ELATERIDARIUM
JAZYK
ELATERIDAE
ELATERIDAE OF THE PALEARCTIC REGION TOPlist
ELATERIDARIUM ročník 18 (2024)
 
Přijato 24.12.2023
strany  1-23  (01.01.2024)
Contribution to the knowledge of European species of the genus Anostirus, with description of the A. bohemicus sp. n. and A. platiai sp. n. (Coleoptera, Elateridae)
Josef Mertlik

V tomto článku je popis nových druhů Anostirus bohemicus sp. n. a A. platiai sp. n. Dále je zde diskutován výskyt a morfologie některých druhů rodu Anostirus, známých z alpské oblasti, Apenin, francouzského Centrálního masivu a Pyrenejí: Anostirus colacurcioi, A. gabilloti, A. gudenzii, A. lauianus, A. maccapanii, A. marginatus, A. pseudosulphuripennis, A. sulphuripennis, A. reissi, A. zenii. Text je doplněn novými, dosud nepublikovanými fotografiemi výše uvedených druhů. Je zde také uveden přehled všech nálezů A. sulphuripennis z Česka.

Přijato 21.01.2024
strany  24-51  (04.02.2024)
Faunistické mapování druhů Aplotarsus angustulus a A. incanus (Coleoptera, Elateridae) na území Česka a Slovenska
Josef Mertlik

V tomto článku je uveden přehled evropských druhů rodu Aplotarsus: Aplotarsus angustulus (Kiesenwetter, 1858), A. incanus (Gyllenhal, 1827) and A. tibiellus (Chevrolat, 1865). Aplotarsus angustulus je nový druh pro Arménii, A incanus je nový druh pro Bulharsko. Je zde diskutována morfologická variabilita druhu A. incanus. Dále je zde uveden přehled publikovaných a nových nálezů druhů A. angustulus a A. incanus na území Česka a na Slovensku, popisy jejich biotopů a odkaz na fotogalerii s fotografiemi jejich lokalit.