ELATERIDAE
VYHLEDAT
Čeleď
Podčeleď Rod Druh Lokalita Upřesnit+
 
Brouci vázaní na dřeviny
Horák J. (ed)

 

Konference nazvaná Hmyz vázaný na dřeviny - brouci byla uspořádána k 20. výročí vydání dvou doporučení Rady Evropy - Komise Ministrů členským státům Evropské unie týkajících se ochrany saproxylického hmyzu a jeho stanovišť (No. R (88) 10 on the Protection of Saproxylic organisms and their biotopes a No. R (88) 11 on Ancient Natural and Semi-natural Woodlands) 26. února 2008 v Pardubicích.

K uspořádání konference přiměl pořadatele hlavně fakt, že obdobná konference k této problematice nebyla dosud v ČR uspořádána a také to, že jde o poměrně ožehavé téma nejen v oblasti ochrany přírody, lesnictví, zahradnictví, ale i dalších oborů.

Problematika hmyzu vázaného především na staré, odumírající a odumřelé dřeviny je stále opomíjena. Součástí konference bylo vydání sborníku s prezentovanými příspěvky. Tento sborník, který by měl sloužit nejen pro odborníky, ale třeba i jako podklad v často složitém rozhodování, např. při kácení dřevin či zpracování lesních hospodářských plánů.

Doporučená citace sborníku: Horák J. (ed) 2008: Brouci vázaní na dřeviny [Beetles associated with trees]. Pardubický kraj & Česká lesnická společnost, Pardubice: 60p

ZDE KE STAŽENÍ (pdf file 1,56MB)

 

TOPlist