ELATERIDAE
JAZYK
O NÁS

Vítáme vás na stránkách věnovaných studiu brouků čeledi Elateridae

Tyto stránky obsahují fotogalerie zástupců čeledi kovaříkovitých (Elateridae), včetně údajů o jejich výskytu. Doufáme, že poskytneme entomologickým nadšencům zajímavé údaje, které hodláme do budoucna neustále prohlubovat a rozšiřovat.

Odhady počtu zástupců čeledi Elateridae pro palearktický region se pohybují okolo 1300 druhů. Klademe si za cíl shromáždit v naší "virtuální sbírce" jak maximum zobrazených druhů, tak ve spolupráci s dalšími entomology a institucemi ukázat co možná nejvyšší počet typových exemplářů.

U všech druhů žijících na území České a Slovenské republiky jsou přiloženy faunistické mapy jejich výskytu. Mapy obsahují údaje získané determinací a revizí materiálu jak soukromých, tak i muzejních sbírek. Archiv podrobných, v mapách uvedených údajů je předmětem podrobnějších faunistických studií, které postupně jsou a nadále budou samostatně publikovány. K doplnění faunistického mapování pro Vás vytváříme rozsáhlou fotogalerii lokalit.

Nedílnou součástí našich stránek je internetový časopis ELATERIDARIUM, ve kterém jsou publikovány vedle výsledků faunistických průzkumů též práce zaměřené na ochranu biotopů.

Dále se na našich stránkách setkáte s prezentací občanského sdružení ELATER, jehož programem je podpora entomologické vědy, svobodných biologických výzkumů a praktické ochrany ohrožených biotopů hmyzu.

Členové týmu:

  • Václav Dušánek - koordinátor, fotogalerie, Elater o.s., Elateridarium
  • Josef Mertlik      - systematika, faunistika, ekologie, Elater o.s.,Elateridarium
  • David Škondra   - webmaster
  • Martin Samek    - Elater o.s.

 

Děkujeme za Vaši návštěvu.

 

 

TOPlist