limnius perrisi perrisi (Doufour, 1834) 28 8 , 13 , 14 , 15 , 26 , 52 , 53 , 55 , 58 , 69 , 70 , 71 , 75 , 77 , 98 , 102 , 114 a , 115 , 117 , 145 , 148 , 155 , 157 , 165 , 166 , 174 , 188 , 200 0  
Limnius volckmari (Panzer, 1793) 5 15 , 55 , 74 , 102 , 165 0  
Riolus subviolaceus ( Ph. Müller, 1817) 4 15, 53, 74, 102 0  
Endomychidae        
Endomychus coccineus (Linnaeus, 1758) 5 15 , 16 b , 46 , 155 a , 161 VU K
Lycoperdina bovistae (Fabricius, 1792) 1 167 EN K
Mycetaea subterranea (Fabricius, 1801) 6 55 , 101 , 127 , 168 , 169 , 186 0  
Mycetina cruciata (Schaller, 1783) 14 15 , 33 , 34 , 42 , 45 , 46 , 78 , 114 a , 115 , 120 , 127 , 154 , 155 , 155 a 0  
Erirhinidae     0  
Grypus equiseti (Fabricius, 1775) 5 1 , 15 , 69 , 95 , 154 0  
Notaris acridula acridula (Linnaeus, 1758) 10 1 , 14 , 15 , 48 , 77 , 78 , 110 , 126 , 155 , 157 0  
Notaris aterrima aterrima (Hampe, 1850) 9 8 , 15 , 46 , 64 , 101 , 121 , 137 , 154 , 161 0  
Notaris maerkeli (Boheman, 1843) 1 84 VU K
Notaris scirpi (Fabricius, 1793) 2 126, 155 0  
Tanysphyrus lemnae lemnae (Paykull, 1792) 6 1 , 29 , 54 , 110 , 145 , 160 0  
Thryogenes scirrhosus (Gyllenhal, 1836) 2 29, 144 NT K
Erotylidae        
Dacne bipustulata (Thunberg, 1781) 5 33 , 45 , 46 , 151 , 154 0  
Triplax rufipes (Fabricius, 1781) 2 78, 155 a 0  
Triplax russica (Linnaeus, 1758) 2 155, 155 a 0  
Tritoma bipustulata (Fabricius, 1775) 7 21 , 23 , 42 , 46 , 78 , 137 , 155 a 0  
Eucnemidae        
Eucnemis capucina Ahrens, 1812 1 155 a EN K
Hylis foveicollis (C. G. Thomson, 1874) 4 45 , 78 , 114 a , 155 a EN K
Geotrupidae        
Anoplotrupes stercorosus (Scriba, 1791) 18 15 , 16 b , 22 , 42 , 50 a , 51 , 61 , 77 , 78 , 114 a , 127 , 137 , 141 , 152 , 154 , 172 , 195 , 199 0  
Geotrupes stercorarius (Linnaeus, 1758) 2 53, 162 0  
Trypocopris vernalis vernalis (Linnaeus, 1758) 1 171 0  
Gyrinidae        
Gyrinus marinus Gyllenhal, 1808 2 76, 193 0  
Haliplidae        
Brychius elevatus (Panzer, 1794) 2 8, 75 EN K
Haliplus confinis Stephens, 1829 1 101 EN K
Haliplus flavicollis Sturm, 1834 10 8 , 16 a , 63 , 76 , 101 , 106 , 110 , 141 , 144 , 193 0  
Haliplus fluviatilis Aubé, 1836 3 105, 106, 144 0  
Haliplus fulvus (Fabricius, 1801) 1 194 VU K
Haliplus heydeni Wehncke, 1875 30 1 , 8 , 29 , 30 , 50 , 54 , 55 , 67 , 68 , 70 , 75 , 76 , 99 , 101 , 102 , 105 , 106 , 108 , 109 , 110 , 144 , 147 , 155 , 157 , 160 , 163 , 169 , 175 , 193 , 194 0  
Haliplus immaculatus Gerhardt, 1877 11 8 , 63 , 67 , 70 , 134 , 138 , 144 , 157 , 169 , 175 , 193 0  
Haliplus laminatus (Schaller, 1783) 15 1 , 8 , 30 , 50 , 63 , 70 , 76 , 105 , 108 , 109 , 130 , 134 , 155 , 157 , 193 0  
Haliplus lineatocollis (Marsham, 1802) 23 1 , 8 , 9 , 30 , 50 , 59 , 63 , 67 , 68 , 70 , 76 , 89 , 98 , 108 , 130 , 138 , 142 , 144 , 155 , 157 , 169 , 175 , 193 0  
Haliplus obliquus (Fabricius, 1787) 2 1, 8 0  
Haliplus ruficollis (DeGeer, 1774) 12 8 , 29 , 63 , 70 , 76 , 98 , 108 , 110 , 144 , 175 , 193 , 194 0  
Haliplus sibiricus Motschulsky, 1860 22 8 , 14 , 15 , 50 , 63 , 67 , 70 , 101 , 105 , 108 , 109 , 134 , 138 , 142 , 144 , 153 , 155 , 157 , 169 , 175 , 193 , 194 0  
Helophoridae        
Helophorus aequalis Thomson, 1868 18 102 , 115 , 117 , 128 , 144 , 147 , 152 , 152 , 154 , 155 , 157 , 160 , 163 , 164 , 165 , 173 , 186 , 191 0  
Helophorus aquaticus (Linnaeus, 1758) 34 1 , 8 , 14 , 15 , 26 , 29 , 36 , 50 , 54 , 55 , 67 , 72 , 75 , 76 , 89 , 95 , 101 , 102 , 115 , 117 , 128 , 144 , 147 , 152 , 154 , 155 , 157 , 160 , 163 , 164 , 165 , 173 , 186 , 191 0  
Helophorus arvernicus Mulsant, 1846 5 1 , 8 , 13 , 53 , 84 NT K
Helophorus asperatus Rey, 1885 3 50, 95, 99 NT K
Helophorus brevipalpis Bedel, 1881 49 1 , 8 , 9 , 14 , 15 , 16 a , 26 , 29 , 30 , 36 , 50 , 53 , 54 , 55 , 59 , 63 , 67 , 69 , 70 , 71 , 72 , 76 , 77 , 89 , 94 , 98 , 99 , 101 , 102 , 105 , 110 , 114 , 115 , 117 , 127 , 137 , 144 , 145 , 147 , 152 , 154 , 157 , 160 , 164 , 165 , 169 , 173 , 193 , 194 0  
Helophorus croaticus Kuwert, 1886 1 194 VU K
Helophorus dorsalis (Marsham, 1802) 1 15 0  
Helophorus flavipes Fabricius, 1792 25 1 , 8 , 14 , 15 , 16 a , 29 , 42 , 48 , 50 , 53 , 67 , 76 , 95 , 99 , 107 , 141 , 145 , 152 , 154 , 157 , 160 , 165 , 169 , 173 , 194 0  
Helophorus grandis Illiger, 1798 21 1 , 8 , 14 , 15 , 16 a , 29 , 30 , 50 , 54 , 72 , 76 , 94 , 114 , 127 , 144 , 147 , 154 , 164 , 165 , 173 , 191 0  
Helophorus granularis (Linnaeus, 1761) 19 1 , 8 , 15 , 50 , 54 , 67 , 68 , 94 , 95 , 98 , 99 , 101 , 157 , 160 , 163 , 165 , 169 , 173 , 194 0  
Helophorus griseus Herbst, 1793 25 15 , 16 a , 26 , 29 , 54 , 67 , 70 , 72 , 76 , 84 , 89 , 98 , 99 , 103 , 110 , 144 , 147 , 152 , 153 , 157 , 160 , 163 , 165 , 169 , 173 0  
Helophorus minutus (Fabricius, 1775) 14 15 , 16 a , 30 , 55 , 63 , 69 , 94 , 98 , 144 , 152 , 155 , 160 , 165 , 194 0  
Helophorus montenegrinus Kuwert, 1885 2 153, 173 0 K
Helophorus nubilus Fabricius, 1776 2 127, 173 0  
Helophorus obscurus Mulsant, 1844 18 13 , 14 , 15 , 21 , 26 , 29 , 33 , 50 , 75 , 95 , 99 , 101 , 102 , 147 , 164 , 169 , 173 , 194 0  
Heteroceridae        
Heterocerus fenestratus (Thunberg, 1784) 10 16 a , 84 , 98 , 101 , 110 , 141 , 144 , 151 , 164 , 173 0  
Heterocerus marginatus Fabricius, 1787 2 1, 144 0  
Histeridae        
Abreus granulum Erichson, 1839 1 41 VU K
Acritus nigricornis (Hoffman, 1803) 2 53 0  
Atholus bimaculatus (Linnaeus, 1758) 1 1 0  
Atholus duodecimstriatus duodecimstriatus (Schrank, 1781) 13 1 , 15 , 27 , 33 , 46 , 54 , 55 , 76 , 82 , 83 , 84 , 154 , 157 0  
Carcinops pumilio (Erichson, 1834) 3 55, 105, 157 0  
Dendrophilus punctatus punctatus (Herbst, 1792) 1 168 0  
Dendrophilus pygmaeus (Linnaeus, 1758) 5 15 , 34 , 46 , 62 , 65 0  
Gnathoncus rotundatus (Kugelann, 1792) 1 1 0  
Hetaerius ferrugineus (Olivier, 1789) 1 1 0  
Hister unicolor unicolor Linnaeus, 1758 11 1 , 15 , 17 , 33 , 42 , 46 , 53 , 55 , 69 , 154 , 173 0  
Margarinotus brunneus (Fabricius, 1775) 2 107, 161 0  
Margarinotus carbonarius carbonarius (Hoffmann, 1803) 9 17 , 76 , 77 , 123 , 128 , 147 , 154 , 161 , 173 0  
Margarinotus marginatus (Erichson, 1834) 2 21, 165 0  
Margarinotus merdarius (Hoffmann, 1803) 3 22, 55, 132 VU K
Margarinotus punctiventer (Marseul, 1854) 3 53, 161, 173 0  
Margarinotus purpurascens (Herbst, 1792) 2 137, 191 0  
Margarinotus ruficornis (Grimm, 1852) 1 161 0  
Margarinotus striola succicola (Thomson, 1862) 13 1 , 14 , 15 , 36 , 42 , 45 , 46 , 114 a , 115 , 132 , 152 , 173 , 188 0  
Margarinotus terricola (Germar, 1824) 5 1 , 53 , 55 , 84 , 141 , 154 0  
Margarinotus ventralis (Marseul, 1854) 2 76, 128 0  
Myrmetes paykulli Kanaar, 1979 1 65 0  
Plegaderus vulneratus (Panzer, 1797) 3 1, 21, 46 0  
Saprinus lautus Erichson, 1839 1 114 a 0  
Saprinus semistriatus (L. G. Scriba, 1790) 3 44, 46, 173 0  
Hydraenidae        
Hydraena britteni Joy, 1907 3 15, 53, 102 0  
Hydraena gracilis gracilis Germar, 1824 29 8 , 13 , 14 , 15 , 50 , 52 , 53 , 58 , 60 , 63 , 67 , 71 , 73 , 75 , 77 , 102 , 115 , 117 , 133 , 136 , 145 , 154 , 156 , 157 , 165 , 166 , 171 , 174 , 188 0  
Hydraena melas Dalla Torre, 1877 11 8 , 15 , 50 , 53 , 67 , 70 , 89 , 102 , 105 , 144 , 157 0  
Hydraena morio Kiesenwetter, 1849 6 15 , 51 , 52 , 53 , 145 , 171 VU K
Hydraena pygmaea pygmaea Waterhouse, 1833 4 1, 53, 102, 114 a 0  
Hydraena riparia Kugelann, 1794 3 105, 114 a, 157 0  
Hydraena saga Orchymont, 1930   15, 26, 53, 102, 114 a, 145, 171 0  
Limnebius truncatellus (Thunberg, 1794) 32 1 , 8 , 14 , 15 , 16 a , 29 , 52 , 53 , 54 , 61 , 63 , 67 , 68 , 70 , 76 , 82 , 84 , 89 , 94 , 99 , 102 , 107 , 132 , 144 , 147 , 154 , 155 , 156 , 157 , 160 , 164 , 173 0  
Hydrophilidae        
Anacaena globulus (Paykull, 1798) 35 1 , 5 , 8 , 9 , 14 , 15 , 52 , 53 , 63 , 67 , 70 , 75 , 77 , 78 , 89 , 94 , 95 , 99 , 101 , 105 , 115 , 134 , 138 , 145 , 148 , 154 , 156 , 157 , 165 , 171 , 173 , 175 , 184 , 193 , 194 0  
Anacaena limbata (Fabricius, 1792) 26 8 , 15 , 48 , 53 , 54 , 63 , 68 , 70 , 70 , 78 , 99 , 101 , 105 , 107 , 115 , 128 , 134 , 137 , 138 , 144 , 153 , 156 , 160 , 166 , 169 , 193 0  
Anacaena lutescens (Stephens, 1829) 48 1 , 8 , 9 , 10 , 14 , 15 , 29 , 30 , 46 , 48 , 50 , 55 , 59 , 63 , 67 , 68 , 70 , 76 , 89 , 94 , 95 , 98 , 99 , 101 , 102 , 105 , 106 , 107 , 110 , 115 , 134 , 138 , 144 , 147 , 152 , 153 , 157 , 160 , 162 , 164 , 165 , 169 , 173 , 181 , 184 , 191 , 193 , 194 0  
Berosus frontifoveatus Kuwert, 1888 1 144 VU K
Berosus luridus (Linnaeus, 1761) 1 50 0  
Berosus signaticollis (Charpentier, 1825) 5 8, 50, 144, 154, 169 0  
Cercyon analis (Paykull, 1798) 7 15 , 16 a , 53 , 55 , 115 , 167 a , 200 0  
Cercyon convexiusculus Stephens, 1829 4 50, 61, 110, 168 0  
Cercyon haemorrhoidalis (Fabricius, 1775) 19 1 , 15 , 39 , 53 , 55 , 69 , 76 , 93 , 104 , 114 a , 115 , 128 , 132 , 141 , 147 , 151 , 154 , 173 , 190 0  
Cercyon impressus (Sturm, 1807) 21 8 , 15 , 22 , 33 , 46 , 55 , 69 , 69 , 76 , 82 , 93 , 101 , 104 , 115 , 121 , 127 , 128 , 141 , 157 , 162 , 188 0  
Cercyon laminatus Sharp, 1873 5 1, 115, 141, 144, 151 0  
Cercyon lateralis (Marsham, 1802) 25 8 , 14 , 15 , 18 , 21 , 36 , 55 , 61 , 69 , 76 , 93 , 94 , 96 , 101 , 103 , 121 , 123 , 128 , 137 , 141 , 154 , 157 , 167 a , 168 , 173 0  
Cercyon melanocephalus (Linnaeus, 1758) 5 76, 93, 141, 147, 188 0  
Cercyon nigriceps (Marsham, 1802) 4 1, 15, 55, 93 0  
Cercyon obsoletus (Gyllenhal, 1808) 11 15 , 16 a , 69 , 76 , 93 , 104 , 115 , 141 , 147 , 154 , 164 0  
Cercyon pygmaeus (Illiger, 1801) 8 15 , 69 , 76 , 93 , 96 , 101 , 104 , 173 0  
Cercyon quisquilius (Linnaeus, 1761) 18 1 , 8 , 14 , 15 , 27 , 54 , 55 , 76 , 93 , 104 , 123 , 127 , 141 , 144 , 147 , 151 , 154 , 200 0  
Cercyon terminatus (Marsham, 1802) 7 1 , 15 , 55 , 76 , 103 , 167 a , 168 0  
Cercyon unipunctatus (Linnaeus, 1758) 10 1 , 15 , 23 , 141 , 144 , 147 , 151 , 154 , 167 a , 200 0  
Cercyon ustulatus (Preyssler, 1790) 9 15 , 23 , 53 , 55 , 58 , 101 , 168 , 173 , 193 0  
Coelostoma orbiculare (Fabricius, 1775) 14 8 , 29 , 50 , 63 , 67 , 70 , 76 , 101 , 110 , 115 , 134 , 144 , 173 , 194 0  
Crenitis punctatostriata (Letzner, 1840) 3 1 , 14 , 181 VU K
Cryptopleurum crenatum (Panzer, 1794) 2 55, 69 0  
Cryptopleurum minutum (Fabricius, 1775) 33 1 , 14 , 15 , 16 a , 23 , 29 , 33 , 39 , 50 a , 53 , 55 , 58 , 76 , 78 , 93 , 96 , 104 , 105 , 114 , 115 , 127 , 137 , 141 , 147 , 151 , 154 , 157 , 167 a , 168 , 173 , 183 , 188 , 200 0  
Cryptopleurum subtile Sharp, 1873 10 1 , 15 , 16 a , 49 , 53 , 55 , 104 , 147 , 157 , 200 0  
Cymbiodyta marginella (Fabricius, 1792) 1 29 0  
Enochrus affinis (Thunberg, 1794) 2 76, 160 0  
Enochrus coarctatus (Gredler, 1863) 2 63, 110 0  
Enochrus melanocephalus (Olivier, 1792) 3 15, 29, 193 0  
Enochrus ochropterus (Marsham, 1802) 7 1 , 8 , 67 , 76 , 160 , 162 , 194 0  
Enochrus quadripunctatus (Herbst, 1797) 8 29 , 50 , 110 , 141 , 155 , 157 , 160 , 193 0  
Enochrus testaceus (Fabricius, 1801) 12 8 , 16 a , 29 , 50 , 63 , 76 , 101 , 110 , 141 , 144 , 160 , 193 0  
Helochares obscurus (O. F. Müller, 1776) 8 29 , 50 , 63 , 76 , 101 , 110 , 145 , 160 0  
Hydrobius fuscipes (Linnaeus, 1758) 40 8 , 14 , 15 , 16 a , 23 , 29 , 42 , 46 , 50 , 50 , 53 , 54 , 55 , 58 , 70 , 76 , 77 , 78 , 89 , 94 , 95 , 99 , 101 , 102 , 105 , 110 , 138 , 141 , 144 , 147 , 151 , 152 , 155 , 157 , 160 , 165 , 165 , 169 , 173 , 194 0  
Hydrochara caraboides (Linnaeus, 1758) 3 76, 101, 110 0  
Hydrochara flavipes (Steven, 1808) 5 15 , 63 , 110 , 144 , 164 0  
Chaetarthria seminulum (Herbst, 1797) 2 1, 101 0  
Laccobius bipunctatus (Fabricius, 1775) 26 1 , 5 , 8 , 15 , 29 , 30 , 53 , 55 , 63 , 67 , 70 , 77 , 89 , 98 , 101 , 105 , 107 , 138 , 144 , 155 , 157 , 169 , 173 , 175 , 193 , 197 0  
Laccobius minutus (Linnaeus, 1758) 19 8 , 10 , 15 , 16 a , 29 , 30 , 63 , 98 , 101 , 105 , 144 , 147 , 155 , 157 , 164 , 169 , 173 , 175 , 193 0  
Laccobius obscuratus Rottenberg, 1874 2 15, 164 EN K
Laccobius sinuatus Motschulsky, 1849 2 63, 144 0  
Laccobius striatulus (Fabricius, 1801) 6 16 a , 89 , 105 , 144 , 155 , 165 0  
Megasternum concinnum (Marsham, 1802) 37 1 , 14 , 15 , 16 a , 16 b , 27 , 33 , 46 , 49 , 50 a , 53 , 55 , 61 , 78 , 99 , 102 , 103 , 110 , 114 a , 115 , 121 , 127 , 128 , 137 , 144 , 145 , 147 , 154 , 166 a , 167 , 167 a , 168 , 176 , 187 , 185 , 186 , 190 0  
Sphaeridium lunatum Fabricius, 1792 11 1 , 15 , 76 , 84 , 137 , 141 , 147 , 155 , 156 , 164 , 167 0  
Sphaeridium marginatum Fabricius, 1787 10 1 , 53 , 55 , 69 , 76 , 93 , 123 , 127 , 147 , 154 0  
Sphaeridium scarabaeoides (Linnaeus, 1758) 10 1 , 36 , 69 , 76 , 94 , 141 , 147 , 154 , 155 , 164 0  
Chrysomelidae        
Agelastica alni (Linnaeus, 1758) 3 15, 95, 101 0  
Altica helianthemi (Allard, 1859) 12 15 , 69 , 76 , 77 , 78 , 102 , 115 , 121 , 152 , 154 , 173 , 186 0  
Altica lythri Aubé, 1843 3 15, 152, 165 0  
Altica oleracea (Linnaeus, 1758) 7 10 , 15 , 48 , 64 , 67 , 157 , 165 0  
Aphthona atrocaerulea (Stephens, 1831) 4 14 , 66 , 137 , 154 0  
Aphthona euphorbiae (Schrank, 1781) 17 10 , 14 , 16 b , 25 , 52 , 61 , 80 , 83 , 95 , 99 , 137 , 141 , 154 , 155 , 157 , 167 , 173 0  
Aphthona pallida (Bach, 1859) 8 10 , 16 b , 52 , 61 , 115 , 144 , 157 , 199 0  
Apteropeda globosa (Illiger, 1794) 4 51, 121, 145, 167 0 K
Bromius obscurus (Linnaeus, 1758)   18 7 , 14 , 15 , 18 , 40 , 64 , 69 , 77 , 78 , 128 , 137 , 141 , 154 , 155 a , 159 , 176 , 177 , 199 0  
Bruchidius marginalis (Fabricius, 1775) 3 132, 154, 155 0  
Bruchidius varius (Olivier, 1795) 1 173 0  
Bruchidius villosulus Fabricius, 1792) 3 50, 83, 155 0  
Bruchus affinis J. A. Frölich, 1799 2 83, 173 0  
Bruchus atomarius (Linnaeus, 1760) 16 1 , 14 , 15 , 77 , 78 , 83 , 114 , 115 , 127 , 132 , 137 , 144 , 154 , 167 , 171 , 202 0  
Bruchus loti Paykull, 1800 10 15 , 18 , 27 , 29 , 55 , 77 , 78 , 93 , 144 , 173 0  
Bruchus rufimanus Boheman, 1833 1 137 0  
Bruchus sibiricus Germar, 1824 2 83, 102 0  
Cassida denticollis Suffrian, 1844 4 99, 123, 125, 187 0  
Cassida flaveola Thunberg, 1794 17 1 , 15 , 16 b , 22 , 26 , 53 , 55 , 82 , 99 , 125 , 126 , 132 , 137 , 154 , 181 , 188 , 199 0  
Cassida leucanthemi Bordy, 1995 3 1, 126, 173 0  
Cassida nebulosa Linnaeus, 1758 7 41 , 55 , 99 , 101 , 121 , 125 , 147 0  
Cassida nobilis Linnaeus, 1758 1 123 0  
Cassida rubiginosa rubiginosa O. F. Müller, 1776 26 1 , 14 , 15 , 16 b , 29 , 31 , 51 , 55 , 64 , 77 , 78 , 82 , 99 , 101 , 115 , 121 , 126 , 128 , 137 , 144 , 154 , 155 , 165 , 171 , 173 , 176 0  
Cassida stigmatica Suffrian, 1844 8 16 b , 50 , 123 , 126 , 154, 155 , 157 , 173 0  
Cassida vibex Linnaeus, 1767 6 16 b , 99 , 115 , 126 , 137 , 173 0  
Cassida viridis Linnaeus, 1758 13 1 , 8 , 15 , 55 , 61 , 64 , 77 , 78 , 83 , 102 , 110 , 126 , 166 a 0  
Cassida vittata Villers, 1789 3 53, 132, 137 0  
Clytra laeviuscula Ratzeburg, 1837 3 33, 82, 137 0  
Coptocephala rubicunda rubicunda (Laicharting, 1781) 1 123 0  
Crepidodera aurata (Marsham, 1802) 27 14 , 15 , 16 b , 26 , 27 , 55 , 61 , 63 , 64 , 76 , 83 , 95 , 99 , 102 , 127 , 134 , 137 , 141 , 144 , 145 , 154 , 168 , 173 , 186 , 187 , 188 , 199 0  
Crepidodera aurea (Geoffroy, 1758) 15 15 , 16 b , 23 , 76 , 83 , 93 , 95 , 102 , 120 , 137 , 151 , 155 , 157 , 173 , 199 0  
Crepidodera fulvicornis (Fabricius, 1792) 7 15 , 16 b , 99 , 102 , 110 , 154 , 173 0  
Crepidodera nitidula (Linnaeus, 1758) 6 15 , 16 b , 83 , 102 , 137 , 173 0  
Crioceris asparagi (Linnaeus, 1758) 2 154, 191 0  
Crioceris duodecimpunctata (Linnaeus, 1758) 2 15, 141 0  
Cryptocephalus aureolus aureolus Suffrian, 1847 13 14 , 15 , 40 , 51 , 55 , 83 , 101 , 115 , 154 , 160 , 168 , 173 , 199 0  
Cryptocephalus bipunctatus bipunctatus (Linnaeus, 1758) 2 14, 36 0  
Cryptocephalus exiguus exiguus D. H. Schneider, 1792 1 99 0  
Cryptocephalus fulvus fulvus (Goeze, 1777) 1 155 0  
Cryptocephalus hypochoeridis (Linnaeus, 1758) 3 55, 59, 199 0  
Cryptocephalus labiatus (Linnaeus, 1760) 3 14, 15, 48 0  
Cryptocephalus moraei (Linnaeus, 1758) 15 15 , 50 , 77 , 78 , 101 , 102 , 121 , 123 , 125 , 141 , 154 , 155 , 173 , 187 , 199 0  
Cryptocephalus parvulus O. F. Müller, 1776 2 14, 181 EN K
Cryptocephalus pusillus Fabricius, 1777 6 16 b , 110 , 127 , 155 , 157 , 199 EN K
Cryptocephalus saliceti Zebe, 1855 5 14, 15, 99, 101, 154 0  
Cryptocephalus sericeus (Linnaeus, 1758) 5 15, 55, 154, 155, 199 0  
Cryptocephalus sexpunctatus sexpunctatus (Linnaeus, 1758) 2 102, 155 a EN K
Cryptocephalus violaceus violaceus Laicharting, 1781 4 53, 83, 115, 155 0  
Cryptocephalus vittatus Fabricius, 1775 3 14, 123, 154 EN K
Derocrepis rufipes (Linnaeus, 1758) 1 55 0  
Donacia aquatica (Linnaeus, 1758) 1 1 0  
Donacia cinerea (Herbst, 1784) 2 101, 144 EN K
Donacia clavipes (Fabricius, 1793) 1 101 0  
Donacia marginata Hoppe, 1795 2 63, 144 0  
Donacia simplex Fabricius, 1775 3 63, 101, 155 0  
Donacia thalassina thalassina Germar, 1811 1 101 0  
Donacia versicolorea (Brahm, 1790) 1 101 EN K
Donacia vulgaris vulgaris Zschach, 1788   63, 76, 144, 192 0  
Epitrix pubescens (Koch, 1803) 5 106, 110, 134, 173, 181 0  
Galeruca tanaceti tanaceti (Linnaeus, 1758) 8 53 , 63 , 101 , 134 , 141 , 154 , 155 , 173 0  
Galerucella calmariensis (Linnaeus, 1767) 1 144 0  
Galerucella lineola lineola (Fabricius, 1781) 10 15 , 61 , 78 , 99 , 110 , 115 , 145 , 155 a , 165 , 186 0  
Galerucella pusilla (Duftschmid, 1825) 6 15 , 67 , 115 , 141 , 150 , 165 0  
Galerucella tenella tenella (Linnaeus, 1761) 16 1 , 8 , 15 , 16 b , 29 , 55 , 64 , 76 , 77 , 78 , 99 , 115 , 141 , 153 , 154 , 165 0  
Gastrophysa polygoni polygoni (Linnaeus, 1758) 13 14 , 15 , 51 , 53 , 83 , 99 , 102 , 125 , 137 , 141 , 154 , 155 , 173 0  
Gastrophysa viridula viridula (DeGeer, 1775) 32 8 , 14 , 15 , 16 a , 36 , 40 , 53 , 58 , 61 , 64 , 77 , 78 , 93 , 95 , 99 , 101 , 102 , 105 , 106 , 110 , 115 , 125 , 127 , 137 , 144 , 154 , 161 , 168 , 173 , 176 , 186 , 191 0  
Gonioctena decemnotata (Marsham, 1802) 2 102, 165 0  
Gonioctena linnaeana linnaeana (Schrank, 1781) 1 1 EN K
Gonioctena pallida (Linnaeus, 1758) 6 55 , 64 , 125 , 132 , 141 , 154 0  
Gonioctena quinquepunctata quinquepunctata (Fabricius, 1787) 28 1 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 36 , 55 , 61 , 69 , 77 , 78 , 95 , 99 , 101 , 115 , 122 , 128 , 128 , 141 , 143 , 144 , 152 , 154 , 155 , 161 , 173 , 176 , 184 0  
Gonioctena vinimalis vinimalis (Linnaeus, 1758) 5 15 , 64 , 95 , 102 , 141 0  
Hermaeophaga mercurialis (Fabricius, 1792) 7 50 a , 51 , 64 , 145 , 166 a , 167 , 186 0  
Hippuriphila modeereri (Linnaeus, 1760) 10 15 , 70 , 77 , 78 , 99 , 101 , 110 , 154 , 173 , 187 0  
Hispa atra Linnaeus, 1767 2 101, 155 0  
Chaetocnema concinna (Marsham, 1802) 20 7 , 16 a , 16 b , 21 , 36 , 48 , 52 , 63 , 95 , 103 , 106 , 114 , 115 , 137 , 144 , 146 , 151 , 154 , 155 , 156 0  
Chaetocnema hortensis (Geoffroy, 1785) 24 14 , 15 , 16 b , 39 , 46 , 48 , 50 , 54 , 68 , 76 , 80 , 83 , 99 , 110 , 120 , 121 , 127 , 154 , 155 , 157 , 167 a , 173 , 186 , 187 0  
Chaetocnema picipes Stephens 1831 13 15 , 48 , 61 , 63 , 66 , 68 , 91 , 114 , 137 , 144 , 154 , 167 , 199 0  
Chrysolina coerulans coerulans (L. G. Scriba, 1791) 6 15 , 66 , 69 , 76 , 141 , 154 0  
Chrysolina cuprina cuprina (Duftschmid, 1825) 2 55, 141 0  
Chrysolina fastuosa fastuosa (Scopoli, 1763) 11 15 , 64 , 83 , 125 , 127 , 137 , 141 , 154 , 155 , 168 , 176 0  
Chrysolina geminata (Paykull, 1799) 16 15 , 68 , 83 , 93 , 99 , 101 , 102 , 115 , 120 , 154 , 155 , 157 , 159 , 173 , 192 , 199 0  
Chrysolina oricalcia (O. F. Müller, 1776) 7 1 , 48 , 55 , 84 , 120 , 126 , 154 0  
Chrysolina polita polita (Linnaeus, 1758) 2 127, 199 0  
Chrysolina purpurascens (Germar, 1882) 1 1 0 K
Chrysolina rufa (Duftschmid, 1825) 6 68 , 103 , 126 , 141 , 186 , 188 0 K
Chrysolina staphylea staphylea (Linnaeus, 1758) 11 65 , 77 , 78 , 107 , 115 , 141 , 142 , 150 , 154 , 164 , 173 0  
Chrysolina umbratilis (Weise, 1887) 2 57, 141 CR K
Chrysolina varians (Schaller, 1783) 19 7 , 15 , 48 , 77 , 78 , 101 , 102 , 115 , 125 , 126 , 137 , 149 , 154 , 155 , 159 , 171 , 173 , 192 , 199 0  
Chrysomela cuprea (Fabricius, 1775) 3 55, 99, 188 EN K
Chrysomela lapponica Linnaeus, 1758 2 14, 176 CR K
Chrysomela populi Linnaeus, 1758 6 15 , 50 , 102 , 125 , 137 , 155 0  
Chrysomela tremula tremula Fabricius, 1787 1 155 0  
Chrysomela vigintipunctata vigintipunctata (Scopoli, 1763) 4 18, 99, 187, 188 0  
Lema cyanella (Linnaeus, 1758) 4 106, 126, 141, 173 0  
Leptinotarsa decemlineata (Say, 1824) 4 69, 127, 141, 154 0  
Lilioceris lilii (Scopoli, 1763) 8 1 , 15 , 50 a , 125 , 137 , 141 , 155 , 199 0  
Lilioceris merdigera (Linnaeus, 1758) 10 1 , 15 , 16 b , 78 , 106 , 115 , 141 , 151 , 154 , 155 0  
Lineidea aenea (Linnaeus, 1758) 9 14 , 64 , 95 , 99 , 101 , 115 , 120 , 126 , 165 0  
Lochmaea capreae (Linnaeus, 1758) 27 8 , 12 , 14 , 15 , 21 , 36 , 46 , 48 , 55 , 64 , 76 , 83 , 84 , 93 , 95 , 99 , 101 , 102 , 115 , 120 , 128 , 137 , 154 , 167 , 171 , 176 , 181 0  
Lochmaea crataegi (Forster, 1771) 6 55 , 83 , 99 , 134 , 143 , 144 0  
Longitarsus anchusae (Paykull, 1799) 1 167 0  
Longitarsus curtus (Allard, 1861) 1 155 0  
Longitarsus ganglbaueri ganglbaueri Heikertinger, 1812 2 69, 155 0  
Longitarsus kutscherai Rye, 1872 10 10 , 51 , 52 , 61 , 95 , 119 , 137 , 145 , 166 a , 199 0  
Longitarsus luridus luridus (Scopoli, 1763) 8 10 , 15 , 53 , 55 , 65 , 144 , 154 , 157 0  
Longitarsus melanocephalus (DeGeer, 1775) 16 1 , 15 , 48 , 50 , 53 , 55 , 61 , 103 , 114 , 119 , 120 , 128 , 154 , 155 , 157 , 173 0  
Longitarsus monticola Kutschera, 1864 3 48, 68, 157 0  
Longitarsus nasturtii (Fabricius, 1792) 16 14 , 48 , 51 , 61 , 68 , 77 , 78 , 95 , 99 , 102 , 137 , 154 , 155 , 167 , 186 , 199 0  
Longitarsus noricus Leonardi, 1976 4 15, 155, 168, 173 0  
Longitarsus parvulus (Paykull, 1799) 15 10 , 14 , 51 , 52 , 53 , 61 , 69 , 95 , 99 , 101 , 114 , 137 , 144 , 154 , 167 0  
Longitarsus pulmonariae Weise, 1893 3 46, 186, 199 0  
Longitarsus succineus (Foudras, 1860) 2 123, 155 0  
Longitarsus suturellus (Duftschmid, 1825) 10 1 , 48 , 50 , 64 , 99 , 102 , 120 , 137 , 154 , 188 0  
Longitarsus symphyti Heikertinger, 1912 2 10, 144 0  
Luperus luperus (Sulzer, 1776) 5 27, 83, 102, 127, 173 0  
Mantura obtusata (Gyllenhal, 1813) 1 15 0  
Mniophila muscorum muscorum (Koch, 1803) 1 167 EN K
Neocrepidodera femorata (Gyllenhal, 1813) 9 14 , 48 , 77 , 78 , 99 , 103 , 165 , 167 , 176 0  
Neocrepidodera ferruginea (Scopoli, 1763) 17 14 , 15 , 16 a , 27 , 53 , 54 , 101 , 110 , 127 , 128 , 144 , 154 , 155 , 157 , 162 , 173 , 199 0  
Neocrepidodera transversa (Marsham, 1802) 4 15, 48, 110, 128 0  
Oreina cacaliae senecionis (Schummel, 1844) 5 120 , 132 , 154 , 160 , 176 0  
Oreina speciosissima (Scopoli, 1763) 1 15 0  
Oulema gallaeciana (Heyden, 1870) 33 1 , 2 , 14 , 15 , 22 , 26 , 33 , 36 , 40 , 48 , 53 , 55 , 57 , 61 , 64 , 77 , 78 , 83 , 99 , 102 , 106 , 114 , 115 , 125 , 128 , 137 , 141 , 144 , 154 , 166 a , 171 , 173 , 186 0  
Oulema melanopus (Linnaeus, 1758) 15 1 , 10 , 14 , 15 , 36 , 46 , 64 , 65 , 77 , 78 , 125 , 137 , 141 , 144 , 157 0  
Pachybrachis sinuatus Mulsant & Rey, 1857 2 95, 155, 173 0  
Phaedon armoraciae (Linnaeus, 1758) 11 1 , 3 , 8 , 15 , 29 , 105 , 144 , 154 , 155 , 164 , 173 0  
Phaedon cochleariae cochleariae (Fabricius, 1792) 10 3 , 9 , 10 , 61 , 102 , 115 , 155 , 157 , 165 , 181 0  
Phratora laticollis Suffrian, 1851 3 55, 83, 125 0  
Phratora tibialis tibialis (Suffrian, 1851) 3 1, 15, 99 0  
Phratora vitellinae (Linnaeus, 1758) 14 8 , 15 , 99 , 101 , 102 , 120 , 125 , 141 , 145 , 154 , 157 , 165 , 173 , 186 0  
Phratora vulgatissima (Linnaeus, 1758) 2 1, 16 b 0  
Phyllotreta armoraciae (Koch, 1803) 2 15, 154 0  
Phyllotreta astrachanica Lopatin, 1977 4 14, 15, 144, 155 0  
Phyllotreta atra (Fabricius, 1775) 8 15 , 35 , 41 , 61 , 120 , 137 , 154 , 173 0  
Phyllotreta cruciferae (Goeze, 1777) 5 15, 33, 144, 154, 155 0  
Phyllotreta exclamationis (Thunberg, 1784) 1 99 0  
Phyllotreta nemorum (Linnaeus, 1758) 10 14 , 35 , 64 , 83 , 114 , 115 , 120 , 137 , 155 , 173 0  
Phyllotreta nigripes nigripes (Fabricius, 1775) 22 10 , 15 , 41 , 48 , 50 a , 52 , 61 , 68 , 76 , 77 , 78 , 99 , 106 , 110 , 119 , 134 , 137 , 144 , 151 , 154 , 155 , 187 0  
Phyllotreta ochripes (Curtis, 1837) 2 151, 512 0  
Phyllotreta striolata (Fabricius, 1803) 12 14 , 15 , 61 , 63 , 77 , 78 , 99 , 115 , 137 , 151 , 154 , 155   0  
Phyllotreta tetrasigma (Comolli, 1837) 12 8 , 14 , 15 , 61 , 64 , 99 , 102 , 115 , 154 , 155 , 171 , 181 0  
Phyllotreta undulata Kutschera, 1860 23 15 , 16 b , 41 , 53 , 55 , 61 , 63 , 64 , 95 , 99 , 105 , 114 , 114 a , 115 , 137 , 141 , 154 , 155 , 157 , 164 , 165 , 166 a , 173 0  
Phyllotreta vittula (L. Redtenbacher, 1849) 23 10 , 14 , 15 , 36 , 48 , 48 , 55 , 61 , 61 , 101 , 106 , 114 a , 115 , 134 , 137 , 144 , 151 , 154 , 155 , 167 , 187 , 188 , 199 0  
Plagiodera versicolorea (Laicharting, 1781) 2 99, 187 0  
Plateumaris consimilis (Schrank, 1781) 7 15 , 29 , 70 , 99 , 115 , 154 , 173 0  
Podagrica fuscicornis (Linnaeus, 1767) 1 84 0  
Prasocuris glabra (Herbst, 1783) 3 1, 115, 137 0  
Prasocuris junci (Brahm, 1790) 10 8 , 9 , 15 , 16 b , 55 , 59 , 99 , 137 , 157 , 162 0  
Prasocuris marginella marginella (Linnaeus, 1758) 13 8 , 14 , 15 , 61 , 77 , 78 , 99 , 115 , 126 , 154 , 155 , 173 , 181 0  
Prasocuris phelandrii (Linnaeus, 1758) 1 61 0  
Psylliodes dulcamare (Koch, 1803) 3 102, 110, 173 0  
Psylliodes chrysocephala chrysocephala (Linnaeus, 1758) 1 167 0  
Psylliodes napi (Fabricius, 1792) 6 14 , 18 , 102 , 137 , 155 , 199 0  
Psylliodes picina (Marsham, 1802) 4 134, 157, 176, 186 0  
Pyrrhalta viburni (Paykull, 1799) 3 114 a, 166 a, 199 0  
Sclerophaedon carniolicus (Germar, 1824) 10 14 , 15 , 61 , 64 , 102 , 126 , 154 , 155 , 176 , 181 EN K
Sermylasa halensis (Linnaeus, 1767) 6 16 a , 68 , 152 , 154 , 155 , 157 0  
Smaragdina affinis affinis (Illiger, 1794) 1 173 0  
Smaragdina salicina (Scopoli, 1763) 14 15 , 55 , 77 , 78 , 83 , 102 , 115 , 122 , 125 , 137 , 154 , 155 , 173 , 176 0  
Spermophagus calystegiae (Lukjanovitch & Ter-Minassian, 1957) 1 134 0  
Sphaeroderma testaceum (Fabricius, 1775) 3 55, 144, 155 0  
Timarcha metallica (Laicharting, 1781) 16 36 a , 41 , 46 , 61 , 64 , 78 , 99 , 107 , 126 , 145 , 167 , 176 , 179 , 183 , 184 a , 188 EN K
Kateritidae        
Brachypterolus pulicarius (Linnaeus, 1758) 1 132 0  
Brachypterus glaber Stephens, 1832 1 173 0  
Brachypterus urticae (Fabricius, 1792) 31 7 , 14 , 15 , 16 a , 26 , 53 , 63 , 83 , 99 , 101 , 102 , 115 , 120 , 123 , 128 , 133 , 134 , 147 , 154 , 155 , 156 , 157 , 161 , 166 a , 168 , 171 , 173 , 187 , 190 , 194 , 199 0  
Heterhelus scutelaris (Heer, 1841) 18 1 , 15 , 16 b , 25 , 27 , 55 , 77 , 78 , 83 , 106 , 115 , 120 , 128 , 137 , 152 , 153 , 154 , 161 0  
Heterhelus solani (Heer, 1841) 7 7 , 16 b , 25 , 132 , 154 , 155 , 167 0  
Kateretes pedicularis (Linnaeus, 1758) 10 15 , 16 b , 29 , 99 , 106 , 110 , 115 , 121 , 137 , 154 0  
Kateretes rufilabris (Latreille, 1807) 3 144, 147, 151 0  
Laemophloeidae        
Notolaemus castaneus (Erichson, 1845) 1 155 VU K
Lampyridae        
Lamprohiza splendidula (Linnaeus, 1767) 10 15 , 16 b , 42 , 46 , 61 , 84 , 114 a , 147 , 152 , 155 0  
Lampyris noctiluca (Linnaeus, 1767) 1 121 0  
Phosphaenus hemipterus (Goeze, 1777) 5 16 b , 50 a , 115 , 155 , 155 a VU  
Latridiidae        
Carotodere nodifer (Westwood, 1839)   23 1 , 15 , 21 , 39 , 48 , 55 , 61 , 65 , 83 , 103 , 114 a , 115 , 127 , 132 , 137 , 144 , 145 , 151 , 154 , 161 , 166 a , 169 , 183 0  
Cartodere constricta (Gyllenhal, 1827) 4 16 a, 55, 168, 200 0  
Corticaria elongata (Gyllenhal, 1827) 7 1 , 55 , 63 , 141 , 151 , 166 a , 168 0  
Corticaria ferruginea Marsham, 1802 1 1 0  
Corticaria fulva (Comoli, 1837) 1 55    
Corticaria impressa (A. G. Olivier, 1790) 9 1 , 65 , 103 , 127 , 134 , 154 , 166 a , 173 , 186 0  
Corticaria longicollis (Zetterstedt, 1838) 7 34 , 65 , 92 , 110 , 147 , 151 , 166 a 0  
Corticaria longicornis (Herbst, 1793) 6 15 , 34 , 134 , 141 , 147 , 166 a 0  
Corticaria obscura C. N. F. Brisout de Barneville, 1863 1 18 0  
Corticaria pineti Lohse, 1960 2 36, 166 a 0  
Corticaria pubescens (Gyllenhal, 1827) 3 1, 48, 154 0  
Corticaria serrata (Paykull, 1798) 2 53, 167    
Corticaria umbilicata (Beck, 1817) 4 1, 15, 48, 127 0  
Corticarina minuta (Fabricius, 1792)   23 1 , 14 , 15 , 16 a , 34 , 48 , 49 , 53 , 54 , 55 , 65 , 83 , 101 , 107 , 115 , 132 , 154 , 157 , 167 , 168 , 173 , 183 , 186 0  
Corticarina lambiata (Sharp, 1910) 1 78 0  
Corticarina obfuscata A. Strand, 1937 4 48, 141, 166 a, 167 0  
Corticarina similata (Gyllenhal, 1827) 9 15 , 41 , 55 , 61 , 132 , 147 , 152 , 171 , 176 0  
Cortinicara gibbosa (Herbst, 1793) 45 1 , 8 , 14 , 15 , 16 a , 18 , 34 , 39 , 41 , 48 , 52 , 53 , 54 , 55 , 61 , 63 , 65 , 68 , 78 , 99 , 100 , 101 , 103 , 110 , 114 a , 115 , 119 , 119 , 127 , 134 , 137 , 141 , 144 , 145 , 147 , 151 , 152 , 156 , 157 , 166 a , 167 , 168 , 173 , 183 , 199 0  
Dienerella filiformis (Gyllenhal, 1827) 2 55, 168 0  
Dienerella vincenti Johnson, 2007 6 15, 48, 55, 78, 141, 166 a 0  
Enicmus fungicola C. G. Thomson, 1868 1 46 0  
Enicmus histrio Joy & Tomlin, 1910 6 15 , 55 , 78 , 91 , 103 , 137 0  
Enicmus rugosus (Herbst, 1793) 8 21 , 33 , 36 , 41 , 46 , 151 , 195 , 196 0  
Enicmus transversus (A. G. Olivier, 1790) 27 1 , 16 a , 39 , 45 , 48 , 53 , 54 , 55 , 61 , 63 , 78 , 84 , 99 , 103 , 114 a , 115 , 119 , 132 , 137 , 150 , 152 , 154, 167 , 173 , 186 , 187 , 200 0  
Latridius consimilis Mannerheim, 1844 1 65 0  
Latridius hirtus Gyllenhal, 1827 2 137, 151 0  
Latridius minutus (Linnaeus, 1767) 21 1 , 15 , 48 , 53 , 54 , 55 , 60 , 61 , 65 , 103 , 114 a , 119 , 127 , 147 , 152 , 166 a , 168 , 169 , 186 , 195 , 200 0  
Latridius porcatus Herbst, 1793   12 1 , 14 , 15 , 48 , 55 , 63 , 65 , 103 , 127 , 144 , 166 a , 168 0  
Stephostethus alternans (Mannerheim, 1844) 1 42 0  
Stephostethus angusticollis (Gyllenhal, 1827) 14 15 , 39 , 53 , 54 , 55 , 92 , 103 , 115 , 151 , 166 a , 169 , 173 , 186 , 187 0  
Stephostethus lardarius (DeGeer, 1775) 15 1 , 15 , 42 , 55 , 61 , 63 , 82 , 137 , 141 , 144 , 151 , 157 , 166 a , 167 , 173 0  
Stephostethus rugicollis (A. G. Olivier, 1790) 8 21 , 36 , 46, 55 , 112 , 123 , 152 , 166 a 0  
Stephostethus sinuatocollis (Faldermann, 1837) 3 1, 55, 132 0  
Thes bergrothi (Reitter, 1881) 4 55, 65, 127, 168 0  
Leiodidae        
Agathidium atrum (Paykull, 1798) 8 1 , 53 , 114 a , 115 , 154 , 167 , 167 a , 187 0  
Agathidium badium Erichson, 1845 3 78, 151, 154 0  
Agathidium confusum Brisout de Barneville, 1863 2 46, 101 0  
Agathidium laevigatum laevigatum Erichson, 1845 1 186 0  
Agathidium mandibulare Sturm, 1807 3 103, 195, 196 0  
Agathidium marginatum Sturm, 1807 1 128    
Agathidium nigripenne (Fabricius, 1792) 6 16 b , 36 , 46 , 101 , 112 , 132 0  
Agathidium pisanum Brisout de Barneville, 1872 3 15, 78, 167 0  
Agathidium pseudopallidum Hlisnikovský, 1964 1 1 0  
Agathidium rotundatum rotundatum (Gyllenhal, 1827) 6 1 , 15 , 39 , 42 , 46 , 195 0  
Agathidium seminulum (Linnaeus, 1758) 14 15 , 21 , 36 , 39 , 41 , 42 , 46 , 137 , 141 , 151 , 167 , 180 , 195 , 196 0  
Agathidium varians varians Beck, 1817 9 1 , 39 , 57 , 78 , 134 , 166 a , 167 , 173 , 195 0  
Amphicyllis globiformis (C. R. Sahlberg, 1833) 9 15 , 25 , 100 , 103 , 110 , 115 , 127 , 167 , 173 0  
Amphicyllis globus (Fabricius, 1792) 10 15 , 25 , 100 , 110 , 127 , 154 , 155 , 167 , 173 , 186 0  
Anisotoma castanea castanea (Herbst, 1792) 9 1 , 15 , 33 , 42 , 46 , 137 , 166 a , 195 , 196 0  
Anisotoma glabra (Fabricius, 1787) 2 1, 33 NT K
Anisotoma humeralis (Fabricius, 1792) 17 6 , 21 , 23 , 33 , 36 , 39 , 41 , 42 , 45 , 46 , 80 , 100 , 103 , 114 a , 167 , 195 , 196 0  
Anisotoma orbicularis (Herbst, 1792) 10 15 , 33 , 36 , 41 , 45 , 46 , 101 , 114 a , 195 , 196 0  
Apocatops nigrita (Erichson, 1837)   33 1 , 15 , 16 b , 20 , 25 , 36 , 39 , 41 , 50 a , 51 , 53 , 55 , 61 , 78 , 83 , 99 , 101 , 114 a , 127 , 137 , 151 , 152 , 167 , 172 , 174 , 176 , 179 , 181 , 183 , 190 , 195 , 199 , 200 0  
Catops coracinus Kellner, 1846 13 1 , 16 b , 25 , 50 a , 61 , 78 , 82 , 83 , 101 , 151 , 154 , 176 , 195 0  
Catops fuliginosus fuliginosus
Erichson, 1837
19 1 , 15 , 16 b , 22 , 25 , 50 , 55 a , 78 , 84 , 127 , 147 , 150 , 151 , 155 , 166 a , 172 , 176 , 186 , 187 0  
Catops grandicollis Erichson, 1837 6 23 , 25 , 45 , 128 , 137 , 155 0  
Catops chrysomeloides (Panzer, 1798) 4 22, 25, 63, 127 0  
Catops kirbyi (Spence, 1813) 4 10, 78, 187, 195 0  
Catops longulus Kellner, 1846 3 1, 78, 182 a 0 K
Catops morio (Fabricius, 1787) 1 22 0  
Catops nigricans (Spence, 1813) 8 23 , 84 , 127 , 137 , 172 , 176 , 186 , 199 0  
Catops nigriclavis Gerhardt, 1900 5 25, 41, 83, 154, 165 0  
Catops picipes (Fabricius, 1787) 29 1 , 15 , 16 b , 25 , 39 , 41 , 50 a , 51 , 60 , 61 , 78 , 102 , 114 a , 127 , 137 , 151 , 154 , 155 , 161 , 167 , 172 , 173 , 176 , 179 , 186 , 187 , 190 , 199 , 202 0  
Catops subfuscus Kellner, 1846 8 15 , 21 , 46 , 78 , 84 , 107 , 176 , 179 0  
Catops tristis tristis (Panzer, 1794) 10 15 , 50 a , 61 , 128 , 155 , 172 , 176 , 195 , 199 , 200 0  
Colenis immunda (Sturm, 1807) 1 36 0  
Fissocatops westi (Krogerus, 1931)   13 1 , 15 , 20 , 22 , 25 , 61 , 63 , 78 , 127 , 127 , 128 , 137 , 172 0  
Colon latum Kraatz, 1850 2 155, 199 0  
Colon serripes (C. R. Sahlberg, 1834) 1 99 0  
Choleva cisteloides (Frölich, 1799) 7 33 , 39 , 42 , 46 , 128 , 155 a , 195 0  
Choleva elongata (Paykull, 1798) 1 195 0 K
Choleva glauca Britten, 1918 6 1 , 16 b , 127 , 132 , 155 , 167 a 0 K
Choleva nivalis (Kraatz, 1856) 2 15, 199 0 K
Choleva oblonga oblonga Latreille, 1807 1 195 0  
Choleva pozi Roubal, 1916 1 61 VU K
Choleva spadicea (Sturm, 1839) 1 78 0  
Choleva sturmi Brisout de Barneville, 1863 1 195 0  
Leiodes cinnamomea (Panzer, 1793) 1 127 0  
Leiodes dubia (Kugelan, 1794) 1 15 0  
Leiodes gyllenhalii (Stephens, 1829) 1 15 0  
Leiodes hybrida (Erichson, 1845) 1 46 0  
Leiodes lucens (Faimaire, 1855) 1 61 0  
Leiodes obesa (W. L. E. Schmidt, 1841) 1 127 0  
Leiodes oblonga (Erichson, 1845) 2 15, 141 0  
Leiodes ruficollis (J. Sahlberg, 1898) 1 53 0  
Leptinus testaceus P. W. J. Müller, 1817 3 132, 154, 166 a 0  
Liodopria serricornis (Gyllenhal, 1813) 3 15, 39, 61 VU K
Nargus anisotomoides (Spence, 1813) 7 16 b , 91 , 102 , 120 , 137 , 155 , 167 0  
Nargus wilkini (Spence, 1813) 1 137 0  
Ptomaphagus sericatus sericatus Chaudoir, 1845 5 1 , 50 a , 55 , 128 , 150 0  
Ptomaphagus subvillosus (Goeze, 1777) 1 167 a 0  
Ptomaphagus varicornis (Rosenhauer, 1847) 10 50 a , 51 , 78 , 114 a , 145 , 150 , 186 , 187 , 190 , 199 0  
Sciodrepoides alpestris Jeannel, 1934 2 14, 46 0  
Sciodrepoides fumatus (Spence, 1813) 8 14 , 15 , 21 , 46 , 51 , 61 , 190 , 195 0  
Sciodrepoides watsoni (Spence, 1815) 34 1 , 15 , 16 b , 21 , 22 , 25 , 33 , 34 , 36 , 39 , 41 , 42 , 45 , 46 , 50 a , 51 , 63 , 78 , 84 , 99 , 107 , 127 , 128 , 137 , 145 , 150 , 151 , 154 , 155 , 167 , 176 , 187 , 190 , 195 0  
Lucanidae        
Platycerus caprea (DeGeer, 1774) 10 14 , 21 , 33 , 36 , 39 , 45 , 46 , 161 , 181 , 182 0  
Platycerus caraboides caraboides (Linnaeus, 1758) 7 1 , 14 , 21 , 36 , 46 , 155 , 155 a 0  
Sinodendron cylindricum (Linnaeus, 1758) 21 8 , 15 , 16 , 21 , 33 , 39 , 41 , 45 , 46 , 78 , 91 , 114 a , 125 , 147 , 151 , 154 , 155 , 155 a , 161 , 167 , 178 a 0  
Lycidae        
Dictyoptera aurora (Herbst, 1784) 17 1 , 14 , 42 , 45 , 61 , 83 , 100 , 115 , 128 , 132 , 155 , 155 a , 177 , 180 , 184 , 184 a , 185 0  
Lygistopterus sanguineus sanguineus (Linnaeus, 1758) 11 14 , 15 , 69 , 102 , 111 , 120 , 121 , 122 , 154 , 155 a , 181 0  
Platycis minutus (Fabricius, 1787) 3 141, 166 a, 190 0  
Pyropterus nigroruber (DeGeer, 1774) 8 15 , 48 , 78 , 132 , 141 , 152 , 155 , 178 a 0  
Lymexylidae        
Hylecoetus dermestoides (Linnaeus, 1761) 15 14 , 15 , 21 , 36 , 46 , 55 , 58 , 78 , 101 , 128 , 132 , 154 , 155 , 155 a , 161 0  
Malachiidae        
Anthocomus rufus rufus (Herbst, 1786) 1 101 0  
Axinotarsus marginalis (Laporte, 1840) 1 55 0  
Axinotarsus pulicarius (Fabricius, 1777) 1 199 0  
Anthocomus equestris (Fabricius, 1781) 2 1, 154 0  
Anthocomus fasciatus (Linnaeus, 1758) 4 1, 23, 115, 154, 0  
Cerapheles terminatus (Ménétriés, 1832) 1 144 VU K
Ebaeus flavicornis Erichson, 1840 3 1, 154, 155 0  
Charopus flavipes (Paykull, 1798) 9 14 , 50 , 83 , 101 , 102 , 115 , 137 , 154 , 173 0  
Malachius aeneus (Linnaeus, 1758) 1 1 0  
Malachius bipustulatus (Linnaeus, 1758) 13 1 , 27 , 51 , 55 , 77 , 78 , 99 , 115 , 144 , 147 , 154 , 173 , 186 0  
Megalopodidae        
Zeugophora flavicollis (Marsham, 1802) 4 41, 99, 102, 165 0  
Zeugophora frontalis Suffrian, 1840 1 1 0 K

Zeugophora subspinosa (Fabricius, 1781)

3 15, 83, 137 0  
Zeugophora turneri Power, 1863 1 84 EN K
Melandryidae        
Abdera flexuosa (Paykull, 1799) 3 99, 155 a, 161 0  
Conopalpus testaceus (A. G. Olivier, 1790) 2 155, 155 a VU K
Hallomenus axillaris (Illiger, 1807) 1 155 0  
Orchesia blandula Brancsik, 1874 2 51, 186 CR K
Orchesia micans (Panzer, 1793) 1 41 0  
Orchesia minor Walker, 1837 4 15, 99, 155, 155 a 0  
Orchesia undulata Kraatz, 1853 2 46, 155 0  
Phloiotrya rufipes (Gyllenhal, 1910) 1 155 0  
Serropalpus barbatus (Schaller, 1783) 1 167 VU K
Xylita laevigata (Hellenius, 1786) 2 21, 46 EN K
Meloidae        
Meloe rugosus Marsham, 1802 2 141, 155 VU, ChZ K
Meloe violaceus Marsham, 1802 5 60, 131, 150, 154, 198 VU, ChZ K
Monotomidae        
Monotoma angusticollis Gyllenhal, 1827 2 34, 65 0  
Monotoma bicolor A. & G. B. Villa, 1835 3 55, 101, 168 0  
Monotoma brevicollis brevicollis Aubé, 1837 5 1, 15, 54, 55, 127 0  
Monotoma conicollis Chevrolat, 1837 3 34, 41, 65 0  
Monotoma longicollis (Gyllenhal, 1827) 9 1 , 15 , 16 a , 55 , 82 , 115 , 167 , 168 , 200 0  
Monotoma picipes Herbst, 1793 19 1 , 15 , 16 a , 54 , 55 , 74 , 82 , 84 , 105 , 115 , 127 , 141 , 144 , 154 , 155 , 167 , 168 , 198 , 200 0  
Monotoma spinicollis Aubé, 1837 3 55, 82, 168 0  
Rhizophagus bipustulatus (Fabricius, 1792) 13 1 , 14 , 41 , 45 , 46 , 63 , 78 , 114 a , 123 , 137 , 155 a , 161 0  
Rhizophagus cribratus Gyllenhal, 1827 2 137, 155 a VU K
Rhizophagus dispar (Paykull, 1800) 30 1 , 14 , 15 , 35 , 41 , 51 , 55 , 57 , 61 , 78 , 80 , 101 , 103 , 110 , 120 , 123 , 132 , 137 , 145 , 147 , 151 , 154 , 155 a , 161 , 166 a , 167 a , 173 , 176 , 181 , 202 0  
Rhizophagus ferrugineus (Paykull, 1800) 9 14 , 21 , 33 , 36 , 45 , 46 , 65 , 78 , 128 0  
Rhizophagus nitidulus (Fabricius, 1798) 5 14 , 21 , 46 , 154 , 161 0  
Rhizophagus perforatus Erichson, 1845 3 127, 141, 161 0  
Mordellidae        
Curtimorda maculosa (Naezen, 1794) 1 15 0  
Hoshihananomia perlata (Sulzer, 1776) 4 14, 15, 53, 121 0  
Mordella brachyura brachyura Muslant, 1856 1 128 0  
Mordella holomelaena holomelaena Apfelbeck, 1914 11 15 , 16 a , 53 , 99 , 115 , 121 , 127 , 137 , 154 , 181 , 199 0  
Mordellistena brevicauda (Bohemann, 1849) 1 115 0  
Mordellistena humeralis (Linnaeus, 1758) 5 16 a , 61 , 77 , 78 , 127 0  
Mordellistena inexpectata Ermisch, 1967 1 155 0  
Mordellistena pumila (Gyllenhal, 1810) 3 121, 155, 173 0  
Mordellistena secreta Horák, 1983 3 121, 154, 155 0  
Mordellistena variegata (Fabricius, 1798) 3 15, 114 a, 141 0  
Mordellochroa abdominalis (Fabricius, 1775) 2 15, 134 0  
Tomoxia bucephala bucephala A. Costa, 1854 6 14 , 16 a , 21 , 36 , 39 , 115 0  
Variimorda villosa (Schrank von Paula, 1781) 4 16 a, 101, 121, 132 0  
Mycetophagidae        
Litargus balteatus LeConte, 1856 15 15 , 16 a , 55 , 60 , 65 , 103 , 106 , 115 , 137 , 141 , 166 a , 167 , 168 , 173 , 200 0  
Litargus connexus (Geoffroy, 1785) 4 1, 53, 132, 155 0  
Mycetophagus atomarius (Fabricius, 1787) 10 1 , 21 , 39 , 41 , 42 , 57 , 91 , 114 a , 155 , 155 a 0  
Mycetophagus fulvicollis Fabricius, 1792 1 155 a VU K
Mycetophagus multipunctatus Fabricius, 1792 1 155 VU K
Mycetophagus populi (Fabricius, 1798) 2 43 a, 155 a VU K
Mycetophagus quadriguttatus P. W. J. Müller, 1821 5 53 , 55 , 127 , 155 , 155 a 0  
Mycetophagus quadripustulatus (Linnaeus, 1760) 4 78, 132, 151, 155 0  
Typhaea haagi Reitter, 1874 1 1 0  
Typhaea stercorea (Linnaeus, 1758) 4 15, 55, 141, 168 0  
Nanophyidae        
Nanophyes marmoratus marmoratus (Goeze, 1777) 4 8, 105, 115, 155 0  
Nitidulidae        
Astylogethes subrugosus (Gyllenhal, 1808) 2 123, 171 0  
Boragogethes symphyti (Heer, 1841)   21   15 , 16 a , 16 b , 29 , 51 , 54 , 60 , 77 , 78 , 95 , 99 , 115 , 132 , 133 , 144 , 145 , 165 , 167 , 173 , 187 , 188 0  
Brassicogethes aeneus (Fabricius, 1775)   54 5 , 7 , 10 , 15 , 16 a , 16 b , 17 , 18 , 22 , 23 , 25 , 33 , 36 , 41 , 46 , 51 , 55 , 57 , 61 , 63 , 69 , 70 , 77 , 78 , 94 , 99 , 101 , 110 , 114 , 115 , 121 , 127 , 128 , 133 , 137 , 141 , 144 , 145 , 146 , 147 , 151 , 152 , 154 , 157 , 161 , 167 , 168 , 173 , 181 , 183 , 186 , 187 , 188 , 199 0  
Brassicogethes coeruleovirens Förster, 1849 6 15, 99, 110, 115, 165, 173 VU K
Brassicogethes matronalis Audisio et Spornraft, 1990 1 173 0 K
Brassicogethes viridescens (Fabricius, 1787)   41 14 , 15 , 16 b , 17 , 19 , 23 , 25 , 35 , 36 , 51 , 53 , 61 , 70 , 77 , 78 , 83 , 91 , 99 , 101 , 110 , 114 a , 115 , 120 , 121 , 128 , 133 , 137 , 147 , 151 , 152 , 153 , 154 , 165 , 166 a , 167 , 168 , 181 , 184 , 187 , 188 , 199 0  
Carpophilus hemipterus (Linnaeus, 1758) 2 15, 200 0  
Carpophilus marginellus Motschulsky, 1858 3 15, 65, 200 0  
Carpophilus truncatus Murray, 1864 1 65 0  
Cryptarcha strigata (Fabricius, 1787) 1 173 0  
Cybocephalus politus (Gyllenhal, 1813) 1 187 0  
Cychramus luteus (Fabricius, 1787) 10 15 , 16 b , 46 , 78 , 114 a , 115 , 128 , 155 a , 167 , 202 0  
Cychramus variegatus (Herbst, 1792) 7 14 , 15 , 46 , 51 , 114 a , 155 a , 202 0  
Epuraea aestiva (Linnaeus, 1758) 17 8 , 14 , 15 , 16 b , 42 , 50 a , 63 , 77 , 78 , 95 , 110 , 128 , 137 , 144 , 166 a , 167 , 187 0  
Epuraea angustula Sturm, 1844 1 154 0  
Epuraea biguttata (Thunberg, 1784) 1 154 0  
Epuraea boreella (Zetterstedt, 1828) 2 1, 15 0  
Epuraea distincta (Grimmer, 1841) 11 48 , 99 , 115 , 137 , 144 , 145 , 155 , 165 , 186 , 187 , 188 0  
Epuraea limbata (Fabricius, 1787) 6 1 , 8 , 80 , 152 , 154 , 187 0  
Epuraea longula Erichson, 1845 3 114 a, 172, 199 0  
Epuraea marseuli Reitter, 1872 10 14 , 15 , 21 , 48 , 65 , 103 , 137 , 166 a , 176 , 183 0  
Epuraea melanocephala (Marsham, 1802) 37 8 , 10 , 15 , 16 b , 18 , 21 , 34 , 36 , 38 , 41 , 46 , 50 a , 51 , 53 , 55 , 61 , 63 , 77 , 78 , 95 , 110 , 114 a , 115 , 119 , 120 , 137 , 141 , 144 , 151 , 152 , 154 , 155 , 161 , 166 a , 167 , 168 , 188 0  
Epuraea melina Erichson, 1834 4 15, 101, 186, 188 0  
Epuraea muehli Reitter, 1908 1 14 0  
Epuraea neglecta (Heer, 1841) 1 15 0  
Epuraea pallescens (Stephens, 1830) 3 14, 15, 137 0  
Epuraea pygmaea (Gyllenhal, 1808) 12 21 , 33 , 36 , 45 , 46 , 57 , 65 , 101 , 132 , 147 , 152 , 185 0  
Epuraea unicolor (Olivier, 1790) 9 55 , 63 , 65 , 78 , 110 , 132 , 137 , 154 , 173 0  
Epuraea variegata (Herbst, 1793) 13 1 , 14 , 33 , 38 , 39 , 41 , 42 , 57 , 103 , 132 , 137 , 154 , 167 0  
Fabogethes nigrescens Stephens, 1830 4 51, 99, 167, 173 0  
Genistogethes carinulatus Forster, 1849 4 14, 83, 99, 155 0  
Glischrochilus hortensis (Fourcroy, 1775) 3 80, 149, 155 0  
Glischrochilus quadripunctatus (Linnaeus, 1758) 7 1 , 36 , 83 , 103 , 132 , 147 , 174 0  
Glischrochilus quadrisignatus (Say, 1835) 12 15 , 21 , 27 , 36 , 45 , 65 , 69 , 127 , 137 , 154 , 155 , 200 0  
Ipidia binotata Reitter, 1875 7 21, 33, 36, 39, 45, 46, 132 VU K
Lamiogethes atramentarius Förster, 1849 1 167 0  
Lamiogethes brunnicornis Sturm, 1845 2 77, 78 0  
Lamiogethes difficilis (Heer, 1841) 2 51, 60 0  
Lamiogethes morosus Erichson, 1845 2 77, 78 0  
Lamiogethes ochropus Sturm, 1845 3 15, 51, 127 0  
Lamiogethes pedicularius (Gyllenhal, 1808) 18 14 , 15 , 18 , 23 , 33 , 46 , 61 , 84 , 95 , 99 , 101 , 110 , 115 , 128 , 137 , 161 , 171 , 188 0  
Meligethes atratus (Olivier, 1790) 1 137 0  
Meligethes denticulatus (Heer, 1841) 23 1 , 15 , 16 a , 18 , 23 , 46 , 77 , 78 , 99 , 110 , 115 , 128 , 132 , 137 , 154 , 155 , 165 , 167 , 171 , 186 , 188 , 190 , 199 0  
Meligethes flavimanus Stephens, 1830 1 147 0  
Nitidula bipunctata (Linnaeus, 1758) 2 45, 55 0  
Omosita colon (Linnaeus, 1758) 4 1, 53, 128, 183 0  
Omosita depressa (Linnaeus, 1758) 11 1 , 14 , 15 , 22 , 39 , 61 , 65 , 84 , 115 , 121 , 195 0  
Omosita discoidea (Fabricius, 1775) 4 15, 45, 450, 195 0  
Pityophagus ferrugineus (Linnaeus, 1761) 13 1 , 4 , 14 , 15 , 21 , 33 , 36 , 39 , 45 , 46 , 78 , 84 , 155 0  
Pocadius adustus Reitter, 1888 1 155 0  
Pocadius ferrugineus (Fabricius, 1775) 12 1 , 8 , 16 a , 22 , 39 , 78 , 128 , 137 , 141 , 154 , 155 , 173 0  
Sagitogethes ovatus Sturm, 1845 1 16 a 0  
Soronia grisea (Linnaeus, 1758) 3 54, 154, 155 0  
Soronia punctatissima (Illiger, 1794) 2 65, 155 0  
Stachygethes assimilis Sturm, 1845 1 128 0  
Thalycra fervida (Olivier, 1790) 3 65, 128, 155 a 0  
Noteridae        
Noterus clavicornis (DeGeer, 1774) 10 15 , 50 , 63 , 76 , 101 , 105 , 134 , 144 , 160 , 193 0  
Noterus crassicornis (O. F. Müller, 1776) 11 29 , 63 , 67 , 76 , 101 , 110 , 134 , 144 , 160 , 193 , 194 0  
Oedemeridae        
Calopus serraticornis (Linnaeus, 1758) 2 36, 132 0  
Chrysanthia geniculata geniculata W. L. E. Schmidt, 1846 3 14, 120, 155 0  
Oedemera femorata (Scopoli, 1763) 10 48 , 55 , 99 , 115 , 123 , 147 , 151 , 155 , 171 , 173 0  
Oedemera lurida lurida (Marsham, 1802) 2 123, 155 0  
Oedemera virescens virescens (Linnaeus, 1767) 22 7 , 15 , 16 b , 19 , 25 , 59 , 77 , 78 , 99 , 102 , 115 , 121 , 123 , 137 , 144 , 154 , 155 , 171 , 173 , 186 , 194 , 199 0  
Omalisidae        
Omalysus fontisbellaquei (Geoffroy, 1762) 4 155, 115 a, 167, 199 0  
Orsodacnidae        
Orsodacne cerasi (Linnaeus, 1758) 27 14 , 15 , 16 b , 18 , 19 , 22 , 23 , 26 , 50 a , 51 , 55 , 77 , 78 , 83 , 101 , 102 , 115 , 125 , 128 , 137 , 141 , 154 , 155 , 167 , 173 , 178 a , 188    
Phalacridae        
Olibrus aeneus (Fabricius, 1792) 6 15 , 20 , 128 , 137 , 144 , 157 0  
Stilbus testaceus (Panzer, 1797) 5 1 , 18 , 61 , 137 , 173 0  
Phloeostichidae        
Phloeostichus denticollis W. Redtenbacher, 1842 1 41 EN K
Psephenidae        
Eubria palustris (Germar, 1818) 1 115 EN K
Ptiliidae        
Acrotrichis dispar (Mathews, 1865) 1 15 0  
Acrotrichis fascicularis (Herbst, 1793) 1 195 0  
Acrotrichis insularis Mäklin, 1852 1 16 a 0  
Acrotrichis intermedia (Gillmeister, 1845) 6 41, 50 a, 78, 144, 151, 168 0  
Acrotrichis montandoni (Allibert, 1844) 1 195 0  
Ptenidium formicetorum Kraatz, 1851 1 151 0  
Ptenidium pusillum (Gyllenhal, 1808) 4 53, 55, 144, 168 0  
Pteryx suturalis (Heer, 1841) 1 41 0  
Ptinidae        
Anobium punctatum (DeGeer, 1774) 10 1 , 15 , 55 , 69 , 78 , 141 , 154 , 155 , 168 , 195 0  
Dorcatoma dresdensis Herbst, 1792 2 15, 155 a 0  
Dorcatoma robusta A. Strand, 1938 5 14, 114 a, 141, 155, 155 a 0  
Dryophilus pusillus (Gyllenhal, 1808) 7 15 , 83 , 93 , 99 , 141 , 155 , 155 a 0  
Epauloecus unicolor (Piller & Mitterpacher, 1783) 6 1 , 55 , 61 , 127 , 167 , 168 0  
Ernobius abietis (Fabricius, 1792) 12 15 , 36 , 42 , 45 , 78 , 128 , 137 , 141 , 144 , 155 , 155 a , 159 0  
Ernobius angusticollis (Ratzeburg, 1837) 4 33, 141, 155, 155 a 0  
Ernobius mollis (Linnaeus, 1758) 5 15, 33, 36, 145, 195 0  
Ernobius nigrinus (Sturm, 1837) 1 155    
Gibbium psylloides (Czenpinski, 1778) 1 151 0  
Hadrobregmus pertinax (Linnaeus, 1758) 11 1 , 15 , 21 , 35 , 36 , 39 , 42 , 46 , 114 a , 115 , 195 0  
Hemicoelus canaliculatus (C. G. Thomson, 1863) 1 155    
Hemicoelus rufipennis (Duftschmid, 1825) 1 155    
Hyperisus plumbeum (Illiger, 1801) 2 155, 155 a    
Lasioderma serricorne (Fabricius, 1792) 1 113 0  
Microbregma emarginatum (Duftschmid, 1825) 1 36 0  
Niptus hololeucus (Faldermann, 1836) 3 1, 28, 141 0  
Ptilinus pecticornis (Linnaeus, 1758) 9 41 , 46 , 99 , 114 a , 132 , 154 , 155 , 155 a , 167 0  
Ptinomorphus imperialis (Linnaeus, 1767) 3 20, 155, 155 a 0  
Ptinus bicinctus Sturm, 1837 1 1 0  
Ptinus coarticollis Sturm, 1837 3 48, 166 a, 167 NT K
Ptinus fur (Linnaeus, 1758) 14 1 , 8 , 15 , 15 , 41 , 51 , 55 , 127 , 141 , 154 , 166 a , 167 a , 168 , 195 0  
Ptinus latro Fabricius, 1775 2 53, 141 0  
Ptinus raptor Sturm, 1837 3 15, 55, 113 0  
Ptinus rufipes A. G. Olivier, 1790 3 137, 155, 173 0  
Stegobium paniceum (Linnaeus, 1758) 6 18, 131, 141, 145, 151, 195 0  
Xestobium plumbeum (Illiger, 1801) 3 16 b, 137, 155 0  
Pyrochroidae        
Pyrochroa coccinea (Linnaeus, 1760) 10 15 , 36 , 41 , 78 , 102 , 147 , 154 , 155 , 161 , 167 0  
Schizotus pectinicornis (Linnaeus, 1758) 13 14 , 15 , 16 b , 23 , 53 , 78 , 83 , 115 , 154 , 155 , 155 a , 161 , 177 0  
Pythidae        
Pytho depressus (Linnaeus, 1767) 1 14 0  
Rhipiporidae     0  
Metoecus paradoxus (Linnaeus, 1760) 1 104 NT K
Rhynchitidae        
Auletobius sanquisorbae (Schrank, 1798) 1 99 VU K
Byctiscus betulae (Linnaeus, 1758) 7 14 , 15 , 16 b , 26 , 83 , 115 , 128 0  
Byctiscus populi (Linnaeus, 1758) 7 1 , 7 , 16 a , 16 b , 83 , 137 , 155 0  
Deporaus betulae (Linnaeus, 1758) 20 2 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 26 , 27 , 77 , 78 , 83 , 95 , 99 , 102 , 115 , 122 , 154 , 155 , 161 , 177 , 199 0  
Deporaus mannerheimi Hummel, 1823 2 14, 20 0 K
Involvulus cupreus (Linnaeus, 1758) 19 1 , 14 , 15 , 57 , 95 , 102 , 115 , 127 , 132 , 137 , 143 , 154 , 155 , 167 , 176 , 177 , 185 , 187 , 198 0  
Neocoenorrhinus aeneovirens (Marsham, 1802) 1 154 0  
Neocoenorrhinus aequatus (Linnaeus, 1767) 8 17 , 55 , 83 , 134 , 137 , 143 , 144 , 154 0  
Neocoenorrhinus germanicus (Herbst, 1797) 7 15 , 27 , 102 , 137 , 144 , 155 , 173 0  
Temnocerus longiceps (C. G. Thomson, 1888) 11 2 , 7 , 8 , 26 , 83 , 102 , 141 , 154 , 155 , 173 , 181 0  
Temnocerus nanus (Paykull, 1792) 8 14 , 39 , 83 , 99 , 102 , 122 , 155 , 177 0  
Temnocerus tomentosus (Gyllenhal, 1839) 7 7 , 15 , 77 , 78 , 141 , 171 , 173 0  
Salpingidae        
Lissodema cursor (Gyllenhal, 1813) 1 137 0  
Rabocerus gabrieli (Gerhardt, 1901) 2 99, 152 EN K
Salpingus planirostris (Fabricius, 1787) 11 39 , 45 , 46 , 65 , 99 , 114 a , 137 , 154 , 155 , 173 , 187 0  
Salpingus ruficollis (Linnaeus, 1760) 7 3 , 21 , 36 , 41 , 115 , 155 , 173 0  
Sphaeriestes castaneus (Panzer, 1796) 3 95, 99, 155 0  
Vincenzellus ruficollis (Panzer, 1794) 5 39 , 61 , 137 , 155 , 155 a 0  
Scarabaeidae        
Amphimalon solstitiale solstitiale (Linnaeus, 1758) 5 15, 55, 78, 141, 151 0  
Aphodius ater (DeGeer, 1774) 21 3 , 15 , 16 b , 18 , 21 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 55 , 78 , 102 , 110 , 128 , 137 , 147 , 152 , 154 , 155 , 155 a 0  
Aphodius corvinus Erichson, 1848 6 15, 33, 83, 115, 152, 155 0 K
Aphodius depressus (Kugelann, 1792) 31 14 , 15 , 16 b , 19 , 21 , 25 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 55 , 61 , 76 , 78 , 99 , 101 , 114 a , 115 , 118 , 121 , 128 , 141 , 154 , 155 , 156 , 157 , 158 , 161 , 181 0  
Aphodius erraticus (Linnaeus, 1758) 3 76, 84, 182 0  
Aphodius fasciatus (A. G. Olivier, 1789)   6 15, 104, 110, 115, 119, 155 0 K
Aphodius fimetarius (Linnaeus, 1758) 27 15 , 16 b , 23 , 33 , 36 , 46 , 55 , 63 , 76 , 84 , 104 , 105 , 114 a , 128 , 137 , 141 , 144 , 149 , 152 , 154 , 155 , 158 , 162 , 168 , 182 , 185 , 199 0  
Aphodius fossor (Linnaeus, 1758) 5 15, 69, 76, 141, 155 0  
Aphodius granarius (Linnaeus, 1767) 5 55, 76, 119, 141, 147 0  
Aphodius haemorrhoidalis (Linnaeus, 1758) 1 76 0  
Aphodius luridus (Fabricius, 1775) 4 42, 137, 147, 154 0  
Aphodius nemoralis Erichson, 1848 6 21, 42, 103, 110, 119, 152 0  
Aphodius prodromus (Brahm, 1790) 13 16 b , 17 , 61 , 76 , 84 , 104 , 114 a , 137 , 141 , 155 , 166 a , 185 , 188 0  
Aphodius pussilus (Herbst, 1789) 2 15, 76 0  
Aphodius rufipes (Linnaeus, 1758) 8 76 , 93 , 115 , 141 , 151 , 154 , 155 , 182 0  
Aphodius rufus (Moll, 1782) 6 46 , 76 , 141 , 151 , 155 , 162 0  
Aphodius sticticus (Panzer, 1798) 4 23, 115, 137, 188 0  
Aphodius zenkeri Germar, 1813 1 115 0 K
Gnorimus nobilis nobilis (Linnaeus, 1758) 6 7, 101 , 121 , 159 , 161 , 178 a VU, ChZ K
Hoplia philanthus philanthus (Fuessly, 1775) 2 99, 115 0  
Melolontha melolontha (Linnaeus, 1758) 4 1, 15, 55, 151 0  
Onthophagus coenobita (Herbst, 1783) 1 15 0  
Onthophagus fracticornis (Preyssler, 1790) 1 155    
Onthophagus ovatus (Linnaeus, 1767) 1 173 0  
Onthophagus verticicornis (Laicharting, 1781), 1 141 0 K
Oryctes nasicornis ondrejanus Minck, 1916 10 53 , 55 , 69 , 100 , 141 , 159 , 185 , 189 , 195 , 198 EN ChZ K
Oxyomus sylvestris (Scopoli, 1763) 10 21 , 53 , 54 , 55 , 99 , 127 , 154 , 166 a , 167 a , 168 0  
Oxythyrea funesta (Poda von Neuhaus, 1761) 6 7 , 55 , 83 , 144 , 155 , 161 ChZ K
Phyllopertha horticola (Linnaeus, 1758) 36 15 , 16 b , 19 , 21 , 22 , 25 , 33 , 36 , 39 , 40 , 41 , 42 , 45 , 46 , 51 , 55 , 77 , 78 , 83 , 99 , 101 , 113 , 114 a , 115 , 121 , 128 , 137 , 149 , 154 , 155 , 155 a , 167 , 176 , 181 , 186 , 199 0  
Protaetia metallica metallica (Herbst, 1782) 10 15 , 55 , 83 , 121 , 149 , 151 , 155 , 159 , 160 , 161 0  
Psammoporus mimicus Pittino, 2006 1 1 EN K
Serica brunnea (Linnaeus, 1758) 11 14 , 15 , 16 b , 55 , 66 , 69 , 121 , 125 , 141 , 154 , 155 0  
Trichius fasciatus (Linnaeus, 1758) 6 7 , 14 , 66 , 141 , 155 , 178 a NT, ChZ K
Scirtidae        
Cyphon coarctatus Paykull, 1799 9 1 , 14 , 15 , 61 , 63 , 78 , 99 , 110 , 141 0  
Cyphon laevipennis Tournier, 1868 7 29 , 63 , 101 , 110 , 134 , 141 , 144 0  
Cyphon ochraceus Stephens, 1830 1 101 0  
Cyphon padi (Linnaeus, 1758) 5 14 , 76 , 101 , 110 , 144 0  
Cyphon palustris Thomson, 1855 2 101, 135 0  
Cyphon pubescens (Fabricius, 1792) 3 61, 101, 193 0  
Cyphon punctipennis Sharp, 1872 1 14 VU K
Cyphon ruficeps Tournier, 1868 7 1 , 14 , 26 , 50 , 77 , 154 , 181 0  
Cyphon variabilis (Thunberg, 1787) 10 1 , 29 , 54 , 63 , 99 , 101 , 110 , 134 , 145 , 159 0  
Odeles marginata (Fabricius, 1798) 4 15, 18, 19, 115 0 K
Elodes minuta (Linnaeus, 1767) 3 15, 23, 154 0  
Microcara testacea (Linnaeus, 1767) 2 76, 141 0  
Scirtes hemisphaericus (Linnaeus, 1767) 8 1 , 8 , 14 , 63 , 101 , 110 , 144 , 155 0  
Scraptiidae        
Anaspis frontalis (Linnaeus, 1758) 27 1 , 8 , 14 , 15 , 16 a , 19 , 25 , 27 , 51 , 53 , 77 , 78 , 99 , 115 , 121 , 127 , 128 , 134 , 137 , 147 , 154 , 167 , 168 , 171 , 173 , 186 , 199 0  
Anaspis ruficollis (Fabricius, 1792) 2 36, 39 0  
Anaspis rufilabris (Gyllenhal, 1827) 27 1 , 14 , 15 , 19 , 21 , 33 , 36 , 41 , 42 , 46 , 53 , 57 , 61 , 77 , 78 , 99 , 110 , 114 a , 115 , 120 , 127 , 128 , 137 , 147 , 161 , 172 , 184 0  
Anaspis thoracica (Linnaeus, 1758) 5 1, 14, 15, 83, 84 0  
Silphidae        
Aclypea opaca (Linnaeus, 1758) 6 1 , 55 , 82 , 132 , 195 , 202 0  
Dendroxena quadrimaculata Scopoli, 1771 3 83, 137, 155 0  
Necrodes littoralis (Linnaeus, 1758) 3 39, 154, 155 0  
Nicrophorus humator (Gleditsch, 1767) 14 15 , 16 b , 17 , 42 , 53 , 55 , 107 , 114 a , 127 , 154 , 167 , 190 , 195 , 199 0  
Nicrophorus interruptus Stephens, 1830 9 17 , 21 , 27 , 55 , 127 , 181 , 190 , 195 , 199 0  
Nicrophorus investigator Zetterstedt, 1824 14 15 , 17 , 35 , 50 a , 69 , 99 , 114 a , 127 , 141 , 155 , 181 , 190 , 195 , 199 0  
Nicrophorus sepultor Charpentier, 1825 1 195 NT K
Nicrophorus vespillo (Linnaeus, 1758) 13 1 , 21 , 22 , 50 a , 51 , 69 , 99 , 125 , 137 , 141 , 167 , 181 , 195 0  
Nicrophorus vespilloides Herbst, 1784 34 14 , 15 , 16 b , 19 , 21 , 22 , 23 , 27 , 33 , 36 , 42 , 46 , 50 a , 51 , 55 , 61 , 69 , 77 , 78 , 99 , 102 , 114 a , 115 , 128 , 141 , 154 , 155 , 158 , 167 , 181 , 187 , 190 , 195 , 199 0  
Oiceoptoma thoracicum (Linnaeus, 1758) 19 15 , 16 b , 21 , 39 , 46 , 50 a , 51 , 53 , 61 , 69 , 78 , 101 , 114 a , 141 , 167 , 181 , 190 , 195 , 199 0  
Phosphuga atrata atrata (Linnaeus, 1758) 25 15 , 25 , 29 , 61 , 69 , 77 , 78 , 81 , 99 , 101 , 107 , 113 , 115 , 121 , 127 , 137 , 141 , 151 , 154 , 168 , 173 , 186 , 195 , 199 , 202 0  
Silpha carinata Herbst, 1783 3 1, 155, 195 0  
Silpha obscura obscura Linnaeus, 1758 8 15 , 40 , 90 , 111 , 113 , 154 , 157 , 191 0  
Silpha tristis Illiger, 1798 7 20 , 22 , 25 , 69 , 127 , 128 , 157 0  
Thanatophilus rugosus (Linnaeus, 1758) 6 15 , 33 , 101 , 127 , 154 , 181 0  
Thanatophilus sinuatus (Fabricius, 1775) 15 15 , 33 , 36 , 39 , 45 , 46 , 51 , 99 , 101 , 115 , 141 , 155 , 181 , 195 , 200 0  
Silvanidae        
Ahasverus advena (Waltl, 1832) 9 1 , 48 , 53 , 55 , 141 , 166 a , 167 , 168 , 200 0  
Psammoecus bipunctatus (Fabricius, 1792) 4 14 , 99 , 110 , 157 0  
Silvanoprus fagi (Guérin-Méneville, 1844) 7 15 , 74 , 103 , 115 , 154 , 155 , 166 a VU K
Silvanus unidentatus (Fabricius, 1792) 1 46 0  
Uleiota planata (Linnaeus,1761)   1, 59, 92, 115 0  
Spercheidae        
Spercheus emarginatus (Schaller, 1783) 2 63, 110 0  
Sphaeritidae        
Sphaerites glabratus (Fabricius, 1792) 6 1 , 15 , 21 , 46 , 78 , 176 0  
Sphindidae        
Aspidiphorus orbicularis (Gyllenhal, 1808) 10 15 , 21 , 61 , 88 , 91 , 110 , 137 , 166 a , 195 , 196 0  
Sphindus dubius (Gyllenhal, 1808) 7 38 , 39 , 42 , 45 , 46 , 141 , 166 a 0  
Staphylinidae        
Acidota crenata crenata (Fabricius, 1793) 6 1 , 25 , 176 , 179 , 183 a , 184 a 0  
Acidota cruentata (Mannerheim, 1830) 5 41 , 91 , 151 , 154 , 155 0  
Acrolocha minuta (Olivier, 1795) 2 151, 168 0  
Acrotona aterrima (Gravenhorst, 1802) 1 167 0  
Acrotona benicki (Allen, 1940) 1 15 0  
Acrotona parvula (Mannerheim, 1830) 1 103 0  
Acrotona pygmaea (Gravenhorst, 1802) 1 167 a 0  
Acrulia inflata (Gyllenhal, 1813) 9 1 , 21 , 41 , 64 , 84 , 91 , 123 , 151 , 155 0  
Agaricochara latissima (Stephens, 1832) 1 41 0  
Achenium humile (Nicolai, 1822) 1 64    
Aleochara bipustulata (Linnaeus, 1761) 1 65 0  
Aleochara curtula (Goeze, 1777) 9 15 , 21 , 23 , 36 , 42 , 45 , 51 , 84 , 199 0  
Aleochara funebris Wollaston, 1864 2 1, 151 0  
Aleochara intricata Mannerheim, 1830 3 15, 55, 123 0  
Aleochara lanuginosa Gravenhorst, 1802 1 15 0  
Aleochara laticornis Kraatz, 1856 3 39, 150, 181 0  
Aleochara moesta Gravenhorst, 1802 1 55 0  
Aleochara ruficornis Gravenhorst, 1802 1 150 0  
Aleochara spadicea (Erichson, 1837) 1 195 0  
Aleochara sparsa Heer, 1839 2 87, 187 0  
Aloconota gregaria (Erichson, 1839) 6 64 , 137 , 141 , 176 , 183 , 186 0  
Aloconota insecta (Thomson, 1865) 1 188 0  
Amidobia talpa (Heer, 1841) 2 65, 91 0  
Amischa analis (Gravenhorst, 1802) 6 53 , 61 , 103 , 154 , 176 , 183 0  
Amischa decipiens (Sharp, 1869) 2 61, 119 0  
Amischa nigrofusca (Stephens, 1832) 4 55, 61, 64, 83 0  
Amphichroum canaliculatum (Erichson, 1840) 8 1 , 21 , 22 , 39 , 64 , 78 , 121 , 154 0  
Anaulacaspis nigra (Gravenhorst, 1802) 1 100 0  
Anotylus complanatus (Erichson, 1839) 1 168 0  
Anotylus inustus (Gravenhorst, 1806) 6 22 , 23 , 50 a , 55 , 190 , 199 0  
Anotylus mutator Lohse, 1963 5 23, 61, 127, 150, 166 a 0  
Anotylus rugosus (Fabricius, 1775) 40 14 , 15 , 16 b , 18 , 23 , 26 , 27 , 30 , 33 , 34 , 42 , 46 , 52 , 61 , 97 , 99 , 101 , 110 , 115 , 117 , 119 , 128 , 133 , 135 , 137 , 141 , 144 , 145 , 150 , 151 , 154 , 167 a , 168 , 170 , 173 , 184 , 184 a , 185 , 187 , 193 0  
Anotylus sculpturatus (Gravenhorst, 1806) 4 22, 60, 61, 176, 0  
Anotylus tetracarinatus (Block, 1799) 12 15 , 53 , 55 , 76 , 119 , 151 , 154 , 165 , 167 , 168 , 179 , 187 0  
Anthobium atrocephalum (Gyllenhal, 1827) 27 1 , 15 , 16 b , 51 , 61 , 64 , 65 , 99 , 101 , 110 , 114 a , 115 , 119 , 121 , 132 , 137 , 145 , 151 , 155 , 160 , 161 , 167 , 168 , 173 , 176 , 186 , 187 0  
Anthobium melanocephalum (Illiger, 1794) 12 1 , 15 , 39 , 41 , 48 , 50 a , 101 , 147 , 152 , 176 , 179 , 183 0  
Anthobium unicolor (Marsham, 1802) 1 154 VU K
Anthophagus alpestris alpestris Heer, 1839 5 1 , 14 , 17 , 84 , 154 VU K
Anthophagus angusticollis angusticollis (Mannerheim, 1830) 6 8 , 14 , 84 , 102 , 114 a , 154 0  
Anthophagus bicornis (Block, 1799) 3 61, 154, 155 0  
Anthophagus caraboides caraboides (Linnaeus, 1758) 14 1 , 2 , 14 , 15 , 26 , 77 , 78 , 101 , 102 , 115 , 154 , 157 , 173 , 199 0  
Aploderus caelatus (Gravenhorst, 1802) 10 7 , 15 , 55 , 91 , 104 , 151 , 154 , 167 a , 185 , 187 0  
Arpedium quadrum (Gravenhorst, 1806) 1 63 0  
Astenus gracilis (Paykull, 1789) 1 34 0  
Astenus procerus (Gravenhorst, 1806) 1 120 0 K
Astenus pulchelus (Heer, 1839) 2 55, 64 0  
Atheta ammanni Benick, 1970 1 188 CR K
Atheta aquatica (Thomson, 1852) 1 166 a 0  
Atheta aquatilis (Thomson, 1867) 1 179 VU K
Atheta atramentaria (Gyllenhal, 1810) 2 15, 161 0  
Atheta britanniae Bernhauer & Scheerpeltz, 1926 5 14, 39, 41, 42, 167 0  
Atheta castanoptera (Mannerheim, 1830) 7 10 , 14 , 15 , 78 , 115 , 137 , 154 0  
Atheta cinnamoptera (Thomson, 1856) 2 46, 76 0  
Atheta crassicornis (Fabricius, 1792) 8 15 , 39 , 41 , 42 , 61 , 78 , 107 , 167 0  
Atheta elongatula elongatula (Gravenhorst, 1802) 2 61, 144 0  
Atheta episcopalis Bernhauer, 1910 1 15 0  
Atheta europaea Likovský, 1984 3 41, 61, 154 0  
Atheta fungi (Gravenhorst, 1806) 12 14 , 39 , 48 , 61 , 103 , 137 , 147 , 116 a , 167 , 167 a , 176 , 184 a 0  
Atheta gagatina (Baudi di Selve, 1848) 3 3, 48, 78, 0  
Atheta hygrotopora (Kraatz, 1856) 2 55, 166 0  
Atheta laevana (Mulsant & Rey, 1852) 1 15 0  
Atheta longicornis (Gravenhorst, 1802) 4 46, 141, 167 a, 168 0  
Atheta luridipennis (Mannerheim, 1830) 1 183 VU K
Atheta marcida (Erichson, 1837) 1 14 0  
Atheta myrmecobia (Kraatz, 1856) 1 144 a 0  
Atheta nigritula (Gravenhorst, 1802) 1 14 0  
Atheta pallidicornis (Thomson, 1856) 1 101 0  
Atheta paracrassicornis Brundin, 1954 1 48 0  
Atheta pilicornis (Thomson, 1852) 1 39 0  
Atheta pittionii Scheerpeltz, 1950 1 137 0  
Atheta putrida (Kraatz, 1856) 1 154 0  
Atheta ravilla (Erichson, 1839) 2 61, 167 0  
Atheta sodalis (Erichson, 1837) 8 14 , 15 , 39 , 119 , 137 , 154 , 176 , 183 0  
Atheta subtilis (Scriba, 1866) 2 15, 147 0  
Atheta triangulum (Kraatz, 1856) 2 42, 137 0  
Atheta volans (Scriba, 1859) 1 87 0  
Atrecus affinis (Paykull, 1789) 1 100 0  
Atrecus longiceps (Fauvel, 1872) 3 15, 46, 182 a EN K
Autalia impressa (Olivier, 1795) 4 1, 14, 48, 78 0  
Autalia longicornis Scheerpeltz, 1947 7 1 , 14 , 36 a , 46 , 82 , 114 a , 167 0 K
Autalia rivularis (Gravenhorst, 1802) 8 1 , 15 , 33 , 53 , 55 , 154 , 168 , 173 0  
Bibloporus bicolor (Denny, 1825) 4 61 , 119 , 184 a , 186 0  
Bisnius cephalotes (Gravenhorst, 1802) 3 1, 15, 55 0  
Bisnius fimetarius (Gravenhorst, 1802) 27 1 , 14 , 15 , 16 b , 53 , 55 , 61 , 65 , 77 , 78 , 84 , 103 , 110 , 114 a , 115 , 119 , 128 , 133 , 147 , 154 , 155 , 157 , 166 a , 167 a , 168 , 173 , 188 0  
Bisnius nitidulus (Gravenhorst, 1802) 1 64 VU  
Bisnius puella (Nordmann, 1837) 4 14, 15, 39, 154 0  
Bisnius sordidus (Gravenhorst, 1802) 6 1 , 55 , 64 , 84 , 127 , 154 0  
Bledius gallicus (Gravenhorst, 1806) 3 137, 141, 154 0  
Bledius subterraneus Erichson, 1839 2 2, 60 VU K
Bolitobius castaneus (Stephens, 1832) 1 199 0  
Bolitobius cingulatus Mannerheim, 1830 4 23, 39, 46, 101 0  
Bolitochara lucida (Gravenhorst, 1802) 2 14, 167 0  
Bolitochara mulsanti Sharp, 1875 4 39, 42, 114 a, 167 VU K
Bolitochara obliqua Erichson, 1837 6 64 , 101 , 114 a , 133 , 154 , 167 0  
Bolitochara pulchra (Gravenhorst, 1806) 2 48, 64 0  
Brachygluta fossulata (Reichenbach, 1816) 6 63 , 65 , 84 , 110 , 127 , 137 0  
Bryaxis bulbifer (Reichenbach, 1816) 5 51 , 110 , 145 , 167 , 187 0  
Bryaxis nigripennis (Aubé, 1844) 3 1, 61, 114 a 0  
Bryaxis nodicornis (Aubé, 1833) 8 1 , 41 , 110 , 114 a , 115 , 145 , 151 , 167 0  
Bryaxis puncticollis (Denny, 1825) 10 15 , 39 , 57 , 78 , 103 , 114 a , 145 , 167 , 179 , 186 0  
Bryophacis rufus (Erichson, 1839) 6 1 , 14 , 46 , 97 , 176 , 179 VU K
Bryoporus cernuus (Gravenhorst, 1806) 3 77, 78, 145 EN K
Bythinus acutangulus Reitter, 1878 2 115, 145 0  
Bythinus burrellii Denny, 1825 12 15 , 46 , 51 , 84 , 101 , 115 , 137 , 145 , 167 , 186 , 187 , 198 0  
Bythinus macropalpus Aubé, 1833 2 64, 82 0  
Callicerus obscurus Gravenhorst, 1802 1 1 0  
Carpelimus corticinus (Gravenhorst, 1806) 3 61, 110, 168 0  
Carpelimus elongatulus (Erichson, 1839) 1 61 0  
Carpelimus impressus (Lacordaire, 1835) 1 141    
Cephenium carnicum Reitter, 1882 2 15, 137 0  
Cephenium majus Reitter, 1882 1 167 0  
Cilea silphoides (Linnaeus, 1767) 3 1, 55, 168 0  
Coprophilus striatulus (Fabricius, 1793) 7 1 , 15 , 21 , 36 , 61 , 137 , 155 0  
Cordalia obscura (Gravenhorst, 1802) 8 1 , 16 b , 53 , 55 , 154 , 166 a , 167 a , 168 0  
Crataraea suturalis (Mannerheim, 1830) 5 50 a , 55 , 64 , 127 , 168 0  
Creophilus maxilosus (Linnaeus, 1758) 3 39, 47, 87 0  
Cryptobium fracticorne (Paykull, 1800) 3 1, 61, 167 a 0  
Cypha longicornis (Paykull, 1800) 2 51, 61 0  
Cypha pulicaria (Erichson, 1839) 1 1 VU K
Deinopsis erosa (Stephens, 1832) 2 64, 133 VU K
Deleaster dichrous (Gravenhorst, 1802) 3 74, 135, 151 0  
Deliphrum tectum (Paykull, 1789) 1 1 VU K
Dexiogyia corticina (Erichson, 1837) 4 64, 115, 151, 168 0  
Dianous coerulescens (Gyllenhal, 1810) 3 53, 84, 114 a 0  
Dinaraea aequata (Erichson, 1837) 4 61, 101, 134, 154 0  
Dinaraea arcana (Erichson, 1839) 1 176 0  
Dinaraea linearis (Gravenhorst, 1802) 1 61 0  
Dinothenarus fossor Scopoli, 1771 5 50 a , 78 , 86 , 132 , 154 0  
Dinothenarus pubescens DeGeer, 1774 1 154 0  
Domene scabricollis (Erichson, 1840) 17 1 , 14 , 16 b , 50 a , 51 , 57 , 61 , 64 , 114 a , 132 , 137 , 145 , 151 , 154 , 161 , 166 a , 167 0  
Drusilla canaliculata (Fabricius, 1787) 5 1 , 102 , 127 , 133 , 150 0  
Emus hirtus (Linnaeus, 1758) 1 195 EN K
Enalodroma hepatica (Erichson, 1839) 1 110 0  
Encephalus complicans Stephens, 1832 5 1 , 15 , 82 , 84 , 187 VU K
Erichsonius cinerascens (Gravenhorst, 1802) 3 63, 64, 110 0  
Erichsonius subopacus (Hochhuth, 1851) 1 17 VU K
Euaestethus ruficapillus (Lacordaire, 1835) 1 110 0  
Euconnus denticornis (P. W. J. Müller & Kunze, 1822) 1 187 0  
Euconnus hirticollis (Illiger, 1798) 1 53 0  
Euconnus pragensis pragensis Machulka, 1923 1 75 0  
Eudectus giraudi Redtenbacher, 1857 1 41 VU K
Euplectus brunneus Grimmer, 1841 3 1, 57, 64 0  
Euplectus karsteni Reichenbach, 1816 3 53, 64, 151 0  
Euplectus nanus (Reichenbach, 1816) 4 33, 137, 167, 200 0  
Euplectus punctatus Mulsant, 1861 4 64, 78, 115, 148 0  
Euplectus sanguineus Denny, 1825 2 15, 132 0  
Euplectus signatus (Reichenbach, 1816) 1 114 a 0  
Euryporus picipes (Paykull, 1800) 2 1, 15 0  
Eusphalerum alpinum alpinum (Heer, 1839) 7 1 , 14 , 87 , 101 , 154 , 165 , 176 VU K
Eusphalerum limbatum (Erichson, 1840) 16 1 , 8 , 14 , 15 , 61 , 77 , 78 , 83 , 84 , 101 , 121 , 132 , 154 , 171 , 177 , 181 0  
Eusphalerum longipenne (Erichson, 1839) 5 14 , 69 , 102 , 154 , 176 VU K
Eusphalerum luteum luteum (Marsham, 1802) 2 133, 155 0  
Eusphalerum marshami (Fauvel, 1869) 5 2 , 77 , 78 , 154 , 167 0  
Eusphalerum minutum (Fabricius, 1792) 13 1 , 15 , 51 , 76 , 83 , 99 , 101 , 102 , 115 , 145 , 154 , 165 , 191 0  
Eusphalerum primulae (Stephens, 1834) 1 51 0  
Eusphalerum pseudaucupariae (E. Strand, 1917) 2 15, 154 VU K
Eusphalerum rectangulum (Baudi di Selve, 1870) 21 1 , 7 , 14 , 15 , 55 , 61 , 69 , 76 , 78 , 83 , 87 , 101 , 102 , 103 , 114 a , 115 , 121 , 128 , 154 , 168 , 173 0  
Eusphalerum semicoleoptratum (Panzer, 1795) 18 15 , 16 b , 50 a , 77 , 78 , 83 , 99 , 101 , 120 , 121 , 145 , 150 , 154 , 161 , 167 , 171 , 184 a , 188 0  
Eusphalerum signatum (Märkel, 1857) 9 1 , 15 , 16 b , 17 , 55 , 78 , 154 , 167 , 177 0  
Eusphalerum sorbi (Gyllenhal, 1810) 9 1 , 14 , 50 a , 78 , 114 a , 137 , 154 , 167 , 173 0  
Eusphalerum tenenbaumi (Bernhauer, 1932) 4 83 , 154 , 167 , 181 EN K
Eusphalerum torquatum (Marsham, 1802) 1 183 EN K
Eutheia plicata (Gyllenhal, 1813) 1 151 0  
Falagria sulcata (Gravenhorst, 1806) 2 1, 53 0  
Gabrius appendiculatus Sharp, 1910 5 1 , 7 , 15 , 84 , 137 VU K
Gabrius astutoides (Strand, 1946) 1 77 CR K
Gabrius astutus (Erichson, 1840) 1 1 EN K
Gabrius austriacus Scheerpeltz, 1947 1 127 0  
Gabrius breviventer (Sperk, 1835) 11 1 , 15 , 46 , 49 , 61 , 63 , 101 , 114 , 144 , 157 , 165 0  
Gabrius lividipes (Baudi di Selve, 1848) 2 77, 78 0  
Gabrius nigritulus (Gravenhorst, 1802) 1 64 0  
Gabrius osseticus (Kolenati, 1846) 3 82, 101, 167 0  
Gabrius splendidulus (Gavenhorst, 1802) 11 1 , 14 , 15 , 45 , 61 , 103 , 123 , 132 , 137 , 145 , 167 0  
Gabrius trossulus (Nordamnn, 1837) 3 61, 84, 115 0  
Gauropterus fulgidus (Fabricius, 1787) 1 154 0  
Geodromicus nigrita nigrita (P. Müller, 1821) 4 1, 8, 77, 78 0  
Geostiba circellaris (Gravenhorst, 1806) 13 61 , 78 , 91 , 115 , 137 , 151 , 162 , 166 a , 167 , 167 a , 176 , 183 , 186 0  
Gnypeta carbonaria (Mannerheim, 1830) 1 193 0  
Gymnusa variegata Kiesenwetter, 1845 2 1, 115 VU K
Gyrohypnus angustatus Stephens, 1833 16 1, 15 , 16 b , 78 , 101 , 110 , 128 , 137 , 154 , 155 , 157 , 161 , 166 a , 167 , 167 a , 183 0  
Gyrohypnus atratus (Heer, 1839) 1 132 0  
Gyrohypnus fracticornis (Müller, 1776) 12 1 , 53 , 55 , 78 , 105 , 110 , 147 , 154 , 166 a , 167 , 167 a , 168 0  
Gyrohypnus liebei Scheerpeltz, 1926 20 1 , 15 , 18 , 46 , 53 , 55 , 60 , 63 , 78 , 80 , 103 , 104 , 114 a , 137 , 154 , 157 , 161 , 168 , 184 a , 185 0  
Gyrophaena affinis Mannerheim, 1830 2 15, 91 0  
Gyrophaena boleti (Linnaeus, 1758) 1 78 0  
Gyrophaena gentilis Erichson, 1839 4 39, 41, 48, 114 a 0  
Gyrophaena joyoides Wüsthoff, 1937 7 14 , 39 , 41 , 48 , 78 , 114 a , 154 0  
Gyrophaena manca Erichson,1839 1 15    
Gyrophaena poweri Crotch, 1866 1 114 a 0  
Gyrophaena strictula Erichson, 1839 1 15 0  
Gyrophaena williamsi Strand, 1935 1 114 a 0  
Habrocerus capillaricornis (Gravenhorst, 1806) 8 61 , 78 , 137 , 151 , 155 , 166 a , 167 , 187 0  
Haploglossa gentilis (Märkel, 1844) 1 154 VU K
Haploglossa picipennis (Gyllenhall, 1827) 1 61 VU K
Haploglossa villosula (Stephens, 1832) 1 167 0  
Hesperus rufipennis (Gravenhorst, 1802) 1 133 VU K
Heterotops dissimilis (Gravenhorst, 1802) 13 15 , 34 , 39 , 48 , 53 , 61 , 78, 103 , 137 , 152 , 154 , 166 a , 167 a 0  
Heterotops minutus Wollaston, 1860 2 48, 84 EN K
Heterotops praevius Erichson, 1839 6 55 , 64 , 65 , 82 , 150, 165 0 K
Heterotops quadripunctulus (Gravenhorst, 1806) 1 154 0  
Heterotops stiglundbergi Israelson, 1979 7 55 , 82 , 83 , 84 , 154 , 166 a , 167 a 0  
Holobius flavicornis (Lacordaire, 1835) 1 187 0  
Hygronoma dimidiata (Gravenhorst, 1806) 2 1, 170 VU K
Ilyobates bennetti Donisthorpe, 1914 1 1 0  
Ilyobates nigricollis (Paykull, 1800) 2 36 a, 150 0  
Ilyobates propinquus (Aubé, 1850) 1 186    
Ischnopoda umbratica (Erichson, 1837) 1 55 0  
Ischnosoma splendidum (Gravenhorst, 1806) 7 1, 101, 154, 154, 155, 157, 167 a 0  
Lathrobium brunnipes (Fabricius, 1792) 14 8 , 15 , 20 , 35 , 36 a , 41 , 46, 61 , 64 , 84 , 110 , 132 , 133 , 137 0  
Lathrobium fulvipenne Gravenhorst, 1806 9 1 , 11 , 14 , 15 , 22 , 36 a , 64, 84 , 128 , 161 0  
Lathrobium laevipenne Heer, 1839 1 157 0  
Lathrobium longulum Gravenhorst, 1802 7 1 , 15 , 61 , 110 , 115 , 152 , 157 0  
Lathrobium pallidum Nordmann, 1837 1 167 0  
Lathrobium volgense Hochhuth, 1851 1 1 0  
Leptacinus batychrus (Gyllenhal, 1827) 1 84 0  
Leptacinus formicetorum Märkel, 1841 2 15, 34 0  
Leptacinus intermedius Donisthorpe, 1936 1 167 a 0  
Leptacinus pusillus (Stephens, 1833) 2 82, 168 0  
Leptacinus sulcifrons (Stephens, 1833) 2 167, 168 0  
Leptusa flavicornis Brancsik, 1874 3 176, 183, 184 a VU K
Leptusa fumida (Erichson, 1839) 1 101 0  
Leptusa pulchella (Mannerheim, 1830) 6 15, 55, 61, 64, 114 a, 187 0  
Lesteva hanseni Lohse, 1953 4 1, 4, 155, 176 VU K
Lesteva longoelytrata (Goeze, 1777) 37 1 , 8 , 13 , 14 , 15 , 16 b , 20 , 21 , 26 , 29 , 36 a , 42 , 46 , 61 , 63 , 64 , 78 , 83 , 87 , 99 , 101 , 103 , 107 , 114 a , 115 , 128 , 137 , 145 , 153 , 154 , 165 , 171 , 173 , 176 , 183 , 184 , 184 a 0  
Lesteva monticola Kiesenwetter, 1847 1 76 VU K
Lesteva pubescens Mannerheim, 1830 1 102 VU K
Lesteva punctata Erichson, 1839 8 1, 15, 53, 64, 67, 87, 156, 185 0  
Liogluta granigera (Kiesenwetter, 1850) 1 115 0  
Liogluta longiuscula (Gravenhorst, 1802) 3 152, 176, 183 0  
Liogluta micans (Mulsant & Rey, 1852) 2 57, 184 a EN K
Liogluta microptera Thomson, 1867 4 50, 91, 144, 167 a 0  
Liogluta pagana (Erichson, 1839) 1 184 a 0  
Liogluta wuesthoffi (Benick, 1938) 4 61, 176, 183, 184 a 0  
Lithocharis nigriceps (Kraatz, 1859) 7 15 , 55 , 64 , 141 , 154 , 167 a , 168 0  
Lobrathium multipunctum (Gravenhorst, 1802) 1 1 0  
Lordithon exoletus (Erichson, 1839) 5 14, 151, 166 a, 176, 202 0  
Lordithon lunulatus (Linnaeus, 1760) 17 14 , 15 , 33 , 42 , 78 , 97 , 114 a , 115 , 123 , 151 , 152 , 154 , 167 , 172 , 181 , 186 , 199 0  
Lordithon thoracicus (Fabricius, 1777) 5 15, 39, 48, 78, 115 0  
Lordithon trimaculatus (Fabricius, 1793) 3 10, 114 a, 202 0  
Lordithon trinotatus (Erichson, 1839) 5 10, 78, 114 a, 152, 167 0  
Medon brunneus (Erichson, 1839) 11 15 , 19 , 50 a , 78 , 103 , 114 a , 155 , 166 a , 167 , 167 a , 187 0  
Megarthrus denticollis (Beck, 1817) 14 1 , 53 , 55 , 61 , 63 , 64 , 76 , 84 , 101 , 105 , 147 , 154 , 167 , 173 0  
Megarthrus depressus (Paykull, 1789) 11 1 , 14 , 15 , 16 b , 84 , 103 , 115 , 132 , 151 , 154 , 184 a 0  
Megarthrus hemipterus (Illiger, 1794) 1 14 0  
Megarthrus nitidulus Kraatz, 1857 9 1, 14, 15, 61, 114 a, 145, 154, 173, 187 0  
Megarthrus prosseni Schatzmayr, 1904 3 1, 15, 87 0  
Metopsia similis Zerche, 1998 3 82, 101, 154 0  
Micropeplus fulvus Erichson, 1840 3 16 a, 53, 84 0  
Micropeplus longipennis Kraatz, 1859 1 187 CR K
Micropeplus marietti Jacquelin du Val, 1857 5 1, 15, 19, 84, 103 0  
Micropeplus porcatus (Fabricius, 1792) 5 1, 13, 33, 36, 45 0  
Micropeplus tesserula Curtis, 1828 2 1, 21 0  
Mycetoporus bimaculatus Lacordaire, 1835 2 51, 114 a CR K
Mycetoporus bosnicus Luze, 1901 4 36 a, 46, 179, 184 a 0 K
Mycetoporus clavicornis (Stephens, 1832) 1 183 0  
Mycetoporus corpulentus Luze, 1901 1 167 VU K
Mycetoporus glaber (Sperk, 1835) 1 161 VU K
Mycetoporus gracilis Luze, 1901 1 176 VU K
Mycetoporus lepidus (Gravenhorst, 1806) 7 15 , 114 , 121 , 132 , 137 , 173 , 183 0  
Mycetoporus longulus Mannerheim, 1830 4 1, 27, 152, 173 0  
Mycetoporus mulsanti Ganglbauer, 1895 6 36 a, 46, 123, 179, 182 a, 183 0  
Mycetoporus niger Fairmaire & Laboulbéne, 1856 3 14, 176, 183 0  
Mycetoporus punctus (Gravenhorst, 1806) 3 33, 39, 154 0  
Mycetoporus rufescens (Stephens, 1832) 1 110 EN K
Myllaena brevicornis (Matthews, 1838) 3 1, 101, 114 a 0  
Myllaena infuscata Kraatz, 1853 1 114 a VU K
Myllaena intermedia Erichson, 1837 1 161 0  
Neobisnius procerulus (Gravenhorst, 1806) 2 87, 133 0  
Neuraphes carinatus (Mulsant & Rey, 1861) 6 1 , 15 , 61 , 145 , 151 , 167 0  
Neuraphes elongatulus P. W. J. Müller & Kunze, 1822 13 1 , 8 , 15 , 39 , 48 , 50 a , 114 a , 115 , 145 , 151 , 167 , 168 , 186 0  
Neuraphes rubicundus (Schaum, 1841) 2 15, 57 0  
Notothecta confusa (Märkel, 1845) 1 64 0  
Notothecta flavipes (Gravenhorst, 1806) 3 18, 34, 57 0  
Nudobius lentus (Gravenhorst, 1806) 10 1 , 21 , 33 , 45 , 46 , 78 , 101 , 102 , 132 , 167 0  
Ocalea badia Erichson, 1847 2 114 a, 186 0  
Ocalea concolor Kiesenwetter, 1847 1 144 EN K
Ocalea picata (Stephens, 1832) 1 133 0  
Ocalea rivularis Miller, 1851 3 1, 166, 182 a EN K
Ocypus aeneocephalus DeGeer, 1774 2 132, 157 0  
Ocypus fuscatus Gravenhorst, 1802 10 25 , 77 , 78 , 82 , 84 , 127 , 128 , 154 , 155 , 183 0  
Ocypus macrocephalus Gravenhorst, 1802 4 16, 35, 190, 199 0  
Ocypus nitens (Schrank, 1781) 3 8, 107, 133 0  
Ocypus tenebricosus (Gravenhorst, 1846) 11 16 , 16 b , 35 , 61 , 69 , 84 , 114 a , 155 , 167 , 172 , 190 0 K
Ocyusa picina (Aubé, 1850) 2 110, 176 0  
Ochthephilum fracticorne (Paykull, 1800) 1 64 0  
Oligota pumilio (Kiesenwetter, 1858) 1 114 a 0  
Oligota pusillima (Gravenhorst, 1806) 1 76 0  
Olophrum assimile (Paykull, 1800) 12 1 , 22 , 27 , 84 , 95 , 115 , 137 , 141 , 154 , 167 , 168 , 186 0  
Olophrum piceum (Gyllenhal, 1810) 6 1 , 15 , 64 , 82 , 154 , 194 EN K
Omalium caesum Gravenhorst, 1806 33 1 , 7 , 10 , 14 , 15 , 16 a , 16 b , 19 , 36 a , 46 , 61 , 65 , 78 , 91 , 101 , 114 a , 115 , 120 , 120 , 121 , 137 , 151 , 147 , 152 , 154 , 157 , 173 , 176 , 179 , 183 , 184 , 184 a , 186 0  
Omalium excavatum Stephens, 1834 4 1, 48, 183, 195 0  
Omalium rivulare (Paykull, 1789) 33 1 , 14 , 15 , 16 b , 36 a , 39 , 41 , 46 , 48 , 50 a , 53 , 55 , 60 , 63 , 65 , 78 , 91 , 99 , 101 , 102 , 103 , 114 a , 127 , 137 , 145 , 147 , 151 , 152 , 154 , 176 , 183 , 184 a , 185 0  
Omalium rugatum Mulsant & Rey, 1880 7 101 , 119 , 147 , 154 , 176 , 183 , 184 a VU K
Omalium validum Kraatz, 1857 1 184 a VU K
Ontholestes murinus (Linnaeus, 1758) 11 1 , 15 , 42 , 46 , 55 , 63 , 87 , 147 , 154 , 156 , 173 0  
Ontholestes tesselatus (Geoffroy, 1785) 15 1 , 14 , 36 , 39 , 42 , 46 , 55 , 69 , 114 a , 115 , 154 , 155 , 161 , 167 , 181 0  
Othius angustus Stephens, 1833 2 97, 154 0  
Othius punctulatus (Goeze, 1777) 20 1 , 14 , 16 b , 35 , 41 , 55 , 61 , 78 , 100 , 101 , 114 a , 137 , 145 , 151 , 154 , 155 , 166 a , 168 , 186 , 187 0  
Othius subuliformis Stephens, 1833 18 1 , 10 , 41 , 48 , 50 , 57 , 78 , 82 , 84 , 91 , 103 , 120 , 137 , 154 , 161 , 173 , 176 , 183 0  
Oxypoda acuminata (Stephens, 1832) 6 16 b , 119 , 137 , 171 , 176 , 195 0  
Oxypoda alternans (Gravenhorst, 1802) 14 14 , 39 , 41 , 42 , 48 , 78 , 91 , 101 , 103 , 114 a , 151 , 154 , 167 , 176 0  
Oxypoda annularis (Mannerheim, 1830) 2 137, 167 0  
Oxypoda brevicornis (Stephens, 1832) 3 78, 103, 176 0  
Oxypoda elongatula Aubé, 1850 1 61 0  
Oxypoda formiceticola Märkel, 1841 1 34 0  
Oxypoda haemorrhoa (Mannerheim, 1830) 1 61 0  
Oxypoda longipes Mulsant & Rey, 1861 2 63, 151 0  
Oxypoda opaca (Gravenhorst, 1802) 9 15 , 16 b , 61 , 63 , 91 , 137 , 151 , 154 , 176 0  
Oxypoda procerula Mannerheim, 1830 1 61 0  
Oxypoda rufa Kraatz, 1856 1 186 0  
Oxypoda spectabilis Märkel, 1844 2 1, 167 0  
Oxypoda vittata Märkel, 1842 2 176, 183 0  
Oxyporus maxilosus Fabricius, 1793 6 64 , 87 , 101 , 102 , 170 , 202 0  
Oxyporus rufus (Linnaeus, 1758) 10 1 , 15 , 42 , 53 , 97 , 102 , 132 , 154 , 157 , 199 0  
Oxytelus fulvipes Erichson, 1839 2 8, 154 0  
Oxytelus laqueatus (Marsham, 1802) 8 8 , 15 , 55 , 76 , 97 , 115 , 154 , 161 0  
Oxytelus sculptus Gravenhorst, 1806 5 54 , 55 , 161 , 168 , 170 0  
Paederus brevipennis Lacordaire, 1835 2 110, 133 0  
Paederus riparius (Linnaeus, 1758) 3 87, 110, 170 0  
Paederus schoenherri Cwalina, 1889 1 64 0  
Parabolitobius formosus (Gravenhorst, 1806) 4 1, 12, 132, 150 0  
Parabolitobius inclinans (Gravenhorst, 1806) 4 1, 78, 176, 183 VU K
Phacophallus parumpunctatus (Gyllenhal, 1827) 2 1, 84 0  
Philonthus addendus Sharp, 1867 10 14 , 15 , 22 , 53 , 69 , 115 , 121 , 128 , 154 , 181 0  
Philonthus albipes (Gravenhorst, 1802) 13 1 , 8 , 53 , 55 , 76 , 87 , 97 , 104 , 105 , 115, 154 , 161 , 167 a , 173 0  
Philonthus atratus (Gravenhorst, 1802) 17 15 , 55 , 56 , 73 , 74 , 95 , 99 , 101 , 102 , 103 , 110 , 115 , 137 , 144 , 150 , 165 , 166 a 0  
Philonthus carbonarius (Gravenhorst, 1802) 14 1 , 14 , 27 , 33 , 55 , 61 , 87 , 97 , 110 , 137 , 150 , 154 , 157 , 173 0  
Philonthus cognatus Stephens, 1832 24 33 , 36 , 45 , 46 , 48 , 50 , 65 , 77 , 78 , 98 , 101 , 103 , 110 , 121 , 127 , 128 , 137 , 154 , 155 , 156 , 166 a , 167 , 173 , 199 0  
Philonthus concinus (Gravenhorst, 1802) 3 15, 55, 154 0  
Philonthus coprophilus Jarrige, 1949 1 55 VU K
Philonthus corruscus (Gravenhorst, 1802) 2 1, 137 0  
Philonthus cruentatus (Gmelin, 1790) 6 1 , 55 , 87 , 123 , 147 , 154 0  
Philonthus debilis (Gravenhorst, 1802) 4 1, 87, 154, 170 0  
Philonthus decorus (Gravenhorst, 1802) 30 15 , 16 , 16 b , 22 , 25 , 50 a , 51 , 53 , 55 , 61 , 78 , 84 , 87 , 102 , 107 , 114 a , 115 , 121 , 128 , 137 , 145 , 150 , 152 , 154 , 155 , 167 , 168 , 172 , 190 , 199 0  
Philonthus discoideus (Gravenhorst, 1802) 3 1, 55, 154, VU K
Philonthus intermedius (Lacordaire, 1835) 1 137 EN K
Philonthus jurgans Tottenham, 1937 7 1, 15, 33, 55, 76, 154, 198 0  
Philonthus laevicollis (Lacordaire, 1835) 21 15 , 16 b , 20 , 22 , 25 , 61 , 78 , 84 , 103 , 112 , 115 , 119 , 120 , 121 , 127 , 128 , 150 , 154 , 167 , 168 , 199 0  
Philonthus laminatus (Creutzer, 1799) 17 1 , 16 b , 20 , 22 , 25 , 52 , 69 , 87 , 115 , 127 , 128 , 132 , 137 , 151 , 154 , 155 , 168 0  
Philonthus lepidus (Gravenhorst, 1802) 1 17 0  
Philonthus longicornis Stephens, 1832 2 1, 15 0  
Philonthus mannerheimi Fauvel, 1869 1 91 0  
Philonthus marginatus (Müller, 1764) 8 1 , 15 , 45 , 87 , 103 , 104 , 154 , 195 0  
Philonthus nigrita (Gravenhorst, 1806) 1 14 VU K
Philonthus nitidicollis (Lacordaire, 1835) 1 1 0  
Philonthus nitidus (Fabricius, 1787) 4 1, 15, 69, 155 0 K
Philonthus politus (Linnaeus, 1758) 5 1, 15, 39, 154, 168 0  
Philonthus pseudovarians Strand, 1941 5 1, 55, 154, 157, 173 VU K
Philonthus quisquiliarius (Gyllenhal, 1810) 12 1 , 15 , 63 , 87 , 101 , 110 , 133 , 141 , 151 , 161 , 170 , 193 0  
Philonthus rectangulus Sharp, 1874 7 1 , 54 , 55 , 110 , 147 , 154 , 170 0  
Philonthus rotundicollis (Ménétriés, 1832) 5 56, 121, 127, 128, 170 0  
Philonthus rubripennis Stephens, 1832 2 1, 8 0  
Philonthus sanguinolentus (Gravenhorst, 1802) 5 55 , 84 , 123 , 154 , 198 0  
Philonthus spinipes Sharp, 1874 2 64, 147 0  
Philonthus splendens (Fabricius, 1793) 5 1, 15, 154, 155, 199 0  
Philonthus succicola Thomson, 1860 22 1 , 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 51 , 61 , 63 , 78 , 97 , 105 , 110 , 114 a , 133 , 141 , 150 , 155 , 172 , 181 0  
Philonthus tenuicornis Mulsant & Rey, 1853 18 15 , 16 b , 50 a , 54 , 55 , 84 , 97 , 103 , 110 , 115 , 119 , 121 , 128 , 137 , 154 , 161 , 167 a , 173 0  
Philonthus umbratilis (Gravenhorst, 1802) 5 1, 55, 101, 110, 154 0  
Philonthus varians (Paykull, 1789) 6 15 , 82 , 123 , 147 , 154 , 167 a 0  
Phloeocharis subtilissima
Mannerheim, 1830
1 110 0  
Phloeonomus punctipennis Thomson, 1867 1 15 0  
Phloeonomus pusillus (Gravenhorst, 1806) 4 1, 19, 78, 132 0  
Phyllodrepa floralis (Paykull, 1789) 6 1, 15, 110, 115, 154, 168 0  
Phyllodrepa nigra (Gravenhorst, 1806) 5 1, 15, 64, 132, 168 0  
Plataraea dubiosa (Benick, 1934) 1 114 a 0  
Plataraea elegans ( Benick, 1934) 1 55 0  
Platydracus fulvipes (Scopoli, 1763) 7 7 , 21 , 46 , 53 , 61 , 121 , 128 0  
Platydracus latebricola (Gravenhorst, 1806) 3 25, 27, 33 0  
Platydracus stercorarius (Olivier, 1795) 2 132, 154 0  
Platystethus arenarius (Geoffroy, 1785) 13 15 , 36 a , 46 , 50 , 54 , 55 , 76 , 104 , 151 , 154 , 161 , 179 , 185 0  
Platystethus cornutus cornutus (Gravenhorst, 1802) 3 154, 170, 191 0  
Plectophloeus fischeri (Aubé, 1833) 11 1 , 14 , 15 , 41 , 78 , 115 , 151 , 154 , 184 a , 186 , 195 0  
Proteinus atomarius Erichson, 1840 3 132, 176, 183 0  
Proteinus brachypterus (Fabricius, 1792) 23 15 , 36 a , 41 , 46 , 48 , 64 , 78 , 80 , 91 , 101 , 133 , 137 , 151 , 151 , 152 , 166 a , 167 a , 176 , 179 , 183 , 184 , 184 a , 187 0  
Proteinus crenulatus Pandellé, 1867 5 1, 15, 154, 176, 183 0  
Proteinus laevigatus Hochhut, 1872 5 1, 15, 41, 107, 173 0  
Pselaphus heisei Herbst, 1792 8 1 , 15 , 39 , 48 , 101 , 132 , 132 , 154 0  
Quedius boopoides Munster, 1923 3 1, 14, 112 0 K
Quedius boops (Gravenhorst, 1802) 2 101, 154 VU K
Quedius brevis Erichson, 1840 2 34, 41 0  
Quedius cinctus (Paykull, 1790) 7 1, 7, 15, 103, 119, 167, 168 0  
Quedius cruentus (Olivier, 1795) 8 1 , 46 , 80 , 82 , 87 , 144 , 166 a , 173 , 195 0  
Quedius curtipennis Bernhauer, 1908 1 1 0  
Quedius fuliginosus (Gravenhorst, 1802) 27 1 , 15 , 25 , 36 , 39 , 45 , 50 , 61 , 78 , 82 , 83 , 97 , 101 , 102 , 110 , 115 , 128 , 132 , 137 , 145 , 152 , 154 , 167 , 168 , 183 , 184 a , 186 0  
Quedius fulvicollis (Stephens, 1833) 6 1, 14, 61, 65, 83, 84 VU K
Quedius fumatus (Stephens, 1833) 7 14 , 21 , 50 a , 145 , 152 , 167 , 183 0  
Quedius limbatus Heer, 1839 8 12 , 41 , 65 , 87 , 167 , 167 a , 183 , 187 0  
Quedius longicornis Kraatz, 1857 3 1, 16 b, 195 0  
Quedius lucidulus Erichson, 1839 12 1 , 15 , 21 , 36 , 50 a , 84 , 103 , 119 , 166 a , 167 , 167 a , 168 0  
Quedius maurorufus (Gravenhorst, 1806) 6 1 , 15 , 53 , 84 , 99 , 110 0  
Quedius maurus (Sahlberg, 1830) 3 15, 137, 186 0  
Quedius mesomelinus (Marsham, 1802) 28 1 , 15 , 21 , 33 , 36 , 45 , 46 , 51 , 57 , 64 , 76 , 77 , 78 , 83 , 103 , 127 , 128 , 137 , 151 , 156 , 161 , 166 a , 167 a , 168 , 176 , 179 , 181 , 183 0  
Quedius microps Gravenhorst, 1847 2 41, 141 0  
Quedius molochinus (Gravenhorst, 1806) 4 87, 132, 147, 154 0  
Quedius nitipennis (Stephens, 1833) 7 1 , 14 , 27 , 50 , 84 , 154 , 157 0  
Quedius paradisianus (Heer, 1839) 17 1 , 21 , 33 , 36 , 50 a , 57 , 65 , 69 , 83 , 91 , 101 , 114 a , 128 , 154 , 161 , 176 , 184 a 0  
Quedius plagiatus Mannerheim, 1843 8 1 , 14 , 21 , 45 , 46 , 110 , 154 , 161 0  
Quedius puncticollis (Thomson, 1867) 1 144 0  
Quedius riparius Kellner, 1843 3 8, 74, 77 VU K
Quedius scintilans (Gravenhorst, 1806) 2 1, 103 0  
Quedius scitus (Gravenhorst, 1806) 1 154 0  
Quedius suturalis Kiesenwetter, 1845 3 167, 176, 183 0  
Quedius umbrinus Erichson, 1839 7 1 , 15 , 50 a , 61 , 74 , 101 , 114 a 0  
Quedius xanthopus Erichson, 1839 3 78, 133, 154 0  
Rugilus mixtus (Lohse, 1956) 2 133, 170 EN K
Rugilus orbiculatus (Paykull, 1789) 12 1 , 7 , 16 a , 16 b , 54 , 55 , 87 , 154 , 166 a , 167 a , 168 , 173 0  
Rugilus rufipes Germar, 1836 32 7 , 14 , 15 , 16 b , 21 , 23 , 33 , 35 , 36 , 39 , 46 , 53 , 61 , 63 , 78 , 99 , 101 , 103 , 110 , 115 , 127 , 128 , 133 , 137 , 150 , 154 , 155 a , 157 , 166 a , 168 , 173 , 183 0  
Scaphidium qudrimaculatum Olivier, 1790 18 10 , 16 b , 19 , 21 , 36 , 39 , 41 , 46 , 77 , 78 , 83 , 95 , 114 a , 137 , 154 , 155 , 167 , 195 0  
Scaphisoma agaricium (Linnaeus, 1758) 9 21 , 39 , 42 , 46 , 48 , 78 , 91 , 101 , 195 0  
Scaphisoma assimile Erichson, 1845 6 19 , 45 , 53 , 61 , 64 , 187 0  
Scaphisoma inopitatum Löbl, 1967 5 21 , 33 , 42 , 45 , 46 0  
Scaphisoma obenbergeri Löbl, 1963 2 87, 161 EN K
Scopaeus laevigatus (Gyllenhal, 1827) 1 64 0  
Scopaeus sulcicollis (Stephens, 1833) 2 36, 110 0  
Scydmaeus perrisi (Reitter, 1879) 1 53 0  
Scydmaeus rufus P. W. J. Müller & Kunze, 1822 2 53, 54 0  
Scydmaeus tarsatus (P. W. J. Müller & Kunze, 1822) 13 15 , 49 , 53 , 54 , 55 , 82 , 84 , 115 , 154 , 167 a , 168 , 186 , 198 0  
Sepedophilus bipunctatus (Gravenhorst, 1802) 1 110 EN K
Sepedophilus immaculatus (Stephens, 1832) 4 10, 53, 137, 155 0  
Sepedophilus littoreus (Linnaeus, 1758) 2 101, 195 0  
Sepedophilus transcaspicus (Bernhauer, 1917) 1 53 VU K
Sepedophilus marshami (Stephens, 1832) 3 137, 151, 173 0  
Sepedophilus obtusus (Luze, 1902) 3 16 b, 101, 173 0  
Sepedophilus pedicularius (Gravenhorst, 1802) 1 166 a 0  
Sepedophilus testaceus (Fabricius, 1793) 12 15 , 41 , 50 , 61 , 65 , 78 , 101 , 102 , 134 , 154 , 173 , 187 0  
Schistoglossa curtipennis (Sharp, 1869) 1 39 EN K
Staphylinus caesareus Cederhjelm, 1798 1 82 0  
Staphylinus erythropterus Linnaeus, 1758 17 7 , 23 , 25 , 64 , 69 , 77 , 78 , 101 , 103 , 107 , 115 , 121 , 127 , 128 , 132 , 154 , 199 0  
Stenichus collaris collaris (P. W. J. Müller & Kunze, 1822) 16 1 , 36 , 41 , 65 , 78 , 110 , 114 a , 132 , 137 , 145 , 151 , 152 , 167 , 168 , 186 , 195 0  
Stenichus scutellaris (P. W. J. Müller & Kunze, 1822) 5 50 , 132 , 137 , 154 , 173 0  
Stenus argus Gravenhorst 1806 2 8, 187 0  
Stenus asseguens Rey, 1884 1 1 0  
Stenus ater Mannerheim, 1830 1 82 0  
Stenus bifoveolatus Gyllenhal, 1827 10 14 , 15 , 41 , 48 , 61 , 82 , 84 , 101 , 160 , 194 0  
Stenus biguttatus (Linnaeus, 1758) 14 1 , 15 , 63 , 84 , 101 , 106 , 110 , 135 , 137 , 144 , 145 , 152 , 154 , 157 0  
Stenus bimaculatus Gyllenhal, 1810 13 15 , 23 , 61 , 74 , 77 , 78 , 121 , 127 , 128 , 135 , 137 , 145 , 194 0  
Stenus binotatus Ljungh, 1804 7 15 , 54 , 76 , 101 , 155 , 160 , 169 0  
Stenus boops Ljungh, 1810 8 29 , 50 , 81 , 95 , 101 , 102 , 110 , 187 0  
Stenus brunnipes Stephens, 1833 14 1 , 7 , 15 , 51 , 61 , 65 , 84 , 101 , 115 , 150 , 154 , 157 , 167 a , 168 0  
Stenus canaliculatus Gyllenhal, 1827 8 7 , 15 , 26 , 51 , 61 , 114 , 154 , 169 0  
Stenus carpathicus Ganglbauer, 1896 3 61, 145, 147 0  
Stenus cicindeloides (Schaller, 1783) 11 1 , 14 , 15 , 29 , 50 , 87 , 101 , 144 , 157 , 175 , 176 0  
Stenus clavicornis (Scopoli, 1763) 33 1 , 15 , 18 , 23 , 27 , 33 , 40 , 42 , 46 , 48 , 50 , 53 , 55 , 61 , 83 , 84 , 91 , 99 , 105 , 115 , 128 , 137 , 147 , 150 , 154 , 155 , 157 , 167 , 167 a , 173 , 183 , 186 , 193 0  
Stenus comma LeConte, 1863 13 1 , 15 , 29 , 81 , 98 , 99 , 101 , 144 , 150 , 152 , 154 , 173 , 193 0  
Stenus crassus Stephens, 1833 1 110 0  
Stenus flavipalpis Thomson, 1860 2 156, 157 0  
Stenus flavipes Stephens, 1833 12 1 , 2 , 48 , 55 , 76 , 99 , 102 , 106 , 115 , 154 , 157 , 171 0  
Stenus fossulatus Erichson, 1840 7 1 , 21 , 36 , 40 , 45 , 115 , 154 0  
Stenus fulvicornis Stephens, 1833 13 1 , 14 , 19 , 23 , 27 , 77 , 78 , 84 , 87 , 99 , 106 , 154 , 157 0  
Stenus fuscipes Gravenhorst, 1802 1 1 0  
Stenus geniculatus Gravenhorst, 1806 5 1 , 61 , 154 , 157 , 165 0  
Stenus glacialis Heer, 1839 3 114 a, 166 a, 184 0 K
Stenus humilis Erichson, 1839 17 1 , 50 , 60 , 61 , 65 , 99 , 101 , 102 , 110 , 119 , 137 , 151 , 155 a , 157 , 167 , 186 , 187 0  
Stenus impressus Germar, 1824 12 1 , 14 , 15 , 39 , 48 , 78 , 82 , 101 , 154 , 176 , 184 , 185 0  
Stenus incrassatus Erichson, 1839 3 1, 81, 101 0  
Stenus intermedius Rey, 1884 1 110 0  
Stenus juno (Fabricius, 1789) 15 1 , 8 , 23 , 50 , 61 , 63 , 84 , 106 , 110 , 115 , 137 , 144 , 157 , 160 , 173 0  
Stenus latifrons Erichson, 1839 6 1 , 15 , 48 , 76 , 110 , 157 0  
Stenus ludyi Fauvel, 1886 1 1 EN K
Stenus nigritulus Gyllenhal, 1827 1 84 0  
Stenus nitens Stephens, 1833 1 154 0  
Stenus nitidiusculus nitidiusculus Stephens, 1833 8 1 , 15 , 61 , 77 , 78 , 84 , 154 , 157 VU K
Stenus niveus Fauvel, 1865 1 101 EN K
Stenus ochropus Kiesenwetter, 1858 1 84 0  
Stenus oscilator Rye, 1870 1 15 EN K
Stenus pallitarsis Stephens, 1833 2 63, 110 0  
Stenus parcior Bernhauer, 1929 1 64 VU K
Stenus picipennis Erichson, 1840 1 15 0  
Stenus picipes picipes Stephens, 1833 6 61 , 83 , 101 , 157 , 187 , 199 0  
Stenus providus Erichson, 1839 2 1, 95 0  
Stenus pubescens Stephens, 1833 4 8, 15, 16 a, 101 0  
Stenus pusillus Stephens, 1833 7 1 , 15 , 33 , 61 , 110 , 145 , 193 0  
Stenus similis (Herbst, 1784) 29 1 , 2 , 14 , 15 , 16 a , 16 b , 50 , 61 , 77 , 78 , 83 , 84 , 99 , 101 , 102 , 103 , 106 , 120 , 121 , 137 , 154 , 155 a , 157 , 165 , 167 a , 171 , 181 , 187 , 199 0  
Stenus solutus Erichson, 1840 3 110, 134, 157 0  
Stenus tarsalis Ljungh, 1810 5 77, 78, 101, 102, 144 0  
Sunius melanocephalus (Fabricius, 1792) 7 29 , 55 , 82 , 133 , 150 , 152 , 170 0  
Syntomium aeneum (P. Müller, 1821) 10 14 , 15 , 41 , 151 , 167 , 176 , 179 , 184 a , 186 , 187 0  
Tachinus bipustulatus (Fabricius, 1793) 1 1 0  
Tachinus corticinus Gravenhorst, 1802 6 15 , 50 , 101 , 154 , 173 , 187 0  
Tachinus elongatus Gyllenhal, 1810 1 181 0 K
Tachinus fimetarius Gravenhorst, 1802 11 16 b , 17 , 91 , 97 , 103 , 115 , 121 , 128 , 154 , 168 , 173 0  
Tachinus laticollis Gravenhorst, 1802 25 7 , 14 , 15 , 16 b , 23 , 25 , 33 , 36 , 46 , 55 , 61 , 78 , 83 , 101 , 110 , 115 , 128 , 137 , 152 , 154 , 157 , 166 a , 167 , 173 , 183 0  
Tachinus lignorum (Linnaeus, 1758) 5 15, 76, 128, 141, 185 0  
Tachinus marginellus (Fabricius, 1781) 17 7 , 15 , 16 b , 50 a , 51 , 55 , 61 , 65 , 76 , 97 , 104 , 145 , 154 , 157 , 167 a , 173 , 185 0  
Tachinus pallipes (Gravenhorst, 1806) 13 14 , 15 , 65 , 78 , 101 , 114 a , 152 , 157 , 161 , 167 , 168 , 176 , 177 0  
Tachinus proximus Kraatz, 1855 5 1, 14, 15, 154, 161 0  
Tachinus rufipennis Gyllenhal, 1810 1 61 0  
Tachinus signatus (Gravenhorst, 1802) 38 8 , 10 , 14 , 15 , 16 b , 18 , 19 , 20 , 22 , 23 , 25 , 46 , 50 , 55 , 61 , 63 , 65 , 78 , 99 , 110 , 114 a , 115 , 119 , 127 , 128 , 137 , 147 , 150 , 151 , 154 , 155 , 156 , 158 , 166 a , 167 a , 168 , 191 , 199 0  
Tachinus subterraneus (Linnaeus, 1758) 5 15 , 61 , 103 , 151 , 168 0  
Tachyporus abdominalis (Fabricius, 1781) 1 154 0  
Tachyporus atriceps Stephens, 1832 13 53 , 57 , 61 , 63 , 101 , 102 , 110 , 123 , 145 , 150 , 151 , 166 a , 173 0  
Tachyporus dispar (Paykull, 1789) 20 15 , 16 b , 34 , 36 , 48 , 55 , 61 , 76 , 91 , 110 , 145 , 147 , 151 , 152 , 154 , 157 , 167 , 168 , 173 , 176 0  
Tachyporus hypnorum (Fabricius, 1775) 25 7 , 8 , 15 , 16 b , 18 , 36 , 46 , 48 , 50 a , 53 , 61 , 78 , 91 , 101 , 102 , 121 , 137 , 147 , 150 , 151 , 152 , 154 , 157 , 167 , 173 0  
Tachyporus chrysomelinus (Linnaeus, 1758) 10 15 , 16 b , 34 , 61 , 65 , 91 , 137 , 154 , 155 , 157 0  
Tachyporus nitidulus (Fabricius, 1781) 9 35 , 65 , 83 , 91 , 103 , 137 , 152 , 166 a , 183 0  
Tachyporus obtusus (Linnaeus, 1767) 30 1 , 15 , 16 b , 18 , 19 , 23 , 36 a , 41 , 46 , 61 , 63 , 65 , 97 , 99 , 101 , 110 , 115 , 128 , 137 , 141 , 145 , 147 , 151 , 161 , 166 a , 166 a , 167 a , 173 , 176 , 187 0  
Tachyporus pusillus Gravenhorst, 1806 4 91, 101, 154, 173 0  
Tachyporus ruficollis Gravenhorst, 1802 3 60, 167, 187 0  
Tachyporus solutus Erichson, 1839 18 14 , 15 , 18 , 35 , 41 , 55 , 60 , 61 , 77 , 78 , 97 , 102 , 115 , 121 , 128 , 145 , 154 , 166 a 0  
Tachyusa nitella (Fauvel, 1895) 1 1 VU K
Tasgius melanarius (Heer, 1839) 7 20 , 22 , 27 , 50 a , 69 , 120 , 127 0  
Tetartopeus quadratus (Paykull, 1789) 2 87, 110 0  
Tetartopeus terminatus (Gravenhorst, 1802) 5 1, 41, 50, 61, 64, 0  
Thiasophila angulata (Erichson, 1837) 4 34, 65, 91, 132 0  
Thinonoma atra (Gravenhorst, 1806) 1 1 0  
Trichiusa immigrata Lohse, 1984 2 168, 200 0  
Trichophya pilicornis (Gyllenhal, 1810) 1 15 VU K
Trimium brevicorne (Reichenbach, 1816) 7 1 , 15 , 50 a , 51 , 53 , 167 , 186 0  
Trimium carpathicum Saulcy, 1875 9 15 , 41 , 57 , 78 , 91 , 101 , 103 , 167 , 186 0  
Tychus niger (Paykull, 1789) 2 46, 184 a 0  
Tyrus mucronatus (Panzer, 1805) 12 1 , 15 , 21 , 38 , 39 , 42 , 45 , 112 , 123 , 132 , 154 , 195 0  
Xantholinus laevigatus Jacobsen, 1849 2 1, 198 0  
Xantholinus linearis (Olivier, 1795) 5 1 , 82 , 91 , 120 , 154 0  
Xantholinus longiventris Heer, 1839 2 10, 82 0  
Xantholinus tricolor (Fabricius, 1787) 11 1 , 15 , 53 , 78 , 82 , 97 , 100 , 114 a , 137 , 154 , 173 0  
Xylodromus affinis (Gerhardt, 1877) 4 15, 55, 165, 168 0  
Xylodromus concinnus (Marsham, 1802) 4 1, 50 a, 55, 127 0  
Xylodromus depressus (Gravenhorst, 1802) 1 1 0  
Xylostiba bosnica (Bernhauer, 1902) 1 200 EN  
Xylostiba monilicornis (Gyllenhal, 1810) 3 1, 78, 132 VU K
Zyras cognatus (Märkel, 1842) 1 49 0  
Zyras collaris (Paykull, 1800) 1 1 0  
Zyras haworthi (Stephens, 1832) 1 36 VU K
Zyras limbatus (Paykull, 1789) 2 84, 132 0  
Zyras similis (Märkel, 1844) 1 183 CR K
Tenebrionidae        
Allecula morio (Fabricius, 1787) 6 64 , 69 , 141 , 155 , 155 a , 195 0  
Alphitophagus bifasciatus (Say, 1824) 4 53, 55, 154, 155 0  
Bolitophagus reticulatus (Linnaeus, 1767) 10 21 , 35 , 41 , 46 , 78 , 103 , 114 a , 115 , 155 a , 161 0  
Corticeus linearis (Fabricius, 1790) 2 33, 46 VU K
Corticeus unicolor Piller & Mitterpacher, 1783 1 78 0  
Diaclina fagi (Panzer, 1799) 2 55, 154 EN K
Diaperis boleti (Linnaeus, 1756) 3 61, 80, 155 0  
Eledona agaricola (Herbst, 1783) 2 27, 80 0  
Isomira murina (Linnaeus, 1758) 2 155 a, 173 0  
Lagria atripes Mulsant & Guillebeau, 1855 1 155 0  
Lagria hirta (Linnaeus, 1758) 15 7 , 14 , 15 , 16 b , 48 , 69 , 77 , 78 , 99 , 120 , 121 , 154 , 155 , 166 a , 171 0  
Scaphidema metallicum metallicum (Fabricius, 1792) 13 15 , 21 , 39 , 46 , 50 a , 120 , 121 , 134 , 150 , 155 , 173 , 186 , 187 0  
Tenebrio molitor Linnaeus, 1758 7 15 , 55 , 69 , 114 a , 141 , 151 , 154 0  
Tribolium castaneum (Herbst, 1797) 1 28 0  
Tribolium confusum Jacquelin du Val, 1868 4 28, 55, 141, 151    
Tribolium destructor Uyttenboogaart, 1933 2 49, 151 0  
Uloma culinaris (Linnaeus, 1758) 1 15 0  
Tetratomidae        
Tetratoma fungorum Fabricius, 1790 2 168, 202 0  
Throscidae        
Aulonothroscus brevicollis (Bonvouloir, 1859) 2 115, 137 0  
Trixagus carinifrons (Bonvouloir, 1859) 1 75 0  
Trixagus dermestoides (Linnaeus, 1766) 30 1 , 14 , 15 , 16 a , 16 b , 17 , 20 , 21 , 33 , 36 , 38 , 39 , 42 , 45 , 46 , 69 , 78 , 83 , 99 , 101 , 110 , 115 , 127 , 132 , 137 , 141 , 167 , 173 , 181 , 187 0  
Trixagus exul (Bonvouloir, 1859) 1 187 0  
Trogidae        
Trox scaber (Linnaeus, 1767) 6 15 , 141 , 155 , 155 a , 167 , 168 0  
Trogossitidae        
Nemozoma elongatum (Linnaeus, 1761) 14 19 , 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 78 , 128 , 141 , 155 , 155 a , 171 0  
Peltis ferruginea (Linnaeus, 1758)   14 1 , 14 , 15 , 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 46 , 78 , 126 , 141 , 161 , 184 0  
Zopheridae        
Bitoma crenata (Fabricius, 1775) 11 15 , 21 , 33 , 36 , 39 , 42 , 45 , 46 , 92 , 101 , 103 0  
Synchita humeralis (Fabricius, 1792) 2 155, 155 a 0  

 

Tabulka 3. Přehled kriticky ohrožených druhů (CR) a jejich lokality

čeleď/druh čísla lokalit, na kterých byl druh zjištěn
Dytiscidae  
Cybister lateralimarginalis (De Geer, 1774) 63
Hydroporus fuscipennis Schaum, 1868 8
Elateridae  
Sericus subaeneus (W. Redtenbacher, 1842) 1 , 14 , 21 , 33 , 42 , 85 , 177
Zorochus meridionalis (Laporte, 1840) 155
Chrysomelidae  
Chrysolina umbratilis (Weise, 1887) 57, 141
Chrysomela lapponica Linnaeus, 1758 14, 176
Melandryidae  
Orchesia blandula Brancsik, 1874 51, 186
Staphylinidae  
Gabrius astutoides (A. Strand, 1946) 77
Micropeplus longipennis Kraatz, 1859 187
Mycetoporus bimaculatus Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835 51, 114 a
Zyras similis (Märkel, 1844) 183

 

Tabulka 4. Přehled ohrožených druhů (EN) a jejich lokality

čeleď/druh čísla lokalit, na kterých byl druh zjištěn
Bolboceratidae  
Odonteus armiger(Scopoli, 1772) 141, 155 a
Byrrhidae  
Curimopsis paleata(Erichson, 1846) 1, 101
Cerambycidae  
Etorufus pubescens(Fabricius, 1787) 1 , 7 , 14 , 159 , 161 , 178 a , 181
Monochamus sartor(Fabricius, 1787) 1 , 14 , 86 , 159 , 161 , 176 , 178
Pachyta lamed lamed(Linnaeus, 1758) 161
Elateridae  
Ampedus suecicus(Palm, 1947) 4 , 21 , 24 , 33 , 36 , 38 , 39 , 42 , 45 , 46 , 48 , 85
Cidnopus aeruginosus(Olivier, 1790) 101, 186
Ctenicera virens(Schrank, 1781) 21, 126
Hypnoidus riparius(Fabricius, 1792) 74 , 77 , 101 , 165
Oedostethus quadripustulatus(Fabricius, 1792) 53, 128
Orithales serraticornis(Paykull, 1800) 14
Endomychidae  
Lycoperdina bovistae(Fabricius, 1792) 167
Eucnemidae  
Eucnemis capucinaAhrens, 1812 155 a
Hylis foveicollis (C. G. Thomson, 1874) 45 , 78 , 114 a , 155 a
Haliplidae  
Brychius elevatus(Panzer, 1794) 8, 75
Haliplus confinisStephens, 1828 101
Hydrophilidae  
Laccobius obscuratus obscuratus Rottenberg, 1874 15 164
Chrysomelidae  
Cryptocephalus parvulusO. F. Müller, 1776 14, 181
Cryptocephalus pusillusFabricius, 1777 16 b , 110 , 127 , 155 , 157 , 199
Cryptocephalus sexpunctatus (Linnaeus, 1758) 102, 155 a
Cryptocephalus vittatusFabricius, 1775 14, 123, 154
Donacia cinerea (Herbst, 1784) 101, 144
Donacia clavipes(Fabricius, 1793) 101
Donacia versicolorea(Brahm, 1790) 101
Gonioctena linnaeana(Schrank, 1781) 1
Chrysomela cuprea(Fabricius, 1775) 55, 99, 188
Mniophila muscuorum(Koch, 1803) 167
Sclerophaedon carniolicus (Germar, 1824) 14 , 15 , 61 , 64 , 102 , 126 , 154 , 155 , 176 , 181
Timarcha metallica metallica (Laicharting, 1781) 36 a , 41 , 46 , 61 , 64 , 78 , 99 , 107 , 126 , 145 , 167 , 176 , 179 , 183 , 184 a , 188
Megalopodidae  
Zeugophora turneriPower, 1863 84
Melandryidae  
Xylita laevigata(Hellenius, 1786) 21, 46
Phloeostichidae  
Phloeostichus denticollisW. Redtenbacher, 1842 41
Psephenidae  
Eubria palustris(Germar, 1818) 115
Salpingidae  
Rabocerus gabrieli(Gerhardt, 1901) 99, 152
Scarabaeidae  
Psammoporus mimicusPittino, 2006 1
Oryctes nasicornisondrejanus Minck, 1916 53 , 55 , 69 , 100 , 141 , 159 , 185 , 189 , 195 , 198
Staphylinidae  
Atrecus longiceps(Fauvel, 1873) 15, 46, 182 a
Bryoporus cernuus(Gravenhorst, 1806) 77, 78, 145
Emus hirtus (Linnaeus, 1758) 195
Eusphalerum tenenbaumi (Bernhauer, 1932) 83 , 154 , 167 , 181
Eusphalerum torquatum(Marsham, 1802) 183
Gabrius astutus(Erichson, 1840) 1
Heterothops minutusWolleston, 1860 48, 84
Liogluta micans (Mulsant et Rey, 1852) 57, 184 a
Mycetoporus rufescens(Stephens, 1832) 110
Ocalea concolorKiesenwetter, 1847 144
Ocalea rivularis Miller, 1851 1, 166, 182 a
Olophrum piceum(Gyllenhal, 1810) 1 , 15 , 64 , 82 , 154 , 194
Philonthus intermedius(Lacordaire, 1835) 137
Rugilus mixtus (Lohse, 1956) 133, 170
Scaphisoma obenbergeriLöbl, 1963 87, 161
Sepedophilus bipunctatus(Gravenhorst, 1802) 110
Schistoglossa curtipennis(Sharp, 1869) 39
Stenus ludyi Fauvel, 1885 1
Stenus niveus Fauvel, 1865 101
Stenus oscilator Rey, 1870 15
Xylostiba bosnica(Bernhauer, 1902) 200
Tenebrionidae  
Diaclina fagi (Panzer, 1799) 55, 154

 

Tabulka 5. Přehled zranitelných druhů (VU) a jejich lokality

čeleď/druh čísla lokalit, na kterých byl druh zjištěn
Agyrtidae  
Agyrtes bicolor Laporte, 1840 41
Pteroloma forsstromii (Gyllenhal, 1810) 1, 60, 176
Buprestidae  
Agrilus betuleti (Ratzeburg, 1837) 155
Byrrhidae  
Byrrhus pustulatus pustulatus(Forster, 1771) 100
Morychus aeneus (Fabricius, 1775) 50
Cantharidae  
Silis ruficollis (Fabricius, 1775) 144
Carabidae  
Chlaenius tristis (Schaller, 1783) 1
Ciidae  
Cis dentatus Mellié, 1848 21, 41, 45, 46, 151
Curculionidae  
Bagous glabrirostris (Herbst, 1795) 1
Phytobius leucogaster (Marsham, 1802) 101
Dytiscidae  
Derenectes latus (Stephens, 1829) 101
Dytiscus circumflexus Fabricius, 1801 63
Hydroporus longicornis Sharp, 1871 5 , 99 , 157 , 194
Hygrotus nigrolineatus (Steven, 1808) 144
Elateridae  
Aplotarsus angustulus(Kiesenwetter, 1858) 1, 2, 77, 84
Denticollis rubens (Piller et Mitterpacher, 1783) 14, 78, 154, 185
Liotrichus affinis (Paykull, 1800) 12 , 14 , 21 , 33 , 36 , 39 , 45 , 85 , 177 , 183
Paraphostistus impressus(Fabricius, 1792) 14 , 36 , 42 , 46 , 132 , 177
Quasimus minutissimus (Germar, 1817) 155
Endomychidae  
Endomychus coccineus (Linnaeus, 1758) 15 , 16 b , 46 , 155 a , 161
Erirhinidae  
Notaris maerkeli (Boheman, 1843) 84
Haliplidae  
Haliplus fulvus (Fabricius, 1801) 194
Helophoridae  
Helophorus dorsalis (Marsham, 1802) 15
Histeridae  
Abraeus granulum Erichson, 1839 41
Margarinotus merdarius (Hoffman, 1803) 22, 55, 132
Hydraenidae  
Hydraena morio Kiesenwetter, 1894 15 , 51 , 52 , 53 , 145 , 171
Hydrophilidae  
Berosus frontifoveatus Kuwert, 1888 144
Crenitis punctatostriata (Letzner, 1840) 1 , 14 , 181
Lampyridae  
Phosphaenus hemipterus(Geoffroy, 1762) 16 b , 50 a , 115 , 155 , 155 a
Leiodidae  
Choleva pozi Roubal 1916 61
Liodopria serricornis (Gyllenhal, 1813) 15, 39, 61
Melandryidae  
Conopalpus testaceus (A. G. Olivier, 1790) 155, 155 a
Serropalpus barbatus (Schaller, 1783) 167
Meloidae  
Meloe rugosus Marsham, 1802 141, 155
Meloe violaceus Marsham, 1802 60, 131, 150, 154, 198
Monotomidae  
Rhizophagus cribratus Gyllenhal, 1827 137, 155 a
Mycetophagidae  
Mycetophagus fulvicollis Fabricius, 1792 155 a
Mycetophagus multipunctatusFabricius, 1792 155
Mycetophagus populi (Fabricius, 1798) 43 a, 155 a
Nitidulidae  
Brassicogethes coeruleovirensFörster, 1849 15, 99, 110, 115, 165, 173
Ipidia binotata Reitter, 1875 21, 33, 36, 39, 45, 46, 132
Scarabaeidae  
Gnorimus nobilis (Linnaeus, 1758) 7, 101 , 121 , 159 , 161 , 178 a
Scirtidae  
Cyphon punctipennis Sharp, 1873 14
Silvanidae  
Silvanoprus fagi (Guérin-Ménéville, 1844) 15 , 74 , 103 , 115 , 154 , 155 , 166 a
Staphylinidae  
Anthobium unicolor (Marsham, 1802) 154
Anthophagus alpestris alpestrisHeer, 1839 1 , 14 , 17 , 84 , 154
Atheta aquatilis (C. G. Thomson, 1867) 179
Atheta luridipennis (Manerheim, 1830) 183
Bisnius nitidulus (Gravenhorst, 1802) 64
Bledius subterraneus Erichson, 1839 2, 60
Bolitochara mulsanti Sharp, 1875 39, 42, 114 a, 167
Bryophacis rufus (Erichson, 1839) 1 , 14 , 46 , 97 , 176 , 179
Cypha pulicaria (Erichson, 1839) 1
Deinopsis erosa (Kirby, 1832) 64, 133
Deliphrum tectum (Paykull, 1789) 1
Encephalus complicans Kirby, 1832 1 , 15 , 82 , 84 , 187
Erichsonius subopacus (Hochhut, 1851) 17
Eudectus giraudi l. Redtenbacher, 1857 41
Eusphalerum alpinum alpinum(Heer, 1839) 1 , 14 , 87 , 101 , 154 , 165 , 176
Eusphalerum longipenne(Erichson, 1839) 14 , 69 , 102 , 154 , 176
Eusphalerum pseudaucupariae (E. Strand, 1916) 15, 154
Gabrius appendiculatus Sharp, 1910 1 , 7 , 15 , 84 , 137
Gymnusa variegata Kiesenwetter, 1845 1, 115
Haploglossa gentilis (Märkel, 1845) 154
Haploglossa picipennis (Gyllenhall, 1827) 61
Hesperus rufipennis (Gravenhorst, 1802) 133
Hygronoma dimidiata(Gravenhorst, 1806) 1, 170
Leptusa flavicornis Brancsik, 1874 176, 183, 184 a
Lesteva hanseni Lohse, 1953 1, 4, 155, 176
Lesteva monticola Kiesenwetter, 1847 76
Lesteva pubescens Mannerheim, 1831 102
Mycetoporus corpulentus Luze, 1901 167
Mycetoporus glaber (Sperk, 1835) 161
Omalium rugatum Mulsant et Rey, 1880 101 , 119 , 147 , 154 , 176 , 183 , 184 a
Omalium validum Kraatz, 1857 184 a
Parabolitobius inclinans(Gravenhorst, 1806) 1, 78, 176, 183
Philonthus coprophilus Jarrige, 1949 55
Philonthus discoideus(Gravenhorst, 1802) 1, 55, 154
Philonthus nigrita (Gravenhorst, 1806) 14
Philonthus pseudovarians A. Strand, 1941 1, 55, 154, 157, 173
Quedius boops (Gravenhorst, 1802) 101, 154
Quedius fulvicollis (Stephens, 1833) 1, 14, 61, 65, 83, 84
Quedius riparius Kellner, 1843 8, 74, 77
Stenus nitidiusculus nitidiusculusStephens, 1833 1 , 15 , 61 , 77 , 78 , 84 , 154 , 157
Stenus parcior Bernhauer, 1929 64
Tachyusa nitella Fauvel, 1895 1
Trichophya pilicornis (Gyllenhal, 1810) 15
Xylostiba monilicornis (Gyllenhal, 1810) 1, 78, 132
Zyras haworthi (Stephens, 1832) 36
Tenebrionidae  
Corticeus linearis (Fabricius, 1790) 33, 46

 

Tabulka 6. Přehled téměř ohrožených druhů (NT) a jejich lokality

čeleď / druh čísla lokalit, na kterých byl druh zjištěn
Apionidae  
Ischnopterapion modestum(Germar, 1817) 105, 173
Squamapion hoffmanni (Wagner, 1930) 123
Buprestidae  
Agrilus cuprescens cuprescens(Ménétries, 1832) 155
Agrilus pratensis pratensis(Ratzeburg, 1837) 102
Buprestis rusticaLinnaeus, 1758 1 , 14 , 15 , 36 , 42 , 45 , 46 , 154 , 162 , 174 , 180
Coroebus elatus(Fabricius, 1787) 141, 168
Carabidae  
Carabus cancelatus cancelatus Illiger, 1798 14 , 22 , 29 , 46 , 127 , 141 , 146 , 150 , 154 , 155 , 159 , 161 , 173 , 187 , 199 , 202
Cicindela sylvaticaLinnaeus, 1758 15, 141
Dyschirius intermediusPutzeys, 1846 144
Perileptus areolatus areolatus (Creutzer, 1799) 155
Pterostichus rufitarsis cordatusLetzner, 1842 1 , 14 , 36 , 40 , 41 , 176 , 183 , 184 , 184 a
Cerambycidae  
Saperda similis(Laicharting, 1784) 154
Aromia moschata moschata(Linnaeus, 1758) 1 , 15 , 36 , 69 , 86 , 90 , 99 , 122 , 129 , 132 , 141 , 149 , 154 , 159 , 165 , 174
Pogonocherus ovatus (Goeze, 1777) 115
Saphanus piceus piceus (Laicharting, 1784) 1 , 46 , 132 , 141 , 151 , 154 , 155 a , 155 , 159 , 160
Curculionidae  
Acalles camelus(Fabricius, 1792) 41 , 57 , 64 , 78 , 103 , 122 , 161
Acalles fallaxBoheman, 1844 35 , 41 , 48 , 50 a , 57 , 65 , 78 , 83 , 91 , 103 , 114 a , 122 , 154 , 155 , 155 a , 161 , 166 a , 167 , 185 , 186 , 187
Bagous lutulentus(Gyllenhal, 1813) 101
Barynotus moerens(Fabricius, 1792) 16 b, 61, 84
Ceutorhynchus barbarae Suffrian, 1847 155
Ceutorhynchus inaffectatusGyllenhal, 1837 137
Ceutorhynchus parvulus C. Brisout de Barneville, 1869 137
Dorytomus reussiFormánek, 1908 185, 187
Larinus sturnus(Schaller, 1783) 155
Microplontus triangulum(Boheman, 1845) 57
Onyxacalles pyrenaeus(Boheman, 1844) 14 , 101 , 137 , 166 a , 167 , 185
Orthochaetes setiger (Beck, 1817) 50 a , 82 , 102 , 154
Otiorhynchus pinastri (Herbst, 1795) 83, 123
Otiorhynchus uncinatus Germar, 1824 15 , 50 a , 166 a , 167 , 198
Ruteria hypocrita(Boheman, 1837) 41 , 50 a , 57 , 64 , 78 , 114 a , 120 , 155 , 155 a , 167 , 186
Sirocalodes quercicola (Paykull, 1792) 151, 185, 187
Tachyerges rufitarsis Germar, 1827 15
Tropiphorus terricola (Neumann, 1838) 102, 154, 185, 187
Tychius pusillusGermar, 1842 154
Dytiscidae  
Graphoderus zonatus zonatus(Hoppe, 1795) 101
Stictotarsus duodecimpustulatus(Fabricius, 1792) 10
Elateridae  
Athous zebei Bach, 1854 1 , 8 , 12 , 14 , 15 , 16 b , 17 , 21 , 25 , 33 , 35 , 36 , 42 , 45 , 46 , 51 , 55 , 61 , 69 , 78 , 114 a , 115 , 128 , 134 , 137 , 141 , 144 , 154 , 155 , 156 , 167 , 171 , 181
Calambus bipustulatus (Linnaeus, 1767) 135
Cardiophorus nigerrimusErichson, 1840 14, 159
Stenagostus rufus(De Geer, 1774) 79
Erirhinidae  
Thryogenes scirrhosus(Gyllenhal, 1836) 29, 144
Helophoridae  
Helophorus arvernicus Mulsant, 1844 1 , 8 , 13 , 53 , 841 , 8 , 13 , 53 , 84
Helophorus asperatus Rey, 1885 50, 95, 99
Leiodidae  
Anisotoma glabra(Fabricius, 1787) 1, 33
Ptinidae  
Ptinus coarticollisSturm, 1837 48, 166 a, 167
Rhipiphoridae  
Metoecus paradoxus(Linnaeus, 1761) 104
Scarabaeidae  
Trichius fasciatus(Linnaeus, 1758) 7 , 14 , 66 , 141 , 155 , 178 a
Silphidae  
Nicrophorus sepultorCharpentier, 1825 195
TOPlist